Domy marzeń

Nowocześnie zinterpretowany dach dwuspadowy: dom „origami” w Japonii

Dom z dachem dwuspadowym o nowoczesnej konstrukcji Przykład zadaszonego tarasu z prywatnością i ochroną przeciwsłoneczną na dwóch kondygnacjach

Własność odziedziczona. Mur z kamienia naturalnego, który zbudował dziadek. Oraz młoda para, która pragnęła nowoczesnego i funkcjonalnego domu jednorodzinnego. Dzięki domowi „Origami” architektom TSC udało się stworzyć zrównoważoną mieszankę tradycji i nowoczesności. Klasyczna architektura japońska została wzbogacona o zasady architektury współczesnej. Efektem końcowym była koncepcja, która w nowoczesny sposób interpretuje konstrukcję i dach dwuspadowy. „Origami” oferuje wiele komfortu młodej rodzinie w ograniczonej przestrzeni życiowej.

Dach dwuspadowy zinterpretowany w nowoczesny sposób: Stylowy i funkcjonalny kształt dachu

Frontowy ogród z zadaszonym tarasem pod dwuspadowym ogrodem skalnym i wąską ścieżką ogrodową z kostką brukową

Architekci „TSC” zainspirowali się sztuką origami w swoim nowym projekcie. Dach dwuspadowy przypomina zwinięty wokół domu kawałek papieru. Jest nie tylko stylowym, ale również niezwykle praktycznym elementem aranżacji elewacji i jednocześnie spełnia kilka funkcji. Chroni dom przed wzrokiem ciekawskich, zapewnia ochronę przed słońcem tarasu i ochronę przed deszczem przy wejściu do domu. A dzięki minimalistycznemu wzornictwu w niczym nie ustępuje nowoczesnym dachom płaskim.

Dach dwuspadowy zinterpretowany w nowoczesny sposób: lokalizacja domu

Nowoczesna interpretacja dachu dwuspadowego to japoński dom jednorodzinny z przesuwanymi drzwiami i drewnianym tarasem od frontu

Dom zamknięty od ulicy otwiera się na pobliskie góry. Ponieważ budynek znajduje się w gęsto zaludnionym terenie, niestety nie ma wyraźnego widoku na przyrodę. Ale właściciele mogą liczyć na zalany światłem salon i słoneczny taras. Dach dwuspadowy latem rzuca chłodny cień na drewniany taras, a zimą chroni go przed ulewnym deszczem i śniegiem.

Dach dwuspadowy zinterpretowany w nowoczesny sposób: przemyślana aranżacja wnętrza i sprytna koncepcja mieszkania

Salon z kominkiem i skórzaną sofą dla dwojga oraz małym prostokątnym rustykalnym drewnianym stolikiem

Przemyślana aranżacja wnętrza i sprytna koncepcja mieszkania nie pozostawiają nic do życzenia we wnętrzu. Pomimo ograniczonej przestrzeni mieszkalnej dom z dwuspadowym dachem wydaje się przestronny. Przyczyniają się do tego zarówno fronty okienne, jak i przesuwne szklane drzwi, które umożliwiają płynne przejście między strefą mieszkalną i zewnętrzną, a także wysoki sufit. Część dzienna na parterze jest stylowa, ale oszczędnie urządzona w typowo japoński sposób. Program mieszkalny jest ograniczony do minimum: kanapa dla dwojga, mały drewniany stolik, kominek, szafka RTV i gabinet dopełniają umeblowanie salonu.

Zaprojektuj nowoczesną kuchnię pod skośnym sufitem, bezuchwytowymi drewnianymi frontami i białym blatem

W części dziennej urządzono jadalnię dla czterech osób oraz zaprojektowano małą kuchnię z wyspą kuchenną. Krajobraz kuchni jest minimalistyczny dzięki frontom bez uchwytów i wbudowanym sprzętom. Dopiero dobór materiałów rozluźnia surowy, purystyczny wygląd: drewno nadaje meblom domowy charakter i zapewnia komfort.

