Domy marzeń

Fasada ze stali Corten do starych budynków: Podoba Ci się industrialny wygląd?

Konstruktorzy wiedzą: rdza może wskazywać na problemy. Jednak stal Corten jest stalą odporną na warunki atmosferyczne, która idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz. Jego czerwonobrązowa patyna automatycznie przyciąga uwagę i rozluźnia nieco chłodną, ​​minimalistyczną elegancję metalu. Nic dziwnego, że stalowa fasada Corten cieszy się dużą popularnością. W coraz większej liczbie nowych budynków niektóre detale dekoracyjne, a nawet cała fasada kurtynowa są wykonywane z blachy korodowanej. W nowo wybudowanych dzielnicach domy z okładziną ze stali Corten harmonijnie wtapiają się w otoczenie. Ale jak to wygląda, gdy miejska willa znajduje się pośrodku starego miasta? Pokażemy Ci doskonały projekt przebudowy domu z Holandii.

Dawny garaż staje się domem jednorodzinnym z elewacją ze stali Corten

mały domek ze stali corten na elewacji i na dachu

Nowoczesny dom znajduje się w Utrechcie w Holandii. Pierwotnie na posesji znajdował się garaż, który przy pomocy różnych rzemieślników przebudowano na piętrowy dom jednorodzinny. Otrzymali również wsparcie przy projektowaniu elewacji od architektów Zecc. Dzięki tradycyjnej fasadzie z dwuspadowym dachem i wieloma oknami architektura budynku harmonijnie komponuje się z otoczeniem. Stal Corten dodaje przytulności i doskonale harmonizuje z cegłą sąsiadujących z nią budynków. Materiał jest nie tylko estetyczny, ale także chroni konstrukcję nośną przed żywiołami.

dwupiętrowa willa miejska z elewacją ze stali corten i dużymi oknami

Jednocześnie połączenie ram okiennych ze stali Corten i czarnej stali jest bardziej powściągliwe i minimalistyczne. Nie tylko elewacja została pokryta panelami ze stali Corten, ale także dach i masywny komin. Metal może znacząco poprawić klimat w pomieszczeniu: zimą szybko się nagrzewa, a następnie odprowadza ciepło do wnętrza domu, latem chroni dom przed silnymi promieniami słońca. Utrzymuje również drewnianą konstrukcję w stanie suchym o każdej porze roku.

Stary budynek staje się minimalistycznym pięknem

Część dzienna z meblościanką i okładziną ścienną z drewna

Dom jednorodzinny z zewnątrz jest minimalistyczny, a wnętrze zachwyca naturalnymi materiałami. Drewno zdobi ściany i podłogi oraz nadaje wnętrzu rustykalnego charakteru. Jednocześnie panele z jasnego drewna tworzą wizualne połączenie między poszczególnymi obszarami i umożliwiają płynne przejście między częścią dzienną na parterze a częścią sypialną na drugim piętrze. Drewno pozwala również na pewną swobodę projektowania: w drewnianych ścianach jest wiele możliwości przechowywania. Szafa pod klatką schodową, nowoczesna meblościanka bez uchwytów w salonie i wszystkie drewniane ściany w sypialni kryją szuflady i schowki. W ten sposób dom można łatwo posprzątać i wszystko szybko znajdzie się na swoim miejscu.

Sypialnia z drewnianymi ścianami i łazienka z płytkami ceramicznymi

Dom jest również bardzo pomysłowy i funkcjonalny w środku. Liczne okna wpuszczają dużo światła słonecznego i tworzą ekscytującą grę światła i cienia. Wbudowane meble tworzą nisze z miejscami do siedzenia, w których można odpocząć po ciężkim dniu pracy. Nawet klatka schodowa oferuje wiele opcji przechowywania i dekoracji.

Okładzina ścienna z drewna i możliwości przechowywania wokół klatki schodowej wewnątrz

Schody prowadzą z sypialni bezpośrednio do salonu, gdzie przestronna meblościanka oferuje miejsce na wygodne narzuty, akcesoria oraz oczywiście książki i płyty CD. Zalany światłem pokój płynnie przechodzi w słoneczny, drewniany taras. W ten sposób mieszkańcy mogą odpocząć zarówno w środku, jak i na zewnątrz przy ładnej pogodzie z dobrą książką w ręku.

Okładzina ścienna z drewna i schowek pod schodami

Kuchnia z przyległą jadalnią znajduje się na parterze. Kuchnia wychodzi na podwórko i ogród, a jadalnia znajduje się tuż przed wejściem do domu. Meble w stylu skandynawskim wykorzystują kontrastujące materiały i neutralną kolorystykę. W końcu dawny garaż stał się stylowym, nowoczesnym i bardzo funkcjonalnym domem.

stare i nowe domy obok siebie w sąsiedztwie w Holandii

Po ponad 10 latach budowniczowie mogą wreszcie oczekiwać efektu końcowego. Podczas budowy wspierali wykwalifikowanych przyjaciół. Zespół montował krok po kroku panele z drewna i stali kortenowej. Budowniczowie przywiązywali szczególną wagę do elewacji. Powinna być nowoczesna, a jednocześnie harmonijnie wpasowywać się w otaczającą starą zabudowę. Efekt końcowy uważamy za bardzo udany. Czy lubisz ekscytującą mieszankę starego i nowego, industrialnego stylu i puryzmu??

Fasada ze stali Corten nadaje budynkowi surowy industrialny wygląd

Stal Corten jako materiał budowlany zalety i wady jako okładzina elewacyjna

Fasada stalowa Corten łączy się z panelami dachowymi i kominowymi

Stalowy dach Corten do nowoczesnego domu w Holandii

Konstruktorzy precyzyjnie dopasowali poszczególne panele ze stali Corten

Detale ze stali Corten na ścianie osłonowej i dachu dwuspadowym oraz oknach

Dzięki czerwono-brązowej patynie dom harmonijnie wtapia się w otoczenie starego budynku

Skoordynuj nowe budynki na starym mieście ze starymi budynkami

Duże okna i szeroki parapet dają wiele możliwości aranżacyjnych

Przekształć swój garaż w nowoczesny dom

Od garażu do dwupiętrowego domu rzędowego

Dom ze ścianą osłonową ze stali corten i dużymi oknami

Nowy budynek ze stalową fasadą Corten na starym mieście, wąski dom z dużymi oknami

Przebudowa garażu na dom jednorodzinny z projektem elewacji ze stali Corten Dom z widokiem rzutu elewacji ze stali corten z góry Dom z widokiem na elewację ze stali corten od frontu

Dom z fasadą ze stali corten na starym mieście w Holandii plan

Nowy budynek z elewacją ze stali Corten, plan piętra, widok z boku

Projekt z Materiał stal corten