Domy marzeń

Cove 3 – nowoczesny dom na skałach SAOTA

nowoczesny-dom-na-skale-saota-obszar-basenowy

To nowoczesny dom na skale z SAOTA został ukończony w 2010 roku i osadzony w klifach. Dom położony jest w pobliżu Knysna, miasta w Prowincji Przylądkowej Zachodniej w RPA. Ten nowoczesny dom należy wkomponować w topografię i naturalny kolor fynbos, aby zachować płynne połączenie z krajobrazem i morzem. Dom ma zapierające dech w piersiach widoki na morze na wschód i południe?.

nowoczesny dom SAOTA i Anthoni Associates

nowoczesny-dom-na-skalach-saota-view-ocean

Pomysł polegał na stworzeniu przestrzeni życiowej z elementem dachu pływającego nad nią, który odpowiadałby nachyleniu. Dach jest wysoko osadzony tak, że jest ukryty z przestrzeni mieszkalnej, stwarzając iluzję, że otacza nas krajobraz.

nowoczesny dom z widokiem na morze

nowoczesny-dom-na-skale-saota-salon

Trójkątny kształt na dachu łączy go z niebem. Przeprowadzono analizę słoneczną w celu wyeliminowania bezpośredniego światła słonecznego z budynku. W pokoju wisi świetlik, aby złagodzić podwójną objętość. Wybór materiału szklanego został starannie przemyślany, aby uniknąć wpływu bezpośredniego słońca.

otwarte przestrzenie mieszkalne na różnych kondygnacjach

nowoczesny-dom-na-skalach-saota-otwarte-pomieszczenia-mieszkalne

Wybór materiałów – beton, dach z czystej blachy, elewacje drewniane, kamień i beton z odsłoniętego kruszywa – pozwala wtopić budynek w krajobraz. Wchodzi się na górny poziom podwójnego tomu, z widokiem na ocean. Do salonu, kuchni, jadalni i salonu prowadzą duże schody.

nowoczesny wystrój wnętrz

nowoczesny-dom-na-skale-saota-projektowanie-wnetrz

Spiralne schody łączą część dzienną z prywatnym salonem i główną sypialnią na antresoli. Te spiralne schody prowadzą na niższy poziom, na którym znajduje się sypialnia dla gości, kino domowe i salon. Skrzydło w kształcie litery L mieści dwa pokoje dziecięce.

Witraż

nowoczesny-dom-na-skale-saota-szkło-okna

Zgodnie ze zrównoważoną architekturą, pod tarasem ogrodowym powstała ogromna podziemna cysterna do zbierania wody deszczowej, a pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe oszczędzają energię.

Fasada wykonana z drewna i betonu

nowoczesny-dom-na-skalach-saota-poludniowa-afryka

Projekt dachu z drewna

nowoczesny-dom-na-skale-saota-dach-projekt

Dom na skale

nowoczesny-dom-na-skale-saota