Domy marzeń

Schody ze szklaną balustradą w nowoczesnym domu, który łączy się z naturą

schody ze szklaną balustradą dom-ogród-mieszkanie-basen-kamień-1

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu nowoczesny dom w Guadalajara w Meksyku. Casa OM1 została opracowana i niedawno ukończona przez Andrésa Escobata z AE Arquitectos. Ten współczesny dom został zaprojektowany z myślą o interakcji z otaczającą naturą. Z tyłu domu na podwórku znajduje się skośny kamienny mur, który jest całkowicie porośnięty roślinami. Casa OM1 fascynuje drewnianym dachem ze zintegrowanym, ukrytym oświetleniem. Punktem kulminacyjnym we wnętrzu jest niewątpliwie nowoczesna klatka schodowa ze szklaną balustradą. Główna część mieszkalna domu może zostać otwarta na podwórko i basen.

fasada-garaż-dom-meksyk-nowoczesny-2

Drewniany dach z atrakcyjnym, ukrytym oświetleniem służy jako zadaszenie jadalni i kuchni na świeżym powietrzu. Zarówno zadaszona jadalnia na świeżym powietrzu, jak i cały salon skąpane są w miękkim, ciepłym świetle, które nadaje pokojom przyjemną, spokojną i pogodną atmosferę. Źródłem światła, które wyczarują romantyczną atmosferę, są lampy sufitowe LED i lampy wiszące o prostym i eleganckim designie. W miękkim świetle świecą również niskie schody, które umożliwiają przejście z zewnątrz do wewnątrz. Podstopnice są podświetlane i wieczorem zapewniają subtelną grę światła.

weranda-pokryta-dziedziniec-dach-drewno-3

Wewnątrz część dzienna, jadalnia i kuchnia dzielą tę samą przestrzeń. Obie strony pomieszczenia można otworzyć, tworząc małą, zieloną oazę. Wysoki sufit zapewnia wystarczającą ilość światła i komfort w salonie. Przestronny salon z otwartą koncepcją został urządzony w ciepłych odcieniach beżu i brązu, co tworzy przytulną atmosferę. Materiał drewno, który był używany głównie w nowoczesnym meblach, można znaleźć w podłogach, meblach, panelach sufitowych i okładzinach balustrad. Długie lampy wiszące, które zwisają z najwyższego punktu sufitu nad stołem jadalnym, nadają pomieszczeniu dodatkowej wysokości.

basen-weranda-jadalnia-oświetlenie-4

Bezpośrednio przy głównej części mieszkalnej znajduje się wewnętrzny dziedziniec, który dzięki wielu wspaniałym roślinom zielonym i fontannie tworzy małą oazę dobrego samopoczucia. Dyskretne oświetlenie w pobliżu wody i oświetlenie podłogowe między roślinami stanowią wspaniałe akcenty na wewnętrznym dziedzińcu. Szklana ściana daje z korytarza nieograniczony widok na piękny, zielony raj. W sieni i wzdłuż wewnętrznego dziedzińca znajdują się imponujące schody ze szklaną balustradą. Stanowi nowoczesną mieszankę materiałów z drewna, stali i szkła i doskonale koresponduje z przesuwanymi szklanymi drzwiami, które scalają wnętrze i zielone podwórko w całość. Eleganckie schody ze szklaną balustradą prowadzą na piętro przytulnego i nowoczesnego domu w Meksyku.

otwarta część dzienna-jadalnia-schody-szklana balustrada-5

ogrodowe-rośliny-schody-szklane-balustrady-drzwi-przesuwne-6

szklana ściana-schody-szklana-balustrada-hala-7

balustrady-drewno-szklane-schody-rośliny-8

* projekt autorstwa AE Arquitectos