Domy marzeń

Posadzka granitowa w stylowym i luksusowym domu K w Krems an der Donau

granitowa podłoga w salonie ścianka działowa 1

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy zaprezentować Państwu nowoczesny dom ze stylowym wnętrzem. Dom K w Krems an der Donau w Austrii został zaprojektowany przez wiedeńską firmę architektoniczną Destilat w 2017 roku. Architekci z Destilat mieli za zadanie przeprojektowanie stanu surowego budynku nabytego przez klienta, co niewątpliwie udało im się doskonale. Budynek ma wyjątkową i pierwszorzędną lokalizację na Schloßberg w Krems, co zapewnia zapierający dech w piersiach widok na winnice Krems na północy i opactwo Göttweig na południu. Nowoczesny dom fascynuje również granitową posadzką, która została wykorzystana jako posadzka w większości pokoi.

schody schody granitowe podłoga drewno pływające 2

Osobiste potrzeby i wymagania klienta zostały dokładnie i profesjonalnie przeanalizowane. Po przeprojektowaniu wnętrz tej nieruchomości, trzy poziomy budynku zostały zrestrukturyzowane i gruntownie wyremontowane. W piwnicy znajduje się teraz przestronna strefa wellness z sauną, jacuzzi, salonem i strefą fitness. Piwnica właśnie uzyskała równy dostęp do ogrodu. Znajdująca się piętro wyżej sień łączy północne wejście główne z wejściem południowym za pomocą mostu nad fosą zamkową. W przeciwnym razie wejście na południe można osiągnąć tylko ścieżką na Schloßberg. Na tym poziomie znajduje się również główna sypialnia. Połączona jest z nim garderoba i łazienka główna, a także całkowicie niezależny apartament gościnny z tarasem ogrodowym od strony południowej. Centralna, otwarta klatka schodowa z dołączoną ścianą kominową dzieli górną kondygnację na część dzienną i jadalnię. W poprzek klatki schodowej znajduje się szafka na wino, która wizualnie oddziela otwartą kuchnię od części dziennej.

kominek sofa granitowa podłoga ściana drewno 3

We wnętrzu zastosowano unikalną mieszankę kolorów i materiałów, łącząc elementy regionalne ze współczesnym stylem. Na piętrze zastosowano jasną posadzkę granitową, która nadaje wnętrzu szlachetnego i luksusowego charakteru. Ściana komina wykonana z wielkoformatowych płyt granitowych doskonale i nieformalnie współgra z wysokiej jakości granitową posadzką. Ciemne szkło kontrastuje z jednej strony z jasną posadzką z naturalnego kamienia, az drugiej uzupełnia ciemne drewniane fronty. Surowe płyty z kamienia naturalnego na podłodze tarasu zostały również ułożone w strefie wejściowej, części sypialnej i łazience, umożliwiając połączenie przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej. Całości dopełniają meble z ciemnymi, drewnianymi frontami i dużymi szafkami lustrzanymi.

sofa kominkowa kanapa podłoga granit 4

wiszące krzesło granitowa podłoga jadalnia 5

wykładzina dywanowa stojak na wino z granitu 6

kominek basenowy kamień granit drewno mieszanka materiałów 7

kamień naturalny granit basenowy 9

salon z kamienia naturalnego minimalistyczny stojak na wino 10

kominek z marmurową przegrodą 11

marmurowa kamienna granitowa podłoga 12

Wyspa kuchenna materiał mix szafka do przechowywania wina z drewna granitowego 13

drewniana okładzina jadalnia lampa wisząca granitowa podłoga 14

stół okładzina drewniana ściana granit 15

jadalnia otwarta koncepcja minimalistyczna granitowa podłoga 16

sypialnia kamienna podłoga łóżko ściana drewno 17

łazienka kamienna podłoga szklana szafka wanna 18

umywalka podłoga kamienna front szklany 19

posadzka kamienna lustro umywalka łazienka 20

kamień naturalny na poziomie basenu fotel łazienkowy łóżko 21

* Więcej projektów można znaleźć w Destilat Architecture + Design tutaj