Domy marzeń

Nowoczesne mieszkanie na wąskim obszarze, ale ze stylowym wystrojem

nowoczesne mieszkanie belgium drewniane okładziny ukryte światła

Loft MM tonowoczesny apartament w Bilzen, Belgia przez AC Architekci został przebudowany w 2012 roku. Był to mały magazyn na parterze zabytkowego budynku handlowego, który na początku lat 90. został całkowicie przebudowany na budynek mieszkalny. Rzut ma 3 m szerokości i 30 m długości, dzięki czemu mieszkanie ma otwartą konstrukcję. Wąskie pomieszczenia mają pewną sekwencję: salon, jadalnia, wąski korytarz z kuchnią z jednej strony i łazienką z drugiej, a na końcu sypialnia. Wszystkie obszary są do siebie otwarte, ale można je również oddzielić drewnianymi ścianami przesuwnymi. Naturalne światło wpada zarówno z okien od strony ulicy, jak i przez przesuwane drzwi, które prowadzą na taras z tyłu mieszkania. Każdy z tych obszarów jest zaprojektowany nie jako oddzielne pudełka, ale jako seria ewoluujących przestrzeni, które wykorzystują naturalne światło i widoki tętniącego życiem ulicy.

Nowoczesny apartament dla osoby niepełnosprawnej

nowoczesne mieszkanie projekt kuchnia wyposażona w biały mat mały

ten nowoczesny apartament jest specjalnie zaprojektowany dla osób na wózku inwalidzkim, ale nie ma tam nic wskazującego na niepełnosprawność fizyczną. Materiały użyte w części dziennej i sypialnej tworzą elegancką, spokojną atmosferę. Zestawy naczyń, lodówka, piekarnik i szafa są wbudowane w ściany i ukryte za przesuwanymi drzwiami z grubo ściętego dębu. Szafki kuchenne można opuścić za naciśnięciem przycisku, aż wszystko będzie dostępne z wózka inwalidzkiego. Miejsce do gotowania można również całkowicie ukryć na tej łące.

Nowoczesne mieszkanie przystosowane do specjalnych potrzeb

nowoczesna kuchnia w mieszkaniu matowa biała zabudowana

Podobną strategię stosuje się również w łazience, gdzie toaleta i umywalka są oddzielone od prysznica i pralko-suszarki dużym panelem. Panele te można obracać, aby ukryć pralkę i suszarkę oraz odsłonić prysznic lub jedno i drugie. Prawie wszystkie meble są szyte na miarę tak, aby były wygodne zarówno dla mieszkańca, jak i zgodne z belgijskimi przepisami dotyczącymi osób niepełnosprawnych. Stół dla 5 osób ma wbudowane półki na obu końcach i wystaje pod kątem w kierunku kuchni. Łóżko, w połączeniu z „pływającym” biurkiem przy wezgłowiu, spełnia wszystkie wymagania techniczne łóżka szpitalnego, w tym regulowaną wysokość całego łóżka, głowy i stóp, zdejmowane barierki boczne i elektroniczne przyciski do obsługi zarówno łóżka, jak i inne urządzenia elektroniczne, które ukryto w niestandardowej lampie w pobliżu. Można go wykorzystać do oświetlenia zarówno łóżka, jak i biurka.

wąski korytarz

nowoczesne mieszkanie wąski plan jadalnia kuchnia przedpokój

meble na zamówienie

nowoczesny stół do jadalni na wymiar w kolorze białym

mała wyposażona kuchnia z jadalnią

wąskie pokoje design design jadalnia białe meble

Półki ukryte w ścianie

wąska przestrzeń do przechowywania w mieszkaniu drewno ścienne

nastrojowe oświetlenie

nowoczesne mieszkanie wąskie pokoje białe drewno wpuszczane

Przedpokój do sypialni

sypialnia wąskie pokoje przedpokój deski drewniane ściana podłoga

otwarty projekt

wąski nowoczesny apartament przedpokój otwarty design drewno biały mat

mieszkanie na planie otwartym wąskie pokoje sypialnie

projekt sypialni białe biurko z drewna

nowoczesne mieszkanie sypialnia biurko projekt biała półka ścienna

wąska szafa mieszkalna przesuwne drewniane światła

małe nowoczesne mieszkanie przebudowa belgia projekt łazienki minimalistyczny

projekt łazienki czysta biała bateria umywalkowa

projekt łazienki białe płytki biała armatura