Domy marzeń

Mały, nowoczesny domek na podwórku zbudowany z myślą o wypoczynku i relaksie

nowoczesny dom na podwórku okładzina z drewna duże okna dach metalowy

Nawet oddany mąż i ojciec muszą co jakiś czas uciekać. Na szczęście dla Erica Fiera nie musi iść za daleko. Psycholog z Atlanty ma malucha, nowoczesny dom na podwórku zbudował własną wersję „jaskini”, w której może wycofać się za swój rodzinny dom w Toco Hills. Ale dzięki swojej niezwykłej architekturze, sklepionym sufitom i dużym oknom dom to nie tylko jaskinia. Miejsce, które wygląda zarówno nowocześnie, jak i połączone z naturą. Szopę ogrodową zaprojektował architekt Bryan Russell z Dencity, architekturą krajobrazu jest Nick Harrell z Podstawowa grupa krajobrazowa zaprojektowany.

Nowoczesny dom na podwórku w Atlancie

domek na podwórku mały taras relaksujący fotel trawnik

Zewnętrzne ściany obłożone są drewnem cyprysowym, wypalanym tradycyjną japońską techniką. Deski są podgrzewane palnikiem, aż staną się czarne, a następnie polerowane szczotką drucianą, aby usunąć zwęglone części. Tworzy to piękną, dwukolorową powierzchnię, która jest również odporna na warunki atmosferyczne. Pomiędzy drewnianymi deskami podłogowymi a budynkiem znajdują się szczeliny, aby do domu nie dostała się wilgoć ani ciepło. Duże zadaszenia chronią tarasy wokół domu przed deszczem i spojrzeniami sąsiednich domów. Słoneczna weranda od frontu wychodzi na główny dom, podczas gdy zacieniony taras z tyłu jest bardziej prywatny i wychodzi na mały las sosnowy, brzozowy i wiecznie zielonych drzew. Aby uzyskać zupełnie inne wrażenia, Fier wspina się po drabinie na taras na dachu, gdzie może poczytać lub odpocząć.

Nowoczesny dom przydomowy jako oaza spokoju

nowoczesny dom na podwórku taras drewniana okładzina zewnętrzna żwiru trawnik

40-metrowe wnętrze podzielone jest na trzy strefy – pokój relaksu, gabinet i strefę rozrywki. Ponieważ pracownia nie posiada kanalizacji, jest klasyfikowana jako budowla dodatkowa, a pozwolenie na budowę – łatwiejsza do zdobycia. Okna otaczają pokój relaksacyjny, w którym pan Fier może czytać lub medytować. Jego synowie wiedzą, że nie mają wstępu, chyba że zostaną zaproszeni, a jego żona Nicole jest równie szanowana. Szafki z klonu ciągną się wzdłuż ściany. Odlany z betonu blat biurka zakotwicza miejsce pracy i przypomina betonowe posadzki. Architekt Russell ogranicza zakres materiałów, aby niewielka przestrzeń nie wydawała się przepełniona.

Wiszące krzesło na tylny taras

nowoczesny domek na podwórku bujany duży sadzarka do okien

Drabina prowadząca na taras na dachu

podwórko dom drewno sosnowe okładzina drabina miejsce do siedzenia dach

zadaszony taras przedni

podwórko dom relaks drewniane deski podłogowe okładzina metalowy dach

piękny krajobraz

nowoczesny projekt domu przydomowego kamyk trawnik ozdobna trawa krajobraz

Pomnik jego córki, która zmarła na chorobę Taya Sachsa

nowoczesny podwórko dom ogród fontanna żwir betonowy pomnik

dom podwórko wnętrze salon kącik do czytania okno

podwórko dom biuro domowe biurko półki vintage

soczysty ogród stary dom dekoracji książki

nowoczesny plan piętra domu na podwórku spokojny relaks