Domy marzeń

Dekoracyjna ściana z cegły jako akcent: Nowoczesna willa w Kalifornii

dekoracyjna ściana z cegły dom elewacja drzewa nowoczesne dwa piętra

Wyraźne linie, naturalne materiały i duże szklane fronty: ta nowoczesna willa w Kalifornii przyciąga uwagę udanym projektem elewacji i przytulną koncepcją wnętrza. Dom rodzinny Waverleyów znajduje się w starej dzielnicy Paolo Alto, zaledwie kilkaset metrów od domu nieżyjącego już założyciela Apple, Steve’a Jobsa. Jest to nowy dom młodej pary, która przywiązuje dużą wagę do nowoczesnej, a jednocześnie zachęcającej estetyki. Nic więc dziwnego, że oprócz typowo minimalistycznych materiałów, takich jak beton i szkło, drewno jest również obficie stosowane wewnątrz i na zewnątrz. Absolutną atrakcją jest jednak dekoracyjna ściana z cegły, która z jednej strony tworzy ekscytujące kontrasty, a z drugiej tworzy płynne przejście między drewnem, szkłem i betonem.

Dekoracyjna ściana z cegły: estetyczny efekt przyciągający wzrok

dekoracyjna ściana z cegły drewniany sufit betonowe płyty chodnikowe wejście do domu

Dom jednorodzinny z minimalistyczną fasadą na pierwszy rzut oka fascynuje. Przy bliższym przyjrzeniu się okazuje się jednak eklektyczną pięknością. Płaski dach, okna sięgające od podłogi do sufitu i od podłogi do sufitu oraz geometryczne kształty bryły charakteryzują willę jako budynek współczesny. Dekoracyjna ściana ceglana przejmuje jednak formacyjne elementy wiktoriańskich domów z okolicy.

Nie tylko elewacja domu prezentuje się jako udane połączenie tradycji i nowoczesności. W tym samym stylu wybudowano również pensjonat w ogrodzie. Posiada sypialnię, salon z małą kuchnią blokową oraz wygodną łazienkę i może pomieścić do trzech osób.

Dekoracyjna ściana z cegły jako stylowy element wystroju wnętrza

dekoracyjna ściana z cegły okładzina kominka salon drewniany sufit

Również we wnętrzu dom zachwyca udaną koncepcją mieszkalną, w której bezwarunkowa nowoczesność spotyka się z tradycyjnym stylem wiejskiego domu. Dekoracyjna ściana z cegły wraz z podwieszanym drewnianym stropem i wielkoformatowymi płytami z kamienia naturalnego tworzą efektowny zespół. Okazuje się, że jest współczesną alternatywą dla ścian z kamienia naturalnego i kamiennej obudowy kominka. Jego neutralny szary kolor pozwala zniknąć z tła i tworzy idealną scenę dla eleganckich mebli.

Szklane fronty do salonu bezramowe panele szklane skórzana sofa fotel płytki podłogowe

W salonie trzy części wypoczynkowe oferują ponad 15 miejsc. Sofy narożne, salony, taborety, fotele i dwuosobowe są umiejętnie zaaranżowane z dywanami, lampami podłogowymi i akcesoriami mieszkalnymi. Miękka tapicerka, skórzane pokrowce i bawełniane poduszki ozdobne obiecują maksymalny komfort siedzenia.

Salon i kuchnia są od siebie optycznie oddzielone przezroczystą zasłoną. Krajobraz kuchni jest zazwyczaj minimalistyczny w bieli. Sztućce, przybory kuchenne i akcesoria są schowane za frontami bez uchwytów, urządzenia do zabudowy są ledwo zauważalne, a blat z kamienia naturalnego jest całkowicie uporządkowany: kuchnia dodaje wnętrzu purystyczny akcent.

dekoracyjna ściana z cegły kuchnia zasłony rozdzielacz pokoju nowoczesna willa

Nowoczesna willa miejska została zaprojektowana i wykonana przez architektów EYRC. To świetny przykład na to, jak materiały mogą wpływać na ogólny wygląd domu.

dekoracyjne ceglane ściany sufitowe dom rodzinny fronty szklane

dekoracyjny mur z cegły wysoki sufit wnętrze domu rodzinnego

dekoracyjny mur z cegły parter wystrój wnętrz betonowa ściana nowoczesny

dekoracyjna ściana z cegły szklane fronty klatka schodowa

dekoracyjna ceglana ściana fasada dom jednorodzinny w Kalifornii

ozdobna ściana z cegły widok z boku dom jednorodzinny w Kalifornii

dekoracyjna ceglana ściana plan domu rodzinnego plan piętra

dekoracyjny ceglany widok na ścianę nad budynkiem

Projekt z Architekci EYRC