gospodarstwo domowe

Co to jest WD40 i do czego może być używany? 20 aplikacji

W żadnym gospodarstwie domowym nie powinno zabraknąć dwóch rzeczy: taśmy Gaffa i WD40. Od lat, jeśli nie dziesięcioleci, są nieodłączną częścią wielu pokojów hobbystycznych i zawsze znajdują nowe zastosowania. Mówi się, że taśma gaffa spaja świat, a do ruchomych elementów, które z jakiegoś powodu nie mogą się poruszać, potrzebny jest WD40. Te niebiesko-żółte puszki z aerozolem to cudowne lekarstwo na skrzypiące drzwi, rdzę, wilgoć oraz na poluzowanie zapieczonych połączeń. Znaleźliśmy jednak kilka zaskakujących zastosowań.

Co to jest WD40?

co to jest zastosowanie oleju uniwersalnego wd40 keichöl?

Czym właściwie jest WD40? Jest to olej penetrujący, który składa się głównie z ropy naftowej. Po raz pierwszy pojawił się w latach 50. i od tego czasu ewoluował jako broń wielofunkcyjna w gospodarstwie domowym. Ma kilka zastosowań, głównie jako spray kontaktowy, środek smarny i do ochrony przed korozją. Ze względu na swój charakter wnika w najmniejsze szczeliny, rozpuszcza uporczywe zabrudzenia, tłuszcze i resztki kleju, a także jest stosowany jako środek czyszczący wokół łazienki i kuchni. Zaskakujące, na ile możesz użyć WD40 i na pewno musisz go wypróbować!

Co to jest WD40 i do czego może być używany? 20 hacków WD40

Czysta toaleta:

Rozpuszczalniki zawarte w WD40 są szczególnie skuteczne w zwalczaniu kamienia i kamienia moczowego oraz pomagają w oczyszczeniu toalety w ciągu kilku sekund. Aby to zrobić, należy najpierw spryskać toaletę WD40 i pozwolić jej działać przez kilka sekund, a następnie wyszorować szczotką toaletową i spłukać. To niesamowite, jak szybko brud znika.

co to jest czyszczenie toalety wd40?

Plamy wodne na szkle i stali nierdzewnej:

 Tam WD40 rozpuszcza kamień, usuwa również nieestetyczne plamy wodne na szkle i stali nierdzewnej, np. w zlewozmywakach ze stali nierdzewnej i szklanych drzwiach prysznicowych. Po prostu spryskaj WD40, pozwól mu działać, a następnie wytrzyj miękką ściereczką. Efekt na pewno zauważysz następnym razem, gdy weźmiesz prysznic.

co to jest dywan z gumą do żucia wd40?

Zaschnięte pozostałości kleju:

 Problemy z pozostałościami kleju? Stare naklejki zostawiają brzydkie plamy na blacie, a wydeptana guma do żucia na ubraniu lub dywanie to prawdziwy koszmar. Dzięki WD40 można je szybko wyeliminować. Po prostu nałóż trochę oleju penetrującego, pozwól mu trochę popracować, aż wsiąknie, a następnie zetrzyj. Po rozpyleniu guma do żucia najpierw przemieszcza się, a następnie staje się krucha, a zatem łatwa do usunięcia. WD40 powinien również pomóc w żuciu gumy we włosach.

Usuń resztki kredki i długopisu: 

Zwłaszcza, gdy w gospodarstwie domowym są dzieci, rysunki pojawiają się na ścianach i ubraniach przynajmniej raz. WD40 może być tutaj pomocny, niezależnie od tego, czy chodzi o kredki, czy długopisy. Po prostu spryskaj obszar i wytrzyj czystą szmatką. WD40 może być również używany z innymi pisakami, m.in. B. Markery i pomoc przy różnych powierzchniach mebli i sprzętu AGD.

Plamy z herbaty i kawy na jasnych blatach: 

Plamy z kawy i herbaty mogą sprawić, że dobrze zachowana, jasna kuchnia i blaty stołów będą wyglądać na zaniedbane. Plamę można szybko usunąć za pomocą WD40. Spryskać gąbkę, pozostawić do działania, a następnie przetrzeć blat. kompletny!

Naprawiono pierścienie na palce:

 Zablokowane pierścionki nie zawsze są łatwe do wyciągnięcia z palca i mogą być prawdziwym koszmarem, szczególnie latem. Dzięki WD40 możesz łatwo usunąć każdy zablokowany pierścień z palca.

co to jest pierścień na palec wd40?

