Domy marzeń

Elewacja domu wykonana z drewna pozwala „Helen Street House” w Seattle połączyć się z naturą

Elewacja domu wykonana z drewna roślinnego domu rodzinnego

W 2017 roku architekci z firmy mw |works architecture + design zaprojektowali fascynujący dom w Seattle w USA. Drewniana elewacja domu na pierwszy rzut oka jest zauważalna i od razu budzi skojarzenie z przytulnością, ciepłem i wygodą. Klient początkowo zastąpił wiejskie środowisko na wschód od Seattle dynamicznym i kulturalnym życiem miasta. Cicha okolica i spokojne codzienne życie w starym domu sprawiły, że ponownie zmieniłeś plan domu. Obawa była po prostu zbyt duża dla dwóch osób i dwóch małych psów. Celem projektu renowacji Twojego obecnego domu było stworzenie przyjaznego miejsca, które odpowiada Twoim gustom i jest dostosowane do Twoich działań.

Elewacja domu wykonana z drewna, rośliny do domu rodzinnego

Helen Street znajduje się na północ od Madison Valley i przylega do Washington Park Arboretum. Potrzebna była prosta, ale nowoczesna konstrukcja z prostych i jednolitych materiałów, którą można było zrealizować przy skromnym budżecie. Dom powinien być zalany światłem i jak najbardziej otwarty. Niemniej jednak należy zapewnić pewną prywatność i jednocześnie przejrzystość otaczającego krajobrazu. Duże szklane fronty z przesuwnych szklanych drzwi zostały umiejętnie wykorzystane tam, gdzie wymagana była większa przejrzystość. Właściciele chcieli zamieszkać w domu o designie kochającym przyrodę, który harmonijnie komponuje się z otaczającą przyrodą. Drewniana elewacja domu doskonale spełnia te wymagania i pozwala na wkomponowanie budynku w krajobraz.

ławka kamienie rośliny elewacja domu wykonana z drewna

Dwupiętrowy dom mieści salon, kuchnię, jadalnię i bibliotekę. Schody prowadzą do prywatnej części na piętrze. Górna kondygnacja, która unosi się nad resztą budynku, jest również wyłożona naturalnie zwietrzałym drewnem cedrowym. Oprócz pięknej elewacji domu, jest jeszcze jeden element projektu, który naprawdę przyciąga wzrok. “Helen Street House” posiada jasny, zielony wewnętrzny dziedziniec w centrum działki, co zapewnia pożądaną prywatność również na zewnątrz. Bardziej słoneczną stronę południową i zachodnią zarezerwowano dla ogrodów. Zielone ogrodzenie łączy granicę z pięknym krajobrazem.

kominek wnętrze okno przednie ogród

Od świetnej koncepcji projektowej do realizacji, ten wymarzony dom powstał w ścisłej współpracy z właścicielami domów. Efektem końcowym jest niewątpliwie sielankowy dom w zgodzie z naturą.

jadalnia dziedziniec do sadzenia drewna ze skóry

meble kuchenne z drewna kamień naturalny elegancki

drzwi przesuwne okno przednia kuchnia ganek

kuchnia ganek frontowy wyspa kuchenna drzwi przesuwne

oaza spokoju zielonych roślin leżak elewacyjny drewno

rośliny na dziedzińcu kamienie okładzina z drewna cedr

okno przedni dziedziniec zadaszenie z drewna,

drewno zwietrzałe huty ogrodzeniowe,

naturalnie zwietrzała elewacja domu wykonana z drewna

elewacja domu panele drewniane cedrowe ogrodzenie

plan parteru dom przy ulicy Heleny

pierwsze piętro prywatny plan piętra ulica helen

konstrukcja ogrodzenia konstrukcja stalowa,

* projekt autorstwa mw | prace architektura + design