gospodarstwo domowe

Co można wyczyścić colą? 20 wskazówek dotyczących wiosennych porządków

Osady, rdza, plamy: Koksem można dużo sprzątać. Wymieniamy 30 możliwych zastosowań popularnego napoju i przedstawiamy przydatne wskazówki dotyczące czyszczenia całego domu.

Sprzątanie łazienki colą

Czysta łazienka z colą, polskim lustrem

Cola ma zaskakująco wiele zastosowań w domu. Napój jest używany głównie jako środek czyszczący. Poniżej wyjaśniamy, jak możesz go używać do sprzątania domu i ogrodu. Cola ma wiele zastosowań w łazience – na przykład do usuwania osadów w okolicy toalety lub do czyszczenia rury odpływowej. Można go również stosować do usuwania plam z płytek i fug, nabłyszczania chromowanej armatury łazienkowej oraz do utrzymania wanny w czystości.

Czyszczenie toalety colą: W ten sposób możesz usunąć osady w okolicy toalety

Czyszczenie toalety colą Wskazówki dotyczące usuwania osadów w toalecie

Kiedy nagle przychodzą z wizytą znajomi, nie masz zbyt wiele czasu na sprzątanie domu lub mieszkania. Szczególnie w obszarze toalet trudno jest szybko usunąć osady. Toaleta to duże wyzwanie, zwłaszcza dla alergików, którzy nie mogą używać chemicznych środków czyszczących, a ci, którzy chcą używać domowych środków, polegają na coli. Do usunięcia zabrudzeń wystarczy butelka o pojemności 1,5 litra.

Oczyść odpływ colą i sodą oczyszczoną

Wyczyść odpływ colą Instrukcje krok po kroku

Do oczyszczenia odpływu w łazience przyda się cola i soda oczyszczona. Możesz go używać do usuwania osadów mydlanych i blokad z włosów. Istnieją dwa przepisy na detergenty z colą. Możesz najpierw wsypać do otworu odpływowego paczkę proszku do pieczenia, a następnie od razu wlać do niego 1,5-litrową butelkę coli. Cola zacznie bulgotać, gdy wejdzie w reakcję z proszkiem do pieczenia. W wyniku tej reakcji chemicznej osady rozpuszczają się. Aby środek domowy mógł rozwinąć swoją moc czyszczącą, pozostaw go na godzinę, a następnie wypłucz odpływ. Inny domowy środek może pomóc w przypadku ciężkich złogów i blokad. Najpierw dodaj 4 mentosy do wody, a następnie wlej 1,5 litra coli do odpływu. Zatkać odpływ korkiem i odczekać około 20 minut przed wypłukaniem odpływu zimną wodą.

Czyste płytki z colą

Czyszczenie płytek colą Porady na wiosenne porządki w łazience

Osady kamienia na płytkach nie są ładnym widokiem. Dzięki prostemu trikowi płytki łazienkowe mogą zabłysnąć nowym blaskiem. Do tego celu wystarczy ok. 200 ml coli (bez cukru) i letnia woda z kranu. Zmieszaj colę z wodą i za pomocą miękkiej gąbki nanieś detergent na płytki. Przetrzyj ściany i podłogę wilgotną szmatką, aby usunąć plamy z kamienia. Na koniec spłucz płytki czystą wodą i wypoleruj suchą szmatką.

Czysty chrom z colą

Nawiasem mówiąc, cola pomaga również usuwać ciężki kamień z pryszniców i armatury łazienkowej wykonanej z chromu. Działanie napoju jest porównywalne z działaniem octu czy kwasu cytrynowego. Powierzchnię można najpierw natrzeć łyżką mąki. Następnie wlej filiżankę coli do 1 litra wody i użyj tego płynu do płukania, aby wyczyścić chromowane części. Nie musisz spłukiwać armatury łazienkowej, wystarczy zetrzeć roztwór coli.

