Domy marzeń

Ogród na dachu trzypiętrowej rezydencji w Nha Trang w Wietnamie

ogród wyizolowany na dachu ławka drzewa postać buddy

Architekci MW Archstudio zaprojektowali piękną trzypiętrową rezydencję w Nha Trang, nadmorskim mieście w południowym Wietnamie. Już na pierwszy rzut oka zauważalny jest zaciszny, przytulny ogród na dachu. W atrakcyjnym ogrodzie na dachu, którym zwieńczono budynek, znajdują się ławki, na których można odpocząć i cieszyć się słońcem. Wąska nieruchomość o nazwie „dom 204” znajduje się w gęsto zaludnionym obszarze o dużym natężeniu ruchu.

Wejście tarasy od strony ulicy ogród na dachu

Prywatna rezydencja o powierzchni 445 metrów kwadratowych została ukończona w 2016 roku. Pomieszczenia w ogrodzie na dachu zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wystarczającą wentylację i naturalne światło w ciągu dnia bez konieczności włączania klimatyzacji. W nocy do oświetlenia nowoczesnej rezydencji wykorzystywane są energooszczędne światła LED. Celem architektów MW Archstudio jest stworzenie równowagi i trwałości w relacjach między ludźmi, naturą i architekturą przy użyciu wyłącznie materiałów pochodzących z regionu. Z tego powodu „Dom 204” został zbudowany z lokalnych materiałów.

prywatność ściana ekranu baummster dom wejściowy 204

Mieszkańcy domu cieszą się zielenią nie tylko na dachu budynku. Kilka drzew w różnych odległościach przenika przez płyty stropowe wielopiętrowego budynku. To wprowadziło naturę we własne cztery ściany i można to odczuć w całym domu. Bramy przy wejściu do domu również nawiązują do tematu drzewa i są wyposażone w otwory w kształcie drzewa, które tworzą fascynującą grę światła.

prywatna rezydencja nha trang ekran prywatności wzór drzew

Dom 204 posiada garaż od strony ulicy. Kuchnia, jadalnia i główna sypialnia znajdują się na parterze. Główna część dzienna jest połączona z częścią rozrywkową i sypialnią i znajduje się na pierwszym piętrze. Na drugim piętrze znajdują się jeszcze dwie sypialnie i sala modlitewna.

drzewo we wnętrzu stół krzesła marmurowa podłoga

Wnętrze rezydencji z urokliwym ogrodem na dachu skomponowane jest z naturalnych materiałów. Jako materiał na podłogi w salonach i na klatce schodowej wybrano biały marmur. Drewno i ciepłe, brązowe odcienie zapewniają komfort i dodatkowy dotyk natury.

trzypiętrowa skórzana kanapa z krzesłami ogrodowymi

kamienna ściana obraz sadzenia meble do siedzenia otwarte

klatka schodowa ogród na dachu sadzenie wewnątrz

dom 204 wietnam sala modlitewna marmurowa ławka ogród na dachu

sypialnia łóżko dom 204 wietnam szklane drzwi

drzewa sadzenie schody biała marmurowa podłoga

domek ogrodowy na dachu w wietnamie wewnątrz klatki schodowej

Zobacz taras poręcz dom z ogrodem na dachu

nowoczesny dom z ogrodem na dachu, jasne drzewa w środku

dom 204 trzypiętrowe drzewa w ogrodzie na dachu

rzut parteru garaż kuchnia jadalnia dom 204

plan piętra plan piętra sypialnia salon

drugie piętro dom 204 plan piętra sypialnia sala modlitewna

plan domu nasadzenia ogrodu na dachu 204

sekcja cyrkulacji powietrza prywatna rezydencja wietnam

sekcja b cyrkulacja powietrza w domu 204

* Więcej projektów z MW Archstudio tutaj