Fitness, męski świat

Bosu Ball dla efektywnego treningu – Trenażer równowagi ma wiele zalet dla Twojej kondycji

zoptymalizuj zalety treningu z piłką bosu z trenerem równowagi dla lepszej kondycji

Bosu Ball to świetny dodatek do każdego treningu na siłowni, który pomoże Ci poprawić równowagę. Ponadto to urządzenie treningowe jest dobre do treningu mięśni i nerwów, a także w niestabilnych warunkach, których doświadczasz w życiu codziennym. W ten sposób możesz nie tylko poprawić swoją koordynację, ale także wesprzeć szereg innych rodzajów treningu. Bosu Ball może być używany z płaską podstawą na podłodze z kopułą do góry lub jako deska balansująca. Jest to więc bardziej praktyczna i użyteczna wersja tradycyjnej piłki do ćwiczeń wymyślonej przez Davida Wecka.

Intensywność treningu z Bosu Ball

ćwicz przysiady z dwoma kawałkami piłki bosu

Używając Bosu Ball do podnoszenia hantli, zmuszasz mięśnie do stabilizacji i prowadzenia ciężarów w pełnym zakresie ruchu. To sprawi, że Twój zwykły trening stanie się trudniejszy. Bosu Balance Trainer może również zapewnić dodatkowe wyzwanie i intensywność innych popularnych ćwiczeń, takich jak pompki, wykroki i przysiady. Trening wykonywany jest na piłce gumowej oraz na tylnej płaskiej stronie z górną miękką częścią piłki, na której jest balansowana. Utrzymanie równowagi i wykonywanie ćwiczeń jest równie trudne niezależnie od pozycji piłki. Bosu Ball może być również używany do brzuszków, skoków, aerobiku i wielu innych.

różnorodność

ćwiczenia alpinistyczne podczas treningu siłowego dla mężczyzn osiągają optymalne rezultaty

Eksperci fitness są zgodni, że urozmaicenie treningu to świetny sposób na włączenie różnych korzyści. Otrzymasz również dodatkową rozrywkę i motywację do treningu. Dostosowanie ciała do zmian w rutynie zapewni ci równowagę. Pozwala to radzić sobie z trudnymi zadaniami, które napotykasz w innych sytuacjach fitness. Bosu Ball to idealny sposób na zmianę zwykłych ćwiczeń rozciągających i siłowych.

elastyczność

Ćwiczenia na plecy brzucha rzucają wyzwanie mięśniom za pomocą piłki do bosu i wyciskania brzucha na siłowni

Zaokrąglony wierzch piłki Bosu Ball zapewnia doskonałe wsparcie dla pleców i brzucha podczas ćwiczeń odchudzających. Po prostu naciągnij się na miękką kopułę i rozluźnij mięśnie, aby rozciągnęły się w wyjątkowy, korzystny sposób. Trudno to odtworzyć w przypadku tradycyjnych tras. Z płaską stroną do góry, możesz również używać tego przyrządu do ćwiczeń jako deski pochyłej do przedłużania łydek i nie tylko. Utrzymanie zrównoważonego schematu fitness jest ważne, a piłka do bosu jest niedrogą, oszczędzającą miejsce opcją urozmaicenia każdej siłowni.

ćwiczenia na równowagę i balansowanie na piłce bosu dla lepszych wyników i świadomości ciała

Piękno piłki Bosu Ball polega na tym, że można jej używać do wykonywania wszelkiego rodzaju ćwiczeń – od ćwiczeń nóg, na których balansujesz, przez ćwiczenia mięśni tułowia, aż po górną część ciała i cardio – w każdym z tych scenariuszy dodaje tylko dodatkowy element niestabilności , co wymaga zaangażowania większej liczby maleńkich mięśni rdzenia, które pomagają kontrolować ciało i utrzymywać je w równowadze. Ostatecznie uzyskasz bardziej intensywny trening tułowia, niezależnie od tego, na jakie mięśnie ćwiczenie jest technicznie ukierunkowane. Poprawisz również równowagę, korzystając z narzędzia, które wzywa do stabilności.

wypróbuj ćwiczenia z piłką bosu jako balansem

Piłka Bosu może również pomóc w poprawie propriocepcji. Oznacza to, że wiesz, gdzie znajduje się twoje ciało w kosmosie. Lepsza świadomość ciała pomoże ci uzyskać lepszą kontrolę nad ruchami, pozycją, a ostatecznie zarówno twoją postawą, jak i zdolnością do wykonywania ćwiczeń we właściwej formie. Dzięki poniższym ćwiczeniom poprawisz swoją postawę i kontrolę nad ciałem oraz wzmocnisz mięśnie pleców i brzucha.