Czysta wanna z colą

Jak czyścić wannę za pomocą instrukcji coli

Chrom, kamionka porcelanowa i ceramika: za pomocą Cola wyczyścisz wszystkie materiały w łazience – w tym wannę. W tym celu użyj roztworu wody i coli. W przypadku silnego zabrudzenia można najpierw wyczyścić zabrudzone miejsca płynnym detergentem i miękką gąbką, a dopiero potem rozcieńczyć Colę wodą w stosunku 1 do 1 i wypolerować nią wannę. Wskazówka: wlej roztwór coli do butelki ze spryskiwaczem.

Co można wyczyścić colą: zastosowanie w kuchni

Wskazówki i instrukcje dotyczące sprzątania kuchni na wiosnę

Cola może być również używana na wiele sposobów jako środek czyszczący w kuchni. Możesz go użyć do czyszczenia blachy do pieczenia i piekarnika. Nawet sztućce, czy to ze stali nierdzewnej, czy ze srebra, można doskonale wypolerować Colą. Nawet złogi tłuszczu i plamy na okapie nie stanowią problemu i można je szybko usunąć.

Wyczyść piekarnik i blachę cola

Czyszczenie piekarnika z końcówkami coli z artykułami gospodarstwa domowego

Przypalone przedmioty w piekarniku lub na blasze można usunąć tylko z trudem za pomocą zwykłego płynu do mycia naczyń. Zaoszczędź swój czas i wysiłek, czyszcząc je colą. Do piekarnika potrzebny jest roztwór coli bez cukru i ciepłej wody z kranu (w proporcji 2 do 1). Nanieść roztwór obficie na ściany, podłogę i sufit miękką szmatką i pozostawić na około 1 godzinę. Następnie usuń brud miękką gąbką. Gąbkę można następnie dobrze wypłukać, zwilżyć i przetrzeć nią piekarnik. W przypadku blachy do pieczenia napełnij zlew kuchenny wodą i zamknij zlew korkiem. Wlej 1 litr coli do zlewu i umieść blachę do pieczenia w zlewie. Pozwól coli pracować przez noc, a następnego dnia wyczyść blachę do pieczenia. Do tego celu można użyć miękkiego płynu do mycia naczyń.

Czyste sztućce z colą

Sztućce z końcówkami do czyszczenia coli do stali nierdzewnej i srebra

Jeśli masz srebrne sztućce, to prawdopodobnie znasz problem: zmatowione srebro traci połysk. Ale nie musisz inwestować w drogie środki czyszczące, aby wyczyścić swoje ulubione sztućce. Istnieje wiele przepisów na domowe lekarstwa, które dobrze na to działają. Jednym z nich jest cola. Napełnij miskę lub plastikowe wiadro colą i dodaj do niej sztućce. Odstaw na godzinę, a następnie wyjmij. Dokładnie opłucz sztućce zimną wodą i wypoleruj suchą, miękką ściereczką. Nawet jeśli srebro nie zmatowiało, warto czyścić sztućce co trzy, cztery miesiące. Zwłaszcza gdy jest wygrawerowany.

Wyczyść okap za pomocą coli

Jak czyścić okap kuchenny z pomysłami na colę

Czyszczenie okapu kuchennego nie jest łatwym zadaniem. To tam zbiera się brud, tłuszcz i wilgoć. Naprawdę czyste filtry to duże wyzwanie. Pomóc mogą mydło do naczyń i odtłuszczacz. Jednak alergicy i astmatycy nie tolerują zbyt dobrze specjalnych środków czyszczących i szukają alternatyw przyjaznych dla skóry. Na ratunek przychodzą tu różne domowe środki zaradcze. Cola w szczególności okazuje się niezbędna, jeśli chodzi o czyszczenie okapu.

Oczyść ruszt grillowy colą

Ruszt grillowy z końcówkami do czyszczenia coli

Pyszne jedzenie z grilla to po prostu część lata. Ale kiełbaski, szaszłyki i warzywa często pozostawiają uporczywy brud, który jest wtedy trudny do czyszczenia. Aby szybko i łatwo usunąć tłuszcz i resztki jedzenia, umieść ruszt grillowy w wannie lub pojemniku, polej go colą i pozwól mu moczyć się przez około dzień. Następnie możesz go wyczyścić detergentem.

