Domy marzeń

Zadaszenie ze stali Corten z unikalnym wzorem w rezydencji w Indiach

Rezydencja dachowa ze stali corten w kształcie krzyża 1

W dzisiejszym artykule przedstawimy Państwu The Portal House, który został zaprojektowany przez Reasoning Instincts Architecture Studio w 2017 roku. Rezydencja o atrakcyjnym kształcie krzyża o łącznej powierzchni 665 m² znajduje się w Umargam w Indiach. Dom portalowy został zaprojektowany z podstawową ideą połączenia przestrzeni prywatnej i otwartej w taki sposób, aby jednocześnie zapewnić prywatność i spotkania towarzyskie. Wielkoformatowa rezydencja fascynuje zadaszeniem ze stali Corten o ciekawych, filigranowych wzorach, które umiejętnie stawiają wybrane elementy konstrukcji w centrum uwagi.

chodnik teren zielony drzewa dziedziniec 2

Centrum domu jest sercem budynku. Połączone są z nim cztery belki, które są zrównane z sypialniami lub tak zwanymi „cabanami”. Jasne pomieszczenia przejściowe zaprojektowano w taki sposób, aby połączyła się granica między strefami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Cały koncern obejmuje salon i jadalnię, kuchnię i Cabana Studios. Dodatkowo dom wyposażony jest w duży teren zielony i wewnętrzny dziedziniec oraz posiada salę sportową, basen, zewnętrzne jacuzzi oraz pawilon grillowy.

Korten ze stali corten wzór korony drzew 3

Strefa wejściowa rezydencji z szeroką na sześć metrów rampą dla pieszych umożliwia ograniczony dostęp dla pojazdów. Ta rampa i spowolniony podjazd tworzą rodzaj strefy przejściowej między miejskim, dynamicznym życiem a spokojem i odosobnieniem w domu portalowym. Strategicznie ustawione betonowe ściany w rezydencji, a także rozmieszczenie drzew wyznaczają i wyznaczają trasy spacerowe i drogowe.

oświetlenie zewnętrzne dachowe ze stali corten 4

Dom i kabiny służą jako główne elementy i dodają wspaniałych akcentów projektowych. Każdy z tych elementów konstrukcyjnych jest wyposażony w imponujący dach ze stali Corten, dzięki czemu podzielony obszar jest pomysłowo wyreżyserowany jako całość. Dach ze stali Corten otacza dom i kabiny iw ten sposób wyznacza położenie elementów na planie ogólnym w kształcie krzyża. Wysokie wierzchołki drzew, które tworzą wyjątkową, zabawną filtrację światła, były inspiracją dla nowoczesnego projektu poszczególnych płyt ze stali Corten. Tworzy to wspaniały kontrast między twardymi i chłodnymi metalowymi powierzchniami a wspaniałymi i organicznymi koronami drzew.

schody stalowe drewno corten stalowe zadaszenie 5

W celu przekształcenia strefy dziennej w ciągłe pomieszczenie nie stworzono dodatkowego wejścia. Wykonana ze szkła 16-metrowa elewacja północna umożliwia płynną i nieograniczoną interakcję między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Szklany front i otwarta koncepcja zapewniają przejrzystość i doświetlenie pomieszczeń. 

wzór Lichtspiel corten zadaszenie stalowe dziedziniec 6

„Cabany” są zaprojektowane jako sypialnie typu studio z otwartym planem piętra, które oferują przestrzeń do życia i spania. Niekonwencjonalna wysokość sufitu pomieszczenia umożliwia stałą grę z wierzchołkami drzew. Rezydencja charakteryzuje się przestronnością pomieszczeń oraz świadomym doborem wysokiej jakości materiałów, które umożliwiają otwarty i swobodny styl życia.

szklana fasada nasadzenia teren zielony rezydencja 7

drewniana przestrzeń do życia na zewnątrz 8

basen leżaki jacuzzi pokład drewniany 9

basen strefa relaksu nasadzenie leżaków 10

drzewa wodne betonowa drewniana rezydencja 11

chodnik do perforacji stali corten 12

część dzienna sofa stół przód okno 13

umywalka łazienkowa lustro wannowe 14

kuchnia stołek barowy podłoga betonowa aneks kuchenny 15

korytarz szklany frontowy dziedziniec woda 16

chodniki ze stali corten przejście szklane front 18

szklany front kuchnia jadalnia ogród 19

rezydencja zieleń oświetlenie basen 20

cabana studio sypialnia materiał stal corten 24

budynek plan zamieszkania podział 22

plan budynku dachowego ze stali corten 23

Legenda rzut pomieszczeń z 21

* Więcej projektów z Reasoning Instincts Architecture Studio można znaleźć tutaj