Domy marzeń

Elewacja z drewna cedrowego w harmonii z otoczeniem – wymarzony dom wysoko w górach

strona południowa nowoczesny dom marzeń fasada z drewna cedrowego

Imponujący dom pokryty cedrem znajduje się na łagodnie opadającym grzbiecie garbarni w górach Utah. Red Hawk House to prywatna rezydencja Park City, w której mieszka rodzina utalentowanych projektantów. Architekturę domu dopasowują do otoczenia architekci z Imbue Design, tak aby można było jak najwięcej czerpać ze spektakularnych widoków. Przytulne tereny zewnętrzne i szerokie tarasy oferują zapierający dech w piersiach widok, który robi wrażenie o każdej porze roku. Elewacja domu z drewna cedrowego harmonizuje z naturalnym otoczeniem wiosną, latem i jesienią i stanowi ładny kontrast z pokrytymi śniegiem górami zimą.

podjazd do domu cedrowy kontrast elewacji

Materiał użyty do budowy domu znany jest jako Western Red Cedar. Ten rodzaj drewna należy do północnoamerykańskiego drewna iglastego i jest często używany w budownictwie zewnętrznym. Jej brązowy kolor emanuje naturalnością, dzięki czemu doskonale współgra z naturalnym krajobrazem. Zimą natomiast tworzy ostry kontrast z białym śniegiem. W ten sposób dom w górach pięknie się prezentuje. Elewacja z drewna cedrowego jest szczególnie odporna na warunki atmosferyczne i wytrzymuje duże wahania temperatury, dlatego architekci się na nią zdecydowali.

ogród dziedziniec przytulna część wypoczynkowa kominek

W miesiącach letnich dom wyposażony jest w szeroką werandę, która biegnie wokół domu. Tam mieszkańcy mogą zjeść posiłek, zrelaksować się po południu z książką lub po prostu podziwiać zapierający dech w piersiach widok. Oprócz werandy, Berghaus posiada również przestronną część zewnętrzną, która jest komfortowo urządzona. Ogród jest zaprojektowany jako wewnętrzny dziedziniec pośrodku domu, dzięki czemu jest chroniony przed silnym wiatrem. Zewnętrzny salon pomieści mieszkańców, gdy pada deszcz, a za pomocą drzwi przesuwnych można go przekształcić w przytulny pokój z widokiem, gdy zimą spadają temperatury.

salon widok na góry umeblowanie design meble klasyczne

Wewnątrz domu znajduje się otwarty salon z jadalnią i kuchnią, który doskonale wpisuje się w dynamiczny styl życia rodziny. Duża sypialnia została zaprojektowana z prywatną łazienką i oczywiście oferuje spektakularny widok na góry. Ponieważ właściciele są z zawodu projektantami, architekci zaprojektowali mały osobny warsztat, w którym mogą naprawdę wykazać się kreatywnością.

Możesz przyjrzeć się bliżej pięknemu domowi z fasadą z drewna cedrowego w Utah w naszej galerii zdjęć!

salon widok na góry okna od podłogi do sufitu

okładzina z drewna cedrowego na zewnątrz szklany widok z przodu

berghaus drewno kamień szkło szlachetne połączenie

otwarta kuchnia wyspa kuchenna jadalnia lampy wiszące

kuchnia jadalnia jasne akcenty kolorystyczne

dom biblioteka kącik do czytania przytulny dostęp do ogrodu

wystrój wnętrz pieluchy schody żółty akcent balustrady

sypialnia spektakularne widoki okna od podłogi do sufitu

prywatna łazienka sypialnia drzwi przesuwne wanna

dom w górach taras widok przyroda góry

cedr fasada dom dziedziniec trawnik

przestronny dziedziniec z wiatroszczelnym kominkiem na zewnątrz

kominek na zewnątrz betonowy widok na góry

dom górski duża weranda szklana z przodu wspaniały widok

Elewacja z drewna cedrowego Berghaus kontrastujący śnieg

projekt domu elewacja cedrowa

ogród betonowy ostoi widok na ścianę

okładzina cedrowa garażu na zewnątrz

fasada z drewna cedrowego wymarzony dom natura

Projekt autorstwa Nasyć projekt