Co można wyczyścić na zewnątrz colą??

Mycie okien pomysłami i instrukcjami coli

Cola ma wiele zastosowań, nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz. Możesz go używać m.in. do czyszczenia okien, bloczków betonowych, a nawet aluminiowych balustrad.

Mycie okien: Z Colą usuniesz brud w mgnieniu oka

Mycie okien jest nieodzowną częścią wiosennych porządków. Ale jeśli nie ma przezroczystego sprayu, możesz go zastąpić colą bez cukru. Wystarczy nałożyć colę na ściereczkę do czyszczenia i wytrzeć szyby. Następnie można również spłukać fronty okien wodą i wypolerować gazetą. kompletny!

 Czyste bloczki betonowe z colą

Czyszczenie bloczków betonowych za pomocą Coli Instrukcje Usuń mech ze spoin

Doświadczeni ogrodnicy-hobbyści wiedzą, że colę można stosować jako domowy środek do usuwania rdzy, wapna, a nawet mchu. Dzieje się tak, ponieważ napój bezalkoholowy zawiera środek zakwaszający (o nazwie E338). Wszyscy wiedzą, że właśnie dlatego cola szybko usuwa rdzę. Ale ten środek zakwaszający może również pomóc w usuwaniu mchu ze spoin w bloczkach betonowych. Połóż trochę coli na pędzelku i wyczyść fugę. Natychmiast po spłukaniu bloczków betonowych wodą, aby się nie odbarwiły.

Co można posprzątać Colą w aucie?

Reflektory samochodowe z końcówkami do czyszczenia coli

Jak czyścić zewnętrzną część samochodu? Z Colą możesz niezawodnie i delikatnie czyścić lakier. Środek do domu jest szczególnie skuteczny w walce z brudem owadów. Jeśli jesteś już w drodze i chcesz szybko umyć szybę samochodu, możesz zmieszać colę i wodę w proporcji od 1 do 3, wlać roztwór do butelki ze spryskiwaczem i użyć go do spryskania szyby lub brudnych miejsc na szybie. lakier. Na koniec możesz namoczyć papier gazetowy w wodzie na minutę i użyć go do wytarcia coli. Powinieneś zrobić podobną rzecz, jeśli:

  • Czyste reflektory z colą
  • Oczyść felgi aluminiowe / aluminiowe za pomocą Cola

Nawiasem mówiąc, Cola podrasuje nie tylko Twój samochód, ale także Twój rower. Możesz również wyczyścić łańcuch rowerowy colą.

Co można wyczyścić colą? Inne przykłady zastosowań

Biżuteria srebrna z końcówkami do czyszczenia coli do artykułów gospodarstwa domowego

Cola ma również inne zastosowania w gospodarstwie domowym. Masz srebrną biżuterię, którą chcesz wyczyścić? Postępuj w podobny sposób ze srebrnymi sztućcami. Wlej colę do miski i umieść w niej srebrną biżuterię. Przy okazji możesz również wyczyścić zmatowiałe złoto colą. Aby to zrobić, napełnij miskę letnią wodą z kranu i dodaj około 100 ml coli. Następnie włóż złotą biżuterię do wody i pozostaw na 2 godziny. Na koniec obficie spłucz złotą biżuterię wodą i wypoleruj ją wełnianą szmatką.

Czy wiesz, że prostownicę możesz również wyczyścić colą? Napój rozluźnia osady i pozostałości z różnych produktów pielęgnacyjnych.

Do czyszczenia obudowy telefonu colą potrzebny jest roztwór coli i wody w proporcji 1 do 1. Zwilż ściereczkę i wytrzyj obudowę telefonu.

Co można posprzątać colą Wskazówki na wiosenne porządki