Domy marzeń

Dom ze szkła i stali – czy to trend na nowe budynki?

Zobacz las ocean Nowy Jork nowoczesna minimalistyczna architektura

W ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie nowymi budynkami. Można to wyjaśnić kilkoma czynnikami – z jednej strony modernizacja starego budynku nie jest tak naprawdę opłacalną alternatywą. Stare budynki również stwarzają wiele wyzwań, a prace renowacyjne są prawie zawsze bardzo złożone – z niejasnym efektem końcowym. Nowy budynek daje możliwość zaplanowania własnego wymarzonego domu i zaprojektowania go zgodnie z osobistymi potrzebami. Trend tutaj jest wyraźny – to Dom ze szkła a stal z powodzeniem ugruntowała swoją pozycję w ostatnich latach.

Dom ze szkła i stali – zalety lekkiej konstrukcji

Jadalnia las panorama piękny krajobraz origenelle

To Dom ze szkła a stal ma wiele zalet – lekka konstrukcja pozwala na pewną elastyczność w planowaniu. Ponadto dom otwiera się na krajobraz – zwłaszcza wiejskie domy na terenach zalesionych lub domy letniskowe z widokiem na morze mogą czerpać korzyści ze stylu architektonicznego. Zwykle pierwszą rzeczą, jaka jest budowana, jest konstrukcja stalowa według podstawowych zasad minimalistycznych. Surowość elementów stalowych łagodzi szklana wkładka. Obficie przeszklona fasada odsłania dalekie widoki i tworzy płynne połączenie między wnętrzem a zewnętrzem. Osoby, które lubią przebywać na świeżym powietrzu, z pewnością docenią tę koncepcję.

Dom ze szkła i stali – wspaniała nowoczesna architektura

Dom las szklana fasada salon kominek piec podłoga drewniana okładzina ścienna

Nowoczesny projekt budowlany biura architektonicznego Projekt Stuarta Parra jest świetnym przykładem Dom ze szkła i stal. Położony na wzgórzu dom otwiera się na południe na ocean, a na północ na las. Przytulne wnętrze zachowuje równowagę między nowoczesnością a rustykalnym. Drewno kształtuje wystrój wnętrz – od drewnianych mebli przez wykładziny podłogowe po okładziny ścienne – wszędzie stosuje się naturalny materiał. Pokoje są oszczędnie, ale stylowo urządzone – prawie nie wykonano dekoracji. Neutralna kolorystyka uzupełnia koncepcję.

Salon ze szklanymi frontami

Zobacz wybrzeże piękny wiejski domek

Kuchnia z doskonałym widokiem na las

rustykalna deska do krojenia uchwyt na sztućce metalowy okap kuchenny

Sypialnia otwiera się na krajobraz

Ustawiono stalowy dom na wybrzeżu wodnym

Sypialnia jest stylowo udekorowana drewnianymi meblami

Zabudowa szafki drewnianej podwójne łóżko w neutralnej kolorystyce

Umywalka wbudowana w wannę na wybrzeżu oceanu

wolnostojąca wanna szklana ściana piękny widok

Oświetlenie elewacyjne do jadalni ze stali nierdzewnej

Szklane nowoczesne pomysły na nowy budynek opłacalna alternatywa

piękny krajobraz leśny podjazd