Domy marzeń

Okładzina cedrowa w harmonii ze skalistym otoczeniem – chata na brzegu

Okładzina cedrowa Hut Norway w harmonii ze skałami

W dzisiejszym szybkim świecie wielu z nas tęskni za chwilą odpoczynku i relaksu. Jedni wybierają wakacje w 5-gwiazdkowym hotelu ze strefą SPA i wellness, inni wolą samotne zakwaterowanie na łonie natury. Jeśli należysz do tego drugiego typu, to stfold Hut od Lund + Slaatto Architects zainspiruje Cię. Znajduje się na Oslofjord w południowej Norwegii i doskonale wpasowuje się w naturalny krajobraz. Okładzina cedrowa harmonizuje z otaczającymi skałami i ma tę samą paletę kolorów. Przeczytaj więcej o projekcie i wyposażeniu chaty poniżej!

małe chaty skaliste schody krajobrazowe wejście

Niewielka chata z aneksem znajduje się na brzegu i oferuje wspaniałe widoki na fiordy. Okładzina cedrowa została zaprojektowana w taki sposób, aby niektóre listwy służyły jako osłona przeciwsłoneczna dla wnętrza. Dach jest również pokryty cedrem i wygląda jak kontynuacja tylnej elewacji. Ponadto ze wszystkich stron chaty tworzy się dach. Bryła domu pochodzi z dawnego domu w tym samym miejscu. Aby zagwarantować najwyższą możliwą wysokość pomieszczenia, dach został wykonany według specjalnej metody konstrukcyjnej.

Hut moderes projektuje dach elewacyjny z drewna cedrowego

Małe drewniane schody z pływającymi stopniami prowadzą do tylnego wejścia. Do salonu wchodzi się bezpośrednio z małego drewnianego tarasu. Duże szklane drzwi harmonijkowe usuwają granice między wnętrzem a zewnętrzem, dzięki czemu mały taras służy jako przedłużenie części dziennej. Drewno użyte na elewację i drewniany taras wokół domu ma złoty, jasnoszary odcień i jest doskonale dopasowane do nadmorskiego krajobrazu.

nowoczesna kabina na tarasie ze szklanymi drzwiami składanymi na nabrzeżu

Otaczające skały zainspirowały architektów na kilku poziomach wnętrza chaty. Wysokość pomieszczenia pozwala na stworzenie drugiego piętra, na którym jest kilka miejsc do spania. Salon jest przytulny i charakteryzuje się nordycką prostotą. Sofa z dwoma pomarańczowymi stołkami stanowi akcenty w pomieszczeniu. W połączeniu z niebieskimi poduszkami do siedzenia, tapicerowane meble nadają pomieszczeniu morskiego charakteru.

Zobacz kabinę salonu na żaluzjach zewnętrznych z drewna cedrowego nad jeziorem

Widok z salonu jest fantastyczny. Jak okiem sięgnąć można podziwiać spokojne wody i małe wysepki. Duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza dużo światła dziennego i tworzą jasne i zachęcające wnętrze.

nordycka prostota aranżacja wnętrz domek Norwegia

Przy części dziennej znajduje się kominek do szybkiego ogrzewania o każdej porze roku. Jeśli chcesz odpocząć przy ognisku, możesz usiąść na wygodnej ławce obok niego. Ma to również miejsce do przechowywania drewna opałowego. Za kominkiem znajduje się kolejny poziom, który pełni funkcję małego kącika do czytania z wygodnym fotelem.

mała norweska chata na brzegu wewnętrzna kuchnia z drewna

Jeśli miniesz salon, trafisz do kuchni. Jest minimalistyczny i całkowicie umeblowany w drewnie. Duże okno widokowe zapewnia światło dzienne i zaprasza do wnętrza promienie słoneczne.

Użyj drewna cedrowego do elewacji nowoczesnego dachu

Na zewnątrz okładzina cedrowa połączona jest z czarną stalą, co tworzy ciekawe kontrasty. Architekci zaprojektowali małą dobudówkę do chaty, w której znajduje się kolejna, prywatna sypialnia.

Okładziny cedrowe, poziome schody listwowe

nowoczesna fasada z drewna cedrowego w stylu nordyckim

Chata na brzegu, skaliste otoczenie, harmonijna okładzina elewacyjna z drewna cedrowego

Okładzina cedrowa harmonizuje ze skalistym krajobrazem

* Możesz zobaczyć więcej projektów Lund + Slaatto Arkitekter tutaj zegarek.