Dywany i maty

Dywan skandynawski: nowoczesny do każdego pomieszczenia w domu

Dywan skandynawski -design-tkany-bieżnik-czarno-biały-wzór

Skandynawski design domu to jeden z najpopularniejszych stylów wyposażenia poza północą kraju, który zachwyca prostymi i przede wszystkim funkcjonalnymi meblami. Naturalne, jasne kolory i proste, wygodne meble są częścią nordyckiej tradycji życia inspirowanej naturą. Bezpretensjonalny, ale stylowy skandynawski design nadaje każdemu mieszkaniu i domowi nowoczesny charakter. Ale nie brakuje komfortu. Przytulne tekstylia domowe wykonane z bawełny lub dziewiczej wełny lub Skandynawski dywan zapewniają przytulną atmosferę i jednocześnie przyciągają wzrok swoimi graficznymi wzorami.

Dywan skandynawski – płasko tkany w stylu skandynawskim

Dywan Skandynawski -projekt-tkany-płasko-tkany-dywan-monochromatyczny

Charakteryzujący się prostym i funkcjonalnym designem oraz odnawialnym surowcem jakim jest drewno, skandynawski styl umeblowania może być postrzegany jako nagi i całkowicie prosty. Dopiero wtedy wzorzyste tkaniny i atrakcyjne kolorowe dodatki naprawdę się sprawdzają. Jednocześnie projekty pozostają wierne naturalnemu stylowi i są tradycyjnie wykonane z naturalnych włókien.

Dywan skandynawski nowoczesny w kolorze szarym – prosty i przytulny: typowo skandynawski

Dywan skandynawski -design-tkanina-szara-industrial-jadalnia-loft

W przypadku dywanów, a także tekstyliów domowych na pierwszy plan wysuwają się te wykonane z bawełny, lnu, konopi i nowej wełny. Tradycyjnie dywany skandynawskie są ręcznie tkane z wełny lub konopi. Obecnie stosuje się również włókna z tworzyw sztucznych, przy czym w produkcji kładzie się nacisk na zrównoważony rozwój. Ponieważ jeśli chodzi o wykorzystanie materiałów, ekonomia i ekologia stanowią zasadniczo stabilną podstawę produkcji w Skandynawii.

Skandynawski dywan dla minimalistycznej, przytulnej atmosfery

Dywan skandynawski -design-tkany-szary-nowoczesny-minimalistyczny

Ze względu na brak światła podczas długich zimowych nocy, pomieszczenia mieszkalne zaplanowano jako otwarte i ogólnodostępne. Pod względem wzorniczym poszczególne obszary są następnie oddzielane bogatym kontrastem poprzez malowanie ściany lub umieszczanie tam akcentu. Np. skandynawski dywanik pod stołem w jadalni lub salonie.

Płasko tkany skandynawski dywan w kolorze szarym do salonu

Dywan skandynawski -design-tkanina-szara-salon-biały

Chociaż w skandynawskich stylach umeblowania przeważają monochromatyczne kombinacje kolorów, odkryjesz duży wybór dywanów. Grafiki i geometryczne kształty w kolorze szarym i czarnym świetnie komponują się z białymi meblami i jasną drewnianą podłogą.

Skandynawski dywan w przedszkolu

dywan-skandynawski-design-tkany-pokój dziecięcy-różowo-biało-czarny

Pastelowe odcienie i barwna mieszanka wzorów z kwiatami, roślinami lub motywami zwierzęcymi to również opcja dla dywanu w stylu skandynawskim. Różne wzory i motywy nadają się szczególnie do pokoi dziecięcych i dziecięcych, gdzie wymagane są zabawne detale.

