Domy marzeń

Beton i drewno w idealnym połączeniu: betonowy dom w Australii

betonowa drewniana fasada domu nowoczesna architektura betonowa okno

Beton jest szary i przez to nudny? Żartujesz sobie? Mówisz tak poważnie! Jest rzeźbiarski i zrównoważony. W ostatnich dziesięcioleciach, a zwłaszcza po erze Bauhausu, materiał ten stał się bardzo popularnym środkiem wyrazu wśród współczesnych architektów i projektantów. Beton jest stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz i można go wspaniale łączyć ze szkłem, stalą, drewnem i kamieniem naturalnym. We wnętrzach, gdzie pożądana jest łagodniejsza i domowa atmosfera, często łączy się dwa materiały: beton i drewno.

beton drewno beton elewacja domu okna od podłogi do sufitu

Przy projektowaniu dwupiętrowego domu jednorodzinnego w Glebe w Sydney w Australii architekci z Nobbs Radford Architects wykorzystali beton jako główny element na zewnątrz i wewnątrz. Fasada domu charakteryzuje się prostokątnymi bloczkami betonowymi oraz otworami okiennymi sięgającymi od podłogi do sufitu. Wejście do domu oraz pomieszczenia ogólnodostępne znajdują się na parterze: salon i otwarta kuchnia z jadalnią po jednej stronie. Jesteś tuż przy wejściu i ogrodzie?.

betonowe drewno dom elewacja oświetlenie okna minimalistyczna architektura

Fasada wciąż zdradza, że ​​minimalistyczny styl i proste linie determinują również wnętrze domu. Monolityczne płyty betonowe tworzące ściany zewnętrzne prezentują się kolosalnie, a efekt ten podkreśla oświetlenie akcentujące. Otwarta koncepcja mieszkalna domu jest nadal wyraźnie widoczna przy wejściu: cały parter to właściwie tylko jeden pokój z kuchnią, salonem i jadalnią. Prostokątne powierzchnie z betonu i drewna są przesunięte i determinują wnętrze.

beton drewno wieczorem oświetlenie pośrednie wnęki wejście do domu

Podobnie jak elewacja domu, umeblowanie jest minimalistyczne i funkcjonalne. W pełnej harmonii z betonowymi ścianami proste drewniane panele pokrywają resztę pionowych powierzchni. Na drugim piętrze znajduje się dziedziniec ze ścianą biblioteczną i biurkami oraz pokoje prywatne.

betonowy dom z drewna wejście otwarta kuchnia salon

W każdym obszarze znajduje się funkcjonalna drewniana konstrukcja, która charakteryzuje wystrój pokoju i ma praktyczne zastosowanie. W części dziennej jest to nowoczesna, otwarta kuchnia z drewna, z blatem, który funkcjonuje jako pojedyncza całość. Schody i dziedziniec z biurkami na piętrze łagodnie łączą się i prowadzą do prywatnych pokoi. Pokój dziecięcy podzielony jest na dwa poziomy szytym na miarę łóżkiem na antresoli. Jest tylko jeden pokój, który różni się od reszty domu, pełni funkcję czytelni i jest całkowicie biały. Akcenty tworzą atrakcyjne stiuki na suficie i książki na półkach.

stołek kuchenny z drewna betonowego z otwartego drewna

beton drewno salon otwarta kuchnia jadalnia drewniana podłoga

betonowe drewno salon proste minimalistyczne umeblowanie

betonowe drewno nowoczesna kuchnia z otwartym drewnem salon

betonowe drewniane schody partycyjne listwy drewniane

betonowe drewno drewniane schody wewnątrz drewnianej podłogi

minimalistyczne biurko z drewna betonowego

Szafki ścienne z drewna betonowego, lustro na biurko,

betonowe drewniane okno tarasowe okna od podłogi do sufitu

pokój dziecięcy półki ścienne białe ściany sztukaterie

kącik do czytania drewniana podłoga białe ściany sztukaterie

betonowe drewno umeblowanie pokoju dziecięcego funkcjonalne dwa poziomy

pokój dziecięcy podłoga drewniana świetliki funkcjonalne

łazienka minimalistyczna deszczownica szklana ściana

betonowa drewniana łazienka minimalistyczna szklana ściana prysznicowa

łazienka minimalistyczna mozaika drewniana szafka pod umywalkę wolnostojąca wanna

* projekt autorstwa Nobbs Radford Architekci