Domy marzeń

Nowoczesny dom rodzinny o monolitycznym wystroju i pięknej drewnianej werandzie

nowoczesny projekt domu drewniana weranda ogród czarny beton

W dzisiejszym poście przedstawimy Wam fascynujący, nowoczesny dom rodzinny z elegancką drewnianą werandą w Melroeira – Ourém w Portugalii, który został wybudowany na lekko pochyłym terenie rolniczym. Willa o imponującym monolitycznym wyglądzie została zaprojektowana przez architektów z portugalskiej agencji Filipe Saraiva Arquitectos. Dom Ourém zajmuje powierzchnię 410 metrów kwadratowych. Niepowtarzalny projekt domku został zainspirowany sposobem, w jaki dziecko rysuje domek z prostych 5 linii, czyli kompozycji prostokąta i dwóch kwadratów. Pięciokąt z przodu uroczego domu z drewnianą werandą składa się z pięciu linii, które reprezentują cztery ściany i dach. Prostokąt oznacza drzwi, a kwadraty okna.

kształt domu czarny beton drewno ganek drewniany ogród

Z boku budynku do wejścia prowadzi ścieżka. Drzwi frontowe znajdują się pod baldachimem ze zwietrzałej stali. Widziane od wewnątrz drewniane drzwi znajdują się w małej wnęce. Tuż obok urządzono pokój muzyczny. Pokój ten wyposażony jest w elegancki fotel i gramofon. Przeszklona ściana z czarną stalową ramą oferuje widok na garaż. Na drugim końcu pokoju pokój muzyczny przechodzi do głównej części dziennej. W jasnym salonie z wysokim sufitem stoi duży, okrągły stół, otoczony kilkoma czarnymi krzesłami. Czarny kolor siedzeń współgra z czarnymi ramami okiennymi dużego frontu okiennego. Drewniany materiał stołu do jadalni wygląda tak samo jednomyślnie w połączeniu z cudownie piękną drewnianą werandą. Dzięki dużemu frontowi okiennemu przytulna i przestronna część dzienna jest pięknie zalana światłem.

kominek czarna kanapa wyspa futro szkło przód

W salonie znajduje się kominek, który wypełnia pomieszczenie ciepłem i komfortem. Za kącikiem wypoczynkowym jest kolejny salon z niską komodą i telewizorem. Kuchnia znajduje się również w otwartej części dziennej. Drewniane szafki dodają naturalnego uroku pomalowanemu na biało pomieszczeniu. Drewniana klatka schodowa łączy otwartą część dzienną z pozostałymi pokojami pięknej willi z drewnianą werandą. Na piętrze znajdują się sypialnie, łazienka z prysznicem oraz gabinet z biblioteką. W eleganckiej łazience wolnostojąca, owalna wanna oferuje widok na mały wewnętrzny dziedziniec z niewielkim podwyższonym tarasem i piaszczystą podłogą. Z otwartej części dziennej masz dostęp do zadaszonej drewnianej werandy, która została zaaranżowana jako przytulna jadalnia i część wypoczynkowa. Stamtąd masz widok na okoliczne pola uprawne i drogę. Kamienna ścieżka ogrodowa prowadzi do idyllicznego frontowego ogrodu z częścią wypoczynkową, fontanną i kominkiem.

część dzienna jadalnia stół wokół drewnianej podłogi betonowej

salon wysoki sufit szpiczasty okno dachowe ganek frontowy wykonany z drewna pokrytego drewnem

wyspa kuchenna pojemne jasne szafki kuchenne

dom ourem portugalska piwnica na wino szklana stalowa rama zamknięta

pokój dziecięcy sypialnia łóżko biurko półka

biblioteka biuro domowe spadzisty dach dom ourem

Pokój muzyczny okno systemu dźwiękowego podłogi betonowej

Fotel do pokoju muzycznego z jasnego drewna

przedpokój szafa minimalistyczny jasny dom ourem

duże okna łazienka wolnostojąca wanna drewno szare

drewniana weranda pokryta drewnianymi listwami część wypoczynkowa

schody stalowe wejściowe dom ourem płyty betonowe

dom rodzinny ourem okno przedni trójkątny spadzisty taras na dachu

ogród staw krajobraz drewniane listwy drewniany ganek dom

taras ogród rośliny ogrodowe ścieżka ogrodowa drewniana weranda

nowoczesny domek ogrodowy ourem drewniana weranda kamienna ścieżka ogrodowa

dom ourem portugalia dziedziniec kamyki

garaż spiczasty dach betonowy plac zabaw

samochody garaż zadaszony dom szpiczasty dach

* projekt autorstwa Filipe Saraiva Arquitectos