Domy marzeń

Czarna stal i zalane światłem pokoje w rezydencji „House Pranayama” w Sydney

system pomocniczy ze stali czarnej wąskie trzypiętrowe cegły

Dwupiętrowy „Dom Pranayama” w Sydney w Australii został rozbudowany o trzypiętrowy aneks w 2018 roku autorstwa pracowni architektonicznej Architect Prineas. W istniejącym już ceglanym domu z lat 20. XX wieku na zielonych, wschodnich przedmieściach Sydney, Bellevue Hill, architekci otrzymali zlecenie stworzenia dodatkowego pomieszczenia obok domu, które służyłoby jako biblioteka, kącik do czytania i pokój hobby. Powstała wąska dobudówka na trzech poziomach, która zapewnia wystarczającą ilość miejsca i wpuszcza dużo światła dziennego. Eleganckie, składane drzwi ze szkła i stali zapewniają wystarczającą ilość światła i można je całkowicie otworzyć. Budynek o układzie pionowym został celowo wybrany jako kontrast z domem murowanym o układzie poziomym. Czarna stal na elewacji to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy na pierwszy rzut oka.

schody elewacja ogrodowa cegła czarna stal dom pranayama

Klientom zależało na wewnętrznym połączeniu z nowym budynkiem oraz oddzielnym dostępie do garażu. Powierzchnia mieszkalna wąskiego budynku to 44 m². Na każdym z trzech poziomów znajduje się jeden pokój. Pokój hobby z wygodną częścią wypoczynkową znajduje się w piwnicy. Na parterze znajduje się biblioteka, a na najwyższym poziomie gabinet.

czarny ganek ze stali ceglany dom pomocniczy

Czarne stalowe, betonowe, drewniane meble pomalowane na czarno-białe ściany tworzą minimalistyczną paletę, która charakteryzuje piękną dobudówkę. Jasnozielone płytki strukturalne i płaskorzeźba z surowej tarcicy w betonowym suficie zapewniają wspaniałą grę światła i cienia w pomieszczeniach „House Pranayama”. Pokój wypoczynkowy wyposażony jest w nowoczesną narożną kanapę w subtelnych pastelowych kolorach, która zapewnia wygodne siedzisko.

budynek gospodarczy podpiwniczony, pionowy, wąski, zalany światłem, stal czarna

Betonowa podłoga w piwnicy przechodzi w ciepłą drewnianą podłogę na werandzie. Wąskie ławki w kolorze szarym i zielone kafelki o strukturze otaczającej werandę przejmują kolorystykę wnętrza i zapewniają harmonijne wyposażenie wnętrz i na zewnątrz. Zalana światłem biblioteka wyposażona jest w drewnianą ścianę półek w kolorze czarnym. Dwa ekstrawaganckie skórzane krzesła w kolorze żółtym zachęcają do czytania i odpoczynku i są szczególnie efektowne przed ciemną ścianą półek.

narożna kanapa pastelowy kolor malowanie stolik betonowy

drewniane panele sufitowe czarne stalowe szklane drzwi kanapa ganek

murowany dom dom pranayama rośliny balustrada czarna stal

obszar do czytania krzesła z czarnej stali ze szkła z cegły z drewna,

dom pranayama biblioteka parkiet krzesła podłogowe półka czarna

czarne stalowe drzwi szklane parkiet podłoga obraz drewno czarny lakier

od strony ulicy dom fasada garaż murowany dom czarna stal

murowany dom wejście huśtawka ławka dom pranayama

* projekt autorstwa Architekt Prineas