Domy marzeń

Dom z oczkiem wodnym w środku lasu

Staw ogrodowy przy domu jednorodzinnym

Casa Do Lago jest nowoczesna? Dom z oczkiem wodnym w środku lasu. Położony w pobliżu pola golfowego, otoczony wysokimi drzewami, z hojnie przeszkloną fasadą, która otwiera się na otoczenie, dom nad jeziorem, jak czytamy w tłumaczeniu z języka włoskiego, stanowi ciekawą mieszankę tradycyjnej i nowoczesnej architektury.

Dom ze stawem ogrodowym – ciekawa fasada ze ścianą z kamienia naturalnego

Rośliny ogrodowe stawowe ryby

To Dom z oczkiem wodnym łączy wygodę i funkcjonalność. Pokoje są duże, jasne i mają wysokie sufity. Odkryty basen jest płynnie połączony z krytym basenem. Architekci Frederico Valsassina uwzględnił ukształtowanie terenu przy opracowywaniu projektu i dostosował dom do otoczenia. Ściana z naturalnego kamienia oddziela wizualnie i tematycznie część dzienną od części prywatnej, w której mieszczą się sypialnie i łazienki. Z każdego pokoju roztacza się piękny widok na okolicę, gdzie zielony las i błękitny staw sprzyjają relaksowi i rekreacji. W piwnicy zainstalowano kilka przesuwnych szklanych drzwi, dzięki czemu przy sprzyjającej pogodzie część dzienna może zostać przekształcona w patio. Stąd też wielka atrakcyjność tej nowoczesnej architektury – umiejętnie połączono przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną.

Dom z oczkiem wodnym – aranżacja wnętrz

Zestawy sof do salonu, stolik kawowy

To Dom z oczkiem wodnym został wyposażony w czarno-białe meble. Kilka zestawów sof zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla całej rodziny. Marmurowe płytki na posadzce nadają obiektowi szlachetnego wyglądu. Ciekawe dzieła sztuki na ścianach to jedyna dekoracja, jakiej potrzebuje ten projekt. W sypialni architekci skupili się na najważniejszych rzeczach – wystarczy podwójne łóżko, szafka nocna z lampą podłogową. Drewniana podłoga tworzy przytulną atmosferę. Łazienki są minimalistyczne, całkowicie w bieli.

Przytulna część wypoczynkowa w salonie

Część dzienna biała sofa-stolik kawowy

Kryty basen

Pomysł na umeblowanie basenu krytego

Wejście do domu – dach ochronny i kamienna ścieżka

Kamienny dach dachowy

Patio z leżakami

Oczko wodne w ogrodzie

Staw ogrodowy ze złotą rybką

Stwórz duży staw ogrodowy

Biała fasada z dużymi oknami

dwupiętrowy dom - nowoczesna architektura

Mur z kamienia naturalnego jako akcent na elewacji

biały dom fasada wiejski dom

Nowoczesny dom w lesie

Staw ogrodowy na patio

Szkic budynku domu

Plan domu z planem domu w cięciu

Plan domu – poziomy

Projekt domu architekta

Szkic domu – plan piętra

Plan domu architektonicznego - plan piętra

Zdjęcia: FG + SG