Dom i ogród

Zrób samodzielnie dekoracje ogrodowe – drzwi do gnomu na drzewo

zrób-to-sam-ogród-pomysly-dekoracyjne-łatwe-rękodzieło-instrukcje-pomysł-na-prezent-drzwi-drzewo

Wiosna jest już oficjalnie tutaj i nadszedł czas, aby przygotować ogród na nadchodzące ciepłe pory roku. Jeśli lubisz dekorować ogród różnymi rzeczami, ale ogrodowe krasnale lub inne figurki są dla Ciebie zbyt kiczowate, mamy dla Ciebie alternatywę, która z pewnością przypadnie Ci do gustu. Pomysł jest naprawdę ładny i można go wspaniale wykorzystać do podkreślenia drzewa, ściany lub dowolnej innej ściany. Odpowiednie są również małe wzgórza lub strome zbocze. To małe drzwi, które mają sprawiać wrażenie, jakby znajdował się za nimi dom gnoma. Ten zabawny pomysł jest obecnie prawdziwym hitem i można go nawet zrobić samemu. Instrukcje, jak to zrobić Wykonuj samodzielnie dekoracje ogrodowe mamy dla Ciebie ten artykuł. Miłego budowania i dekorowania!

Samodzielnie wykonaj dekoracje ogrodowe – materiały

stwórz własną dekorację ogrodu gnome-drzwi-buduj-drewno-pomysł

– owalny drewniany krążek

– Bar wykonany z drewna balsa

-Gałka lub klamka

– Lakier do drewna w dowolnym kolorze (tutaj czarny i brązowy)

-Akryle

– nóż do szablonów

– klej w sprayu

– klej do drewna

– Klej repozycjonowany

– lakier bezbarwny

Twórz samodzielnie dekoracje ogrodowe – zbuduj drzwi gnoma

Stwórz własną dekorację ogrodu owalne instrukcje cięcia plasterków drewna

Przede wszystkim, jeśli chcesz samodzielnie wykonać dekorację ogrodową, musisz przeciąć drewniany krążek na pół. Nie wybieraj do tego środka, ale wytnij trochę głębiej. Użyj drewna balsy, aby drzwi wyglądały tak, jakby były wykonane z desek. Jest to elastyczny, a zarazem cienki materiał, który można cudownie i łatwo ciąć nożem. Zapraszamy również do korzystania z innego materiału. To w ogóle nie ma znaczenia.

Wytnij drewno balsy

Zrób to sam dekoracja ogrodowa balsa drewno-elastyczne-nóż-listwy-listwy

Za pomocą linijki możesz z łatwością samodzielnie wyciąć proste linie do dekoracji ogrodowych. Linijka służy jako granica, aby się nie poślizgnąć. Powtórz cięcie kilka razy z rzędu, aż drewno będzie można oddzielić. Możesz wtedy łatwo odciąć nierówności, takie jak frędzle. Równie łatwe są skróty. Najpierw pomaluj kształt na drewnie i staraj się trzymać tej linii podczas cięcia.

Wytnij paski na wymiar

zrób-to-sam-dekoracja-do-ogrodu-pomysł-drzewo-projekt-drewno-akcesoria

Dokładny kształt, którego potrzebujesz podczas samodzielnego wykonywania dekoracji ogrodu, możesz uzyskać kładąc drewno balsa na przygotowanym drewnianym krążku i przyklejając go klejem repozycjonowanym. Zostaw trochę miejsca między każdym paskiem. W ten sposób drzwi wyglądają później bardziej autentycznie. Odwróć krążek i narysuj linię na balsy wzdłuż krawędzi zjeżdżalni. Następnie ostrożnie usuń paski ponownie, aby je przyciąć na wymiar.

Pomaluj na czarno

zrób to sam-do-dekoracji-ogrodu-farba-czarny-klej-instrukcje-budowlane

Możesz teraz pomalować drewniany krążek na czarno. Pomiń zewnętrzną krawędź. Następnie poczekaj, aż farba dobrze wyschnie. Następnie możesz użyć kleju do drewna, aby przykleić paski balsy do deski. Aby wszystko było równe, możesz je założyć jako pierwszy.

Dodaj dekorację

Zrób-to-sam-zrób-drewniane-ozdoby-kwiat-mandala-sklep-rzemieślniczy

Jeśli chcesz, możesz dodać taką dekorację, gdy sam wykonasz dekorację ogrodu. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego w sklepie z rękodziełem. Wykonany jest z drewna i może być malowany dowolną ilością farb akrylowych. Ta część staje się szczególnie skuteczna, jeśli nie pomalujesz jej perfekcyjnie. Więc drzwi wyglądają później na starsze.

Medalion z drewna 

Stwórz własną dekorację ogrodową do cięcia-szablonu-nóż-diy-projekt

Medalion można przykleić do balsy lub wpuścić w drewno. W takim przypadku, jeszcze przed przyklejeniem pasków do deski, będziesz musiał przygotować otwór. Jest ponownie wycinany za pomocą noża szablonowego lub innego narzędzia. Przyklej medalion na desce po paskach.

Pomaluj drzwi

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodowa-brąz-kolor-lakier-drewno-medalion

Teraz już prawie skończyłeś z dekoracją ogrodu. Drewno balsy będzie teraz lakierowane tylko na kolor brązowy. Oczywiście możesz też wybrać inny kolor. W końcu ważne jest, abyś to lubił. Nie zapomnij o krawędzi! Medalion może również otrzymać trochę tego koloru.