Zmiękczanie skóry: 

Może każdy miał do czynienia ze starym kawałkiem skóry, który stał się całkowicie twardy. W takim razie zdecydowanie powinieneś wypróbować WD40. Oczywiście zaleca się najpierw przetestować na niewidocznym obszarze. Rozpyl trochę WD40 na czystą szmatkę, a następnie wetrzyj go w skórę. Procesu nie należy stosować na zamszu, a tylko na gładkiej skórze.

co to jest ochrona przed zamarzaniem wd40?

Na mróz i śnieg:

 Aby nie dopuścić do śniegu, istnieje mało znana metoda: spryskiwanie WD40. Więc możesz chronić szybę samochodu lub cały samochód przed mrozem w zimie.

Ochrona os:

 Osy często gniazdują w niszach i otworach, do których dostęp jest utrudniony dla ludzi i często mogą powodować nieprzyjemne sytuacje, a nawet być niebezpieczne dla zdrowia. Profilaktycznie miejsca, w których mogą się gnieździć osy, można spryskać preparatem WD40.

co to jest aplikacja wd40 sprawia, że ​​buty są wodoodporne?

Chroń buty przed wodą:

Szczególnie w miesiącach zimowych i w porze deszczowej potrzebujesz ochrony butów przed plamami wody i soli. Spray impregnujący na pewno pomoże. Jeśli jednak żaden nie jest dostępny, możesz zamiast tego spryskać buty WD40, a następnie przetrzeć je szmatką.

Nasmaruj nożyczki:

Aby zapewnić gładkie cięcie za każdym razem, nawet starymi nożyczkami, trzeba je co jakiś czas smarować. WD40 również znajduje tutaj ciekawe zastosowanie: wystarczy spryskać śrubę nożyczkami i staje się ona znacznie bardziej elastyczna niż wcześniej. Jest również zabezpieczony przed korozją.

co to jest aplikacja wd40 kije golfowe czyszczenie polerowanie

Polerowanie kijów golfowych: 

Jeśli regularnie korzystasz z kijów golfowych, prawdopodobnie zauważyłeś, że gromadzą się na nich plamy z wody i brud. Kije golfowe są wykonane głównie z metalu, plastiku lub malowanego drewna. Brud można szybko usunąć za pomocą niewielkiej ilości WD40 i wilgotnej szmatki.

Na łopatę ogrodową:

Zwłaszcza na glebach gliniastych lub gliniastych przesuwanie wykopanej ziemi na łopacie może być trudne. Wtedy może WD40 może pomóc. Po prostu spryskaj nim łopatę ogrodową, a ciężka praca w ogrodzie będzie znacznie łatwiejsza.

co to jest aplikacja wd40 sprawia, że ​​metal rdzy jest bardziej mobilny?

Oczyścić metal:

Tablice rejestracyjne, stoły ogrodowe i inne metalowe tablice można łatwo czyścić za pomocą WD40. Usuwa to niewielkie ślady rdzy i zapewnia, że ​​metal nie rdzewieje dalej.

Jak rozdzielić zacięte części: 

Jeśli dwie lub więcej części są ze sobą bardzo mocno połączone i nie można ich już rozdzielić, można je ponownie uwolnić kilkoma kroplami WD40. Świetnie współgra z sklejonymi ze sobą klockami Lego lub doniczkami.

co to jest aplikacja wd40 usuwa rysy z lakieru samochodowego

Kolorowe rysy na lakierze samochodowym: 

Jeśli na lakierze jest trochę lakieru, ale nie ma wgnieceń lub głębokich rys z innego samochodu, możesz łatwo usunąć paski lakieru za pomocą WD40 i szmatki.

Czyszczenie błyszczących powierzchni: 

WD40 to uniwersalny rozpuszczalnik do usuwania plam różnego pochodzenia. Można nim czyścić tusz do rzęs, lakier do paznokci, resztki farby, fugi między płytkami.

co to jest aplikacja wd40, aby zamek był bardziej elastyczny?

Zwiększanie elastyczności zamków błyskawicznych: 

Zamek jest zardzewiały lub trudno go przesunąć? Problem można rozwiązać za pomocą kropli WD40, a następnie poczekaj, aż się wprowadzi i to wszystko!

Uwalnianie odłamków drewna: 

Zwłaszcza w przypadku narzędzi z drewnianymi uchwytami często zdarza się, że za pierwszym razem łapiesz drzazgę. Aby drewniane uchwyty nie odpryskiwały, można je przetrzeć WD40. Gdy się porusza, narzędzie jest gotowe do pracy. Nie musisz jednak zapominać o dokładnym umyciu rąk po pracy.

co to jest wiązana żyłka wędkarska wd40?

Wiązana żyłka wędkarska: 

Jeśli żyłka splątała się i splątała, tysiące małych węzłów można łatwiej poluzować za pomocą odrobiny WD40. Wydłuża również żywotność smyczy.