Ustaw pokój gościnny na pierwszym piętrze obok salonu

Za drewnianymi przesuwanymi drzwiami na parterze ukryta jest mała sala do jogi, która na życzenie może służyć również jako pokój gościnny. Małe okno wpuszcza do pomieszczenia świeże powietrze, klimatyzacja zapewnia ciepło w chłodne dni, a lampy sufitowe zapewniają miękkie światło.

Część dzienna z miejscem do przechowywania rowerów i nowoczesnymi meblami w stylu skandynawskim

Ponieważ dom nie ma garażu ani szopy ogrodowej, nawet rowery muszą być przechowywane w części mieszkalnej. Specjalny uchwyt na rowery został zainstalowany we wnęce, aby nie przeszkadzały. W przeciwnym razie kilka półek ściennych zapewnia wsparcie dla książek i akcesoriów domowych.

Na drugim piętrze znajduje się sypialnia i kilka mniejszych pokoi, w których para może odpocząć z książką w ręku. Istnieje również możliwość stworzenia garderoby lub garderoby.

Dom „Origami” to doskonały przykład udanego projektu architektonicznego, który w niekonwencjonalny sposób łączy tradycję i nowoczesność.

widna część dzienna z wysokim sufitem i przeszklonymi frontami w domu z dwuspadowym dachem

Stwórz salon z wysokim sufitem przed kominkiem

Strefa dzienna ze szklanymi frontami w ciągu dnia i wieczorem sprytne oświetlenie pomieszczeń z wysokimi sufitami

Pokój pod skośnym sufitem z drewnianą podłogą i białymi ścianami

Funkcjonalne pomysły ustawiły miejsce do spania pod skośnym sufitem

Dom z dachem dwuspadowym zinterpretowany w nowoczesny sposób Mały dom z dachem dwuspadowym z osłoną prywatności nowoczesne materiały na dach 30 stopni

Dach dwuspadowy zapewnia ochronę przed słońcem i rzuca cień na ogród skalny na podwórku

Dom z dachem dwuspadowym to interpretacja nowoczesnej koncepcji budowlanej w stylu japońskim.Przykłady domów architektów na dwóch piętrach ze szklaną fasadą

Dach dwuspadowy i elewacja drewniana jako akcenty domu jednorodzinnego w Japonii

Dach dwuspadowy i panele drewniane jako okładzina na zewnętrznych ścianach domu rodzinnego w Japonii

Ogród skalny ze żwirem i ścieżką ogrodową z kostką brukową i tarasem z płytami z kamienia naturalnego

Domy wolnostojące w Japonii nowoczesna i funkcjonalna architektura z drewnianą okładziną na elewacji i dwuspadowym dachem

Dach dwuspadowy i wysoki sufit w części dziennej, oświetlenie pośrednie tworzy przytulną atmosferę

Pomysły na oświetlenie w salonie w neutralnych kolorach takich jak camel, nude i krem

Dom wolnostojący w Japonii o nowoczesnej konstrukcji i przemyślanej koncepcji oświetlenia z oświetleniem zewnętrznym

Dom z dachem dwuspadowym z dużą ilością przeszklonej elewacji Pomysły na oświetlenie domu i ogrodu

Dach dwuspadowy interpretuje nowoczesny widok od frontu, wysoki sufit w części dziennej i zadaszony taras

Dom z dwuspadowym dachem w Japonii Plan pokazuje część dzienną i sypialnie

Nowoczesna interpretacja dachu dwuspadowego Rzut przedstawia widok z góry

Rzut małego rodzinnego domu nieruchomość znajduje się na rogu

Plan budowy domu z dwuspadowym dachem pokazuje element w 3D

Nowoczesny dom jednorodzinny w Japonii Szkic przedstawia montaż dachu dwuspadowego

A Projekt autorstwa TSC Architects