6 ćwiczeń do wypróbowania z piłką Bosu

ćwiczenia na deskę, które możesz wypróbować z piłką bosu

Podobnie jak w przypadku każdego nowego ćwiczenia lub sprzętu, po poprawie nieco stabilności najlepiej zacząć od podstaw i wykonywać bardziej złożone ruchy. Zanim zrobisz cokolwiek innego, po prostu stań po niebieskiej stronie półkuli, aby to wyczuć. Tak, poczujesz się niepewnie, ale z czasem będziesz w stanie stać na niej bardziej stabilnie. Wypróbuj poniższe ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Ćwiczenia deski

 1. Najpierw połóż niebieską stronę na podłodze.
 2. Pochyl się, a następnie chwyć boki czarnej platformy.
 3. Wyciągnij nogi za siebie i połóż palce na podłodze. Twoje ciało powinno tworzyć prostą linię od ramion do pięt.
 4. Ściśnij cały rdzeń, pośladki i czworaczki i lekko podłóż pośladki, aby utrzymać dolną część pleców prosto. Upewnij się, że nie opadasz bioder ani nie wędrujesz tyłkiem w kierunku sufitu.
 5. Ustaw głowę tak, aby szyja znajdowała się w neutralnej pozycji, a oczy były skierowane na dłonie.
 6. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund.

Ćwiczenie wspinacza z piłką Bosu

ćwiczenie alpinisty z treningiem równowagi z piłką bosu

 1. Powtórz kroki od 1 do 5 z poprzedniego ćwiczenia.
 2. Gdy znajdziesz się na wysokiej desce, powoli przyciągnij prawe kolano do klatki piersiowej.
 3. Wyciągnij prawą nogę z powrotem do pozycji wyjściowej i natychmiast przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej.
 4. Kontynuuj tak przez 30 sekund, zmieniając strony.
 5. Na początku poruszaj się powoli, a następnie zwiększaj prędkość w miarę poprawy stabilności.

Pompki

rób pompki na piłce bosu, balansując rękoma

 1. Powtórz kroki 1-5 z poprzednich ćwiczeń.
 2. Następnie powoli zegnij łokcie i opuść klatkę piersiową w kierunku piłki. Robiąc to, trzymaj rdzeń w płaskiej pozycji.
 3. Przepchnij dłonie, aby wyprostować ramiona i podnieść ciało z powrotem na wysoką deskę.
 4. Wykonaj 5 powtórzeń, aby zwiększyć swoją siłę i stabilność.

Ćwiczenia Spidermana z Bosu Ball

ćwiczenie spidermana z piłką bosu wykonuje kolana i nogi jako mięśnie wspinaczkowe

 1. Powtórz kroki od 1 do 5 z pierwszych trzech ćwiczeń również dla tego treningu.
 2. Gdy znajdziesz się na wysokiej desce, powoli przyciągnij prawe kolano do prawego łokcia i skup się na dociskaniu pochyłych powierzchni.
 3. Następnie wyprostuj prawą nogę z powrotem do pozycji wyjściowej, a następnie przyciągnij lewe kolano do lewego łokcia.
 4. Kontynuuj tak przez 30 sekund, ponownie zmieniając strony, aby uzyskać maksymalny efekt.

Przysiady

robienie przysiadów z bosu ball jako ćwiczenie i trening fitness

 1. Tym razem połóż płaską stronę półkuli Bosu na podłodze.
 2. Stań powoli na miękkiej, niebieskiej powierzchni i stań ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż szerokość bioder. Im dalej są, tym bardziej stabilny jesteś. Upewnij się jednak, że stopy są mocno osadzone na piłce Bosu.
 3. Zegnij kolana i odchyl biodra do tyłu, obniżając się do przysiadu. Utrzymuj rdzeń zaangażowany, klatkę piersiową uniesioną i plecy płaskie.
 4. Przepchnij pięty, aby wrócić do pozycji wyjściowej. Podnieś swój tyłek, gdy to robisz.
 5. Wykonaj 10 powtórzeń.

Wykroki

Wykroki z trenażerem do balansowania piłką bosu dla lepszej równowagi i koordynacji podczas treningu fitness

 1. Ponownie połóż płaską stronę półkuli na podłodze.
 2. Powoli wejdź na niebieską stronę i stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder.
 3. Połóż ręce na biodrach (jak pokazano) lub za głową.
 4. Cofnij się lewą stopą, wyląduj na lewej stopie i trzymaj piętę z dala od podłogi.
 5. Zegnij oba kolana, aby utworzyć z nogami dwa kąty 90 stopni.
 6. W tej pozycji ramiona powinny znajdować się tuż nad biodrami, a klatka piersiowa powinna być wyprostowana.
 7. Twoja prawa goleń powinna być prostopadła do podłogi, a prawe kolano powinno znajdować się powyżej prawej kostki. Twój tyłek i rdzeń powinny być zajęte.
 8. Przepchnij piętę prawej stopy, aby wrócić do pozycji stojącej i umieść ją z powrotem, aby spotkać prawą stopę na piłce Bosu.
 9. Zrób 5 powtórzeń po tej stronie, następnie zamień nogi i wykonaj jeszcze 5 powtórzeń.