Domy marzeń

Nowoczesny minimalizm – Dom w Arizonie

nowoczesna architektura domu minimalizm

Z nowoczesny minimalizm stawia przed architektami wyzwania. Daje możliwość idealnego wkomponowania projektu budynku w otoczenie. Zastosowanie naturalnych materiałów ułatwia pracę architektom i tworzy zupełnie inną estetykę. Nowy budynek wygląda nowocześnie i charakteryzuje się ciekawą zabudową domu.

Nowoczesny minimalizm łączy naturę i architekturę

Fasada minimalizmu w stylu architektonicznym

Z nowoczesny minimalizm zaskakuje nas każdego dnia, a ten dom w Phoenix w Arizonie jest doskonałym przykładem. Projekt nazwano Xeros, co pochodzi od greckiego słowa oznaczającego suchy. Sama nazwa jest bezpośrednim stwierdzeniem architektów, że dom powinien dostosowywać się do otoczenia, a nie odwrotnie. Projekt ma kilka ekologicznych projektów.

Nowoczesny minimalizm – Dom w Arizonie

nowoczesny minimalizm nowego budynku

Od zachodu budynek jest chroniony przed silnym słońcem metalowym baldachimem. Kubatura budynku jest długa i wąska, dzięki czemu zapewniona jest wystarczająca ilość miejsca na roślinność na zewnątrz. Sama lokalizacja początkowo była niewygodna – okolica nie jest gęsto zaludniona, ale architekci twórczo rozwiązali ten problem i zamiast tego zwrócili dużą uwagę na związek z naturą. Z nowoczesny minimalizm wygląda elegancko i innowacyjnie.

Nowoczesny minimalizm – wnętrze domu

elegancka-elewacyjna-stalowo-betonowa-szkło

 Nowoczesna rezydencja zaprojektowana została z myślą o minimalizmie – piwnica jest zaprojektowana jako kawalerka. Wejście do studia ukryte jest za przeszklonymi drzwiami z ramą ze stali nierdzewnej. Dzięki bogato przeszklonej elewacji urzeka piękny widok na góry. Zewnętrzne schody prowadzą na drugie piętro. Na drugim piętrze znajduje się kilka sal wielofunkcyjnych – jedna z nich to gabinet z widokiem na góry i miasto w oddali. Wnętrze jest wygodne i przestronne – akcent kładzie się na wolną przestrzeń.

minimalistyczny dom w USA

minimalistyczny-dom-us

Nowoczesny zewnętrzny taras betonowy

nowoczesny taras betonowy na zewnątrz

Eleganckie minimalistyczne wnętrze

elegancki minimalistyczny wystrój wnętrz

Nowoczesne białe krzesło składane

nowoczesne-biale-skladane-krzeslo-patio

Ciekawy minimalizm w projektowaniu ścian

ciekawy-projekt-ściany-minimalizm

Przebudowa domu mieszkalnego na skalistym wybrzeżu w Irlandii