Uszczelnij drzwi lakierem

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodu-wiertła-wiosna-wiosna

Ozdobne wzory to świetny wybór dla motywu „Gnome”. A klamka jest idealna, jeśli samodzielnie wykonasz tę dekorację ogrodową. Jednak zanim to przykręcisz, powinieneś wstępnie wywiercić otwór, w przeciwnym razie ryzykujesz pęknięcie pręta. Dodaj ostatnią warstwę lakieru bezbarwnego, aby chronić farbę i pozostaw do wyschnięcia.

Klamka

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodu-klamka-vintage-metal-drzewo-projekt-bajki-gnome-drzwi

Ostatnim krokiem do samodzielnego wykonania dekoracji ogrodu jest odkręcenie klamki. Wcześniej ustal prawidłową pozycję. Potem możesz wreszcie udekorować ogród. Znajdź odpowiednie drzewo lub większy kamień. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien lokalizacji, po prostu wypróbuj różne warianty, aż będziesz zadowolony.

Samodzielnie zrób dekoracje ogrodowe – pomysł na prezent

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodowa-biała-samotna-drzwi-koszyk-krzeslo-weranda

Jeśli lubisz rozdawać prezenty DIY, możesz również samodzielnie wykonać te dekoracje ogrodowe, aby uszczęśliwić kogoś. Możesz również wybrać inny wzór, aby dopasować go do gustu lub stylu ogrodowego odbiorcy.

Ościeżnica

zrób to sam-ogród-dekoracja-krasnal-ościeżnica-kora-kamyki-ścieżka ogrodowa

Te drzwi gnoma zostały zaprojektowane bardzo romantycznie. Do samodzielnego wykonania dekoracji ogrodowych wykorzystano między innymi ozdobne klucze, które imitują zawiasy drzwi. Możesz na przykład stworzyć oryginalną ramkę z kory. Wygląda to bardziej naturalnie i lepiej dopasowuje się do zewnętrznej części drzewa.

Drzwi do domku dla lalek

zrób-to-sam-ogród-dekoracja-dom-bajki-majtek-oryginał-białe-drewno

Dekorację w postaci drzwi można bardzo łatwo uzyskać, kupując gotowe. Sprawdź w sklepie rzemieślniczym. Na pewno znajdziesz większy model domku dla lalek do szybkiego użycia. W ten sposób sama dekoracja ogrodu staje się jeszcze łatwiejsza.

Więcej akcesoriów

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodu-czerwony-projekt-komin-skrzynka-poczta-rysunek

Pójdź o krok dalej, jeśli sam wykonasz dekoracje ogrodowe, a nie tylko postawisz drzwi na drzewie. Inne dodatki takie jak okna, komin czy skrzynka na listy mogą sprawić, że drzewko będzie wyglądało jeszcze śmieszniej i nada mu dodatkowego uroku.

Udekoruj roślinami

zrób-to-sam-ogród-dekoracja-drzwi-ogród-ścieżka-płytki-kawałki-mech-nasadzenie-ogród frontowy

Jeśli samodzielnie wykonujesz dekoracje ogrodowe, drzwi i projekt „domu” nie muszą wystarczyć. Przyjemna ścieżka ogrodowa wykonana z płytek lub kamieni, mały ogródek przed domem z kwiatami, mchem lub innymi roślinami to również dobry pomysł i sprawia, że ​​dekorowany narożnik wygląda jeszcze ładniej.

Pomysł zrób to sam

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodowa-ładna-ławka-mini

Inne akcesoria, których możesz użyć do zaprojektowania, to ławki, światła lub cokolwiek innego, o czym możesz pomyśleć. Jeśli nie jesteś fanem projektów DIY lub po prostu nie masz możliwości ich realizacji, możesz zatrudnić stolarza.

Wielopiętrowe domy gnomów jako dekoracje ogrodowe

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodu-śmieszne-elf-drzwi-krajobraz-ogrodowy

Wróćmy jeszcze raz do okien. Rozłóż kilka z nich wzdłuż pnia. Sprawia wrażenie, że dom gnoma lub elfa składa się z kilku pięter. Jeśli szyby w oknach są również koloru żółtego, wydaje się, że wewnątrz drzewa pali się światło. Świetny pomysł na rozszerzenie projektu, jeśli samodzielnie wykonujesz dekoracje ogrodowe.

Krasnale ogrodowe

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodu-podłogi-okno-drzwi-ogród-krasnal-pomysł

Dom gnomów wygląda oczywiście o wiele bardziej realnie, gdy przed nim widać gnoma. Klasyczne krasnale ogrodowe dobrze się do tego nadają. Upewnij się, że stosunek wielkości między dwoma obiektami jest taki sam. Jeśli chcesz wykorzystać pewną niszę w drzewie na drzwi, powinieneś wykonać pomiary przed samodzielnym wykonaniem dekoracji ogrodowej.

Twórz samodzielnie dekoracje ogrodowe za pomocą improwizowanego strumienia

zrób-to-sam-dekoracja-ogrodowa-dom-elfów-strumień-most-drewno-rośliny-kwiaty-drewno-dyski

Tutaj możesz ponownie zobaczyć, jak możesz zaprojektować przestrzeń przed drzwiami. Prawdziwy lub improwizowany strumień to romantyczny pomysł i można go uzupełnić mostem. Z drzwiami łączy je ogrodowa ścieżka wykonana z drewnianych plastrów. Jak widzisz, możesz puścić wodze fantazji, gdy sam wykonasz dekoracje ogrodowe.