Skandynawski dywan w delikatnych pastelowych kolorach w pokoju dziecka

Dywan-skandynawski-wzór-tkany-wzór-pokojówka-pastelowe kolory

Jeśli atrakcyjne kontrasty są raczej niepożądane w dziecięcym pokoju, a raczej wesołe umeblowanie, to pastelowe kolory stają się pod znakiem zapytania. Geometryczne wzory i motywy wyglądają zabawnie, ale nie puchną i są odpowiednie również, gdy dziecko rośnie.

Skandynawskie dywany utrzymują stopy w cieple

Dywan-skandynawsko-tkany-niebieski-wzór-trójkąt-pokój dziecięcy

Skandynawski dywan tkany spełnia swoje zadanie ocieplające w pokoju dziecięcym. Ładne wzory i odrobina koloru, bez dodatków zachęcają dzieci do zabawy, nauki i życia. Jednocześnie po prostu wprawiają w dobry nastrój i dyskretnie zdobią królestwo dzieci.

Umieść skandynawski dywan pod stołem

dywan-skandynawski-design-tkany-stół-jadalny-czarny-biały

Skandynawskie dywany tkane na płasko cechuje pogodna i naturalna obiektywność typowa dla krajów północnych. Geometryczne motywy i proste zestawienia kolorystyczne sprawiają, że prezentują się one praktycznie i atrakcyjnie. Płaska struktura splotu sprawia, że ​​jest wytrzymała i wytrzymała, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Umieszczony pod stołem jadalnym dywan z motywem stanowi centrum designu w pokoju.

Dywan skandynawski – typowe wzory

Dywan-skandynawski-design-tkany-wzór-geometryczny-szary

Skandynawska prostota nie wyklucza dodatków w salonie, ale nie ma tu miejsca na ozdobniki. Przyzwoite i skoordynowane, ładne poduszki, koce i wyroby porcelanowe dyskretnie ozdabiają salon. Mają jednak długą tradycję precyzyjnej obróbki materiałów w Skandynawii.

Dywan skandynawski – wzory i motywy kolorystyczne

dywan-skandynawski-wzór-tkany-szwedzki-pastelowe kolory

Jasne meble są charakterystyczne dla mebli w stylu skandynawskim. W długie zimowe miesiące emanują ciepłem i wygodą, a latem świeżą lekkością. Ponadto można je bardzo stylowo uzupełnić ozdobnymi elementami przyciągającymi wzrok. Jasny dywan z zaakcentowanymi pastelowymi tonami i czarnymi, cienkimi liniami, na przykład z zygzakowatym wzorem, jest wyrazisty i jednocześnie harmonijnie przyciąga wzrok.

Dywan skandynawski – czarno-biały z kolorowym akcentem

dywan-skandynawski-design-tkany-czarno-biały-kolor

Myli się ten, kto myśli, że paleta kolorów w skandynawskim wzornictwie ogranicza się do czerni, bieli i szarości. Wyraziste kolory w wyraźnych liniach wydają się zabawne, ale nie przesadzone.

Skandynawski dywan bieżnik nadaje ton

dywan-skandynawski-design-tkany-nowoczesny-szary-kanapowy-bieżnik

Często duże meble tapicerowane pokrywają powierzchnię jednym kolorem, tekstylia domowe mogą następnie mieszać i dopasowywać kolory. Graficzne wzory i pastelowe kolory również harmonijnie wtapiają się w skandynawskie wnętrze. Wszystko w jednym można osiągnąć dzięki chodnikowi na środku salonu.

Skandynawski dywan tkany na płasko z geometrycznym wzorem

dywan-skandynawski-design-tkany-geometryczny-wzór-salon-kanapa

W przypadku dywanów tkanych na płasko możliwe są zasadniczo wzory geometryczne. Dywany tkane w stylu skandynawskim z wzorami płytek lub figurami, takimi jak trójkąty, sześciokąty lub kwadraty. Okrągłe lub prostokątne, każda wersja przyciąga wzrok w skandynawskiej atmosferze mieszkalnej. Różnorodność stonowanej palety kolorów, zasadniczo składająca się z monochromatycznych niuansów, wprowadza pastelowe tony i uzupełnia stylowy ogólny obraz.

