Domy marzeń

Nowoczesna architektura idealnie dopasowuje się do pagórkowatego krajobrazu!

nowoczesna architektura most nad basenem i zielonym dachem

Biuro architektoniczne „TWS & Partners ”zlecono budowę górskiej willi w Bandung, West Java, Indonezja. Projekt nosił nazwę „Wisząca Willa” i wyróżnia się modułową, nowoczesną architekturą, która swoim geometrycznym kształtem idealnie wpasowuje się w pagórkowaty krajobraz. Budynek znajduje się z dala od dużego ruchu ulicznego w mieście i oferuje wygodne miejsce na wypoczynek z przyjemną atmosferą. Nowoczesna willa powinna łączyć dużą rodzinę i zapewniać każdemu członkowi rodziny osobistą przestrzeń. Głównym celem projektu jest wielofunkcyjna przestrzeń zewnętrzna, na której mogą odbywać się różne wydarzenia.

Architektura oferuje wspaniałe widoki

Basen na środkowym poziomie ze żwirowym tarasem granicznym z dwoma leżakami

Lokalizacja korzysta z pięknego otoczenia, z widokiem na głęboką dolinę oraz z bliskości lasu, co daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Architektura została pierwotnie pomyślana jako ułożone w stos pudełka, które zostały obrócone wokół ich osi narożnej. W ten sposób doświadczenie chodzenia kształtuje się z różnych perspektyw. Taka strategia umożliwia orientację pomieszczeń z kilku stron i prawie 270-stopniowy widok na otaczające doliny. Ten aspekt miał kluczowe znaczenie dla architekta w procesie projektowania.

architektura modułowa drewniany most nad wodą widok na las

Budynek posiada wieżę, która zaczyna się od poziomu ulicy/garażu i prowadzi na drugie piętro. Tam dochodzisz do drewnianego mostu biegnącego nad żywiołem wody. Gdy pójdziesz w złym kierunku, możesz wejść do salonu, kuchni i jadalni. Obszary wewnętrzne i zewnętrzne utrzymane są głównie w kolorach ziemi. Ciepła paleta kolorów pozwala willi w naturalny sposób wkomponować się w krajobraz. W pomieszczeniu panuje spokojna i odprężająca atmosfera.

architektura modułowa doskonale wpisuje się w krajobraz

Główna sypialnia i część usługowa znajdują się na pierwszym piętrze i są oddzielone od siebie skarpą. Intencją jest, aby mieszkańcy mieli więcej prywatnej przestrzeni, podczas gdy część usługowa służy wyłącznie do sprzątania i ochrony. Do każdego obszaru można dotrzeć dwoma różnymi schodami z drugiego piętra.

zadaszony taras z widokiem jadalnia z dużym stołem

Z dużej platformy widokowej na górze widać cały krajobraz. Zapewnia cień na otwartym, drewnianym tarasie poniżej. Po jednej stronie otwartego tarasu na dachu znajdują się wygodne meble ogrodowe. Tutaj mieszkańcy mogą spędzić wieczór z przyjaciółmi/rodziną lub cieszyć się słońcem w ciągu dnia. Z drugiej strony jest bezpośredni dostęp do prywatnego ogrodu i basenu.

Wypoczynkowa sofa na tarasie, z którego można podziwiać widok

Willa jest zorientowana w taki sposób, aby w pełni wykorzystać położenie słońca i kierunek wiatru. Wprowadza to do domu zauważalnie świeży powiew, a obszerne przeszklone otwory zapewniają maksymalną ilość światła dziennego. Budynek miał być odporny na warunki atmosferyczne, aby zapewnić maksymalną ochronę przed żywiołami. W tym celu zastosowano odpowiednie materiały izolacyjne oraz przeszklenia okienne, które ograniczają straty ciepła bez zwiększania wilgotności w pomieszczeniu.

Drewniany taras z relaksującymi fotelami i basenem bez krawędzi

Odpowiednia wentylacja zapewnia zdrową jakość powietrza, co zwiększa komfort i korzyści zdrowotne mieszkańców. Basen bez krawędzi działa jak naturalna klimatyzacja i tworzy chłodną, ​​orzeźwiającą bryzę.

Odsłonięta betonowa elewacja wejścia do domu wkomponowana we wzgórze

Oświetlenie nocne na zewnątrz Oświetlenie basenu Zielony trawnik

Oświetlenie nocne na tarasie balustrada całoszklana

Oświetlenie nocne wejścia do domu w lesie Odsłonięta betonowa elewacja

Archiketurplan Przekrój trawnika domu na dachu Architektura dostosowuje się do pagórkowatego krajobrazu Szkic krajobrazu garaży pierwszego piętra Szkic architektoniczny układu pomieszczeń na pierwszym piętrze

Szkic otaczającego planu architektonicznego domu

szkic zielonego dachu krajobrazu

Inne projekty autorstwa TWS & Wzmacniacz można obejrzeć na ich stronie internetowej