Domy marzeń

Dom wyłożony drewnem inspirowany schroniskami Nowej Zelandii

dom z boazerią elewacyjną-weranda-1

W dzisiejszym artykule przedstawiamy „Back Country House” Davida Maurice’a, który na nowo interpretuje schronienia w Nowej Zelandii. David Maurice z LTD Architect zaprojektował dwupiętrową rezydencję w Nowej Zelandii. „Back Country House” jest ściśle związany z wiejskim otoczeniem. Ten idylliczny dom wyłożony boazerią znajduje się w Puhoi, 40 minut jazdy na północ od Auckland. Charakter rezydencji sugeruje reinterpretację chat w głębi lądu w Nowej Zelandii. Są to proste schronienia na pustkowiu, które może zamieszkiwać ludność. Dom wyłożony boazerią został zaprojektowany przez Davida Maurice’a dla własnej rodziny.

drewniana-fasada-rezydencja-kominek-krajobraz-2

Parter oferuje miejsce do gotowania, jedzenia i wylegiwania się. Ta przestrzeń dzienna płynnie przechodzi w taras, który służy jako przedłużenie strefy dziennej. Kominek zewnętrzny sprawia, że ​​z przestronnej werandy mieszkańcy mogą korzystać przez cały rok. Weranda to kolejna atrakcja dla młodej rodziny. Dwie wanny wbudowane w pokład dają mieszkańcom możliwość kąpieli na świeżym powietrzu i cieszenia się otaczającą przyrodą. Jeśli wanny nie są używane, można je przykryć prostym drewnianym stołem. Weranda zamienia się w miejsce, w którym można zjeść, wypić drinka i porozmawiać z dziećmi. Z zewnątrz dom jest całkowicie wyłożony drewnem. Wygląd zwietrzałego drewna pozwala rezydencji wtapiać się w otoczenie, ale jednocześnie nadaje jej nowoczesny charakter. Wnętrze charakteryzuje również naturalny materiał drewno, który nadaje całemu obiektowi ciepło i komfort.

drewno opałowe-weranda-drewniana okładzina-wyblakły-3

Salon jest jasny i zachęcający. Pokój wyposażony jest w kilka wygodnych mebli bez przepełnienia przestrzeni. Dwa fotele oraz nowoczesny fotel wiszący wykonany z rattanu zapewniają wygodę i oferują zapierający dech w piersiach widok na piękny krajobraz. Instrumenty muzyczne i kominek tworzą relaksującą i romantyczną atmosferę. Podłoga i okładziny sufitowe wykonane z drewna tworzą harmonijny ogólny obraz i wprowadzają do pomieszczeń odrobinę natury. Wybór kolorystyki mebli padł na naturalne, beżowe i brązowe niuanse, które dodają przytulności i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się jasne i zachęcające. Drewno opałowe jest składowane do obu kominków na wąskiej werandzie z boku.

dom-jednorodzinny-drewniany-wannowy-stół-4

Główna sypialnia znajduje się pod spadzistym dachem na piętrze. Długi stół do pracy przy oknie może również symulować miejsce do spania jako domowe biuro. Duży front z oknem sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś miał swoje biuro na łonie natury. Wiszące łóżko pod świetlikami zapewnia dobry sen i relaks pod rozgwieżdżonym niebem. Lampy wiszące pod sufitem oświetlają sypialnię i salon, a także są świetnym elementem dekoracyjnym. W ciągu dnia pomieszczenia są zalane światłem dziennym dzięki dużym frontom okiennym i szklanym drzwiom składanym wzdłuż parteru. W głównej sypialni na ścianie wiszą dwie gitary, które stanowią uroczą i ciekawą dekorację. Wystrój generalnie zachwyca swoją prostotą i pozwala zachować uwagę na zewnątrz z pięknym widokiem.

spadzisty-dach-lampki-wiszące-fotel-łóżko-5

System zyskuje teraz dodatkowe sypialnie i powierzchnie usługowe na parterze. Dom z okładziną drewnianą „Back Country House” został niedawno doceniony w konkursie „Architektants New Zealand awards (ADNZ)” za inteligentny rozkład pomieszczeń i wyrafinowane wykorzystanie materiałów.

okno-front-drewno-sufit-sypialnia-miejsce do pracy-6

salon-fotel-fortepian-taras-widok-7

weranda-drewniane oświetlenie tarasowe-drzwi-składane-8

dom-dwukondygnacyjny-okładzina-drewniana-naturalny-9

* Więcej projektów od LTD Architectural Design Studio można znaleźć tutaj