Dywan skandynawski w tradycyjnym stylu – Dywany szwedzkie

dywan-skandynawski-design-tkany-płasko-tkany-dywan-jednopokojowy apartament

Do małych pomieszczeń wskazane są meble, malowanie ścian i dodatki w jasnych kolorach, jeśli to możliwe w kolorze białym, ponieważ sprawia to, że powierzchnia jest optycznie jaśniejsza i wydaje się większa. W jednopokojowym mieszkaniu sensowne jest również zastosowanie białego skandynawskiego dywanu.

Szwedzki dywanik w sypialni

dywan-skandynawski-design-tkania-płaska-sypialnia-tkany-dywan

Z pewnością czujesz się bardziej komfortowo, gdy rano po przebudzeniu masz pod stopami wygodną, ​​ciepłą matę. Dlaczego nie tkany dywan w skandynawskim stylu?.

Usiądź wygodnie przed kominkiem – na chodniku

dywan-skandynawski-design-tkany-kominek-ceramiczny-biały

Skandynawskie dywany tkane na płasko zwykle składają się z bardzo grubej tkaniny bazowej, w którą wplata się runo. Ta prosta metoda skutkuje szczególnie wytrzymałymi dywanami, które są stosunkowo cienkie i lekkie. Projekty ograniczają się głównie do pasków, geometrycznych kształtów i płytek. Przy tej technice produkcji nie jest możliwe wyświetlanie bardzo drobnych wzorów.

Skandynawski dywan na zewnątrz – bieżnik zewnętrzny na taras

dywan-skandynawski-design-tkany-outdoor-bieżnik-taras

Dywany i chodniki przeznaczone są przede wszystkim do użytku wewnętrznego, ale nie tylko. Coraz popularniejsze stają się również na zewnątrz. Dostępne również we wzorach w stylu skandynawskim, często są wykonane z łatwych w pielęgnacji, w większości zmywalnych włókien syntetycznych. Te plenerowe dywany przyciągają wzrok, a jednocześnie są bardzo praktyczne jako baza na piknik w ogrodzie lub na tarasie.

Miękki dywan skandynawski z czystej wełny – dywany z krótkim i głębokim włosiem

dywan-skandynawski-design-tkanina-do-pokoju-dziecka-wełna-miękka

Dywan wełniany ma pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniach zarówno latem, jak i zimą. Wyrównują wilgotność w pomieszczeniu i dlatego są bardzo odpowiednie dla alergików. Jeśli chodzi o dywany wełniane, rozróżnia się dywany o krótkim i głębokim włosiu, które można zaprojektować z kolorowymi wzorami.

Dywan z filcu w stylu skandynawskim

dywan-skandynawski-design-biały-minimalistyczny-filc-bieżnik

Dywan z filcowych kulek jest również wykonany z wełny, ale w tym przypadku materiał jest filcowany w małe kulki i składany z nich. Kulki można filcować samodzielnie z nowej wełny lub zamówić online. Dostępne są różne kolory i możesz zaprojektować pstrokaty lub w przeciwieństwie do monochromatycznego.

Dywan ze skóry bydlęcej w stylu skandynawskim w nowoczesnym klimacie

skóra bydlęca-dywan-skandynawski-minimalistyczny-projekt-wnętrza-kanapa-biała-betonowa podłoga

Jak już wspomniano, naturalne materiały są charakterystyczne dla skandynawskiego stylu wyposażenia. Poza drewnem, łagodzący skądinąd ograniczony styl życia, łagodzą akcesoria domowe wykonane z wełny, lnu, bawełny, ceramiki, kamienia naturalnego, ale także futra i skóry. Ten naturalny produkt w formie dywanu ze skóry bydlęcej zachwyca swoim autentycznym wyglądem i właściwościami ocieplającymi.