Domy marzeń

minimalistyczny drewniany dom z wewnętrznym dziedzińcem w środku wielkiego miasta

Dom japonia nowoczesna architektura

A Drewniany dom z dziedzińcem w środku wielkiego miasta? Dzięki innowacyjnej architekturze możliwe jest zaprojektowanie nowoczesnego domu z praktycznym rozkładem nawet na najmniejszej powierzchni. Przedstawiamy Państwu dom, który z pewnością przyciągnie uwagę.

Drewniany dom z wewnętrznym dziedzińcem – architektura z indywidualnością

drewniany płot w stylu japońskim projekt ogrodu

Witamy w Japonii – kraju, w którym przestrzeń życiowa jest bardzo ograniczona. Niewielki teren i duże budynki w bezpośrednim sąsiedztwie stanowią duże wyzwanie dla architektów Projekt Arbol.  Po pierwsze, powinieneś być funkcjonalny Drewniany dom z dziedzińcem z drugiej strony nowoczesna architektura powinna dostosowywać się do otoczenia. Architekci widzieli rozwiązanie problemu w budynku wykonanym z jasnego drewna i „oddzielonym” od reszty świata wysokimi płotami. Zielony wewnętrzny dziedziniec w połączeniu z jasnym drewnem tworzy iluzję, że jesteś w lesie zamiast w gęsto zaludnionej dzielnicy.

Drewniany dom z dziedzińcem i dużymi oknami

Drewniany dom z dywanem z kamyków bonsai na dziedzińcu

To Drewniany dom z dziedzińcem został zaprojektowany dla dwóch seniorów. Para chciała wyspy spokoju w środku wielkiego miasta, gdzie gwarantowana jest prywatność. W tym celu dom ogrodzono wysokim płotem. Na dziedzińcu posadzono małe drzewka. Dom otwiera się na ogród poprzez przeszklone ściany i przesuwane drzwi i wpuszcza do wnętrza dużo światła słonecznego. Korytarz o przeszklonych ścianach prowadzi mieszkańców z części dziennej do strefy prywatnej – gdzie znajdują się sypialnie i łazienka. Wnętrze jest proste i umeblowane w tradycyjnym japońskim stylu. Jest to dom parterowy, który dzięki kreatywności architektów chroni prywatną przestrzeń właściciela domu, zapewniając jednocześnie komfort i spokój.

Korytarz ze szklanymi ścianami łączy salon z sypialniami

Korytarz ze szklanymi ścianami na dziedzińcu

Subtelne oświetlenie wieczorem

Szklane ścienne lampy sufitowe drewniany dom z dziedzińcem

Drewniana elewacja w minimalistycznym stylu

oświetlenie pośrednie dom drewniany z wejściem na dziedziniec

Wejście do domu – betonowo-drewniane

Wejście do domu betonowa nowoczesna architektura

Drewniany dom w środku wielkiego miasta

jednopiętrowy japoński ogród na dziedzińcu

Szkic budowlany projektu

Plan budynku, pokój, pokój, garaż