Dom i ogród

Zintegruj leżaki w ogrodzie i rozprowadź wakacyjny nastrój na zewnątrz

Na wschodnim lub północnym wybrzeżu uważany jest za prawdziwy klasyk: leżak plażowy. Można go również harmonijnie zintegrować z własnym ogrodem. Cała rodzina może odpocząć w wygodnym, odpornym na warunki atmosferyczne i solidnym meblu. Nie tylko zapewnia ochronę przed wiatrem i deszczem, ale także przyciąga wzrok. W artykule podpowiemy jak skutecznie ustawić leżaki w ogrodzie i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Integracja leżaków w ogrodzie: Plażowy klasyk ma stałe miejsce na prywatnym terenie zewnętrznym

Udekoruj leżaki z lampkami i lampionami oraz śródziemnomorskimi roślinami

Zwłaszcza w czasach korony leżaki coraz częściej znajdują miejsce we własnym ogrodzie. Obecnie klasyka wykonana jest z drewna i odpornej na warunki atmosferyczne wikliny z polirattanu. Konstrukcja mebla od ponad 30 lat prawie się nie zmieniła. Model wciąż można znaleźć w sklepach, na przykład w prestiżowym Sklep internetowy z tradycyjnymi leżakami. Leżak składa się z trzech części i na życzenie klienta może być doposażony w dodatkowe akcesoria.

1. Kozioł (czyli podstawa) wykonany jest z trwałego i szczelnego drewna. Szczególnie odpowiednie są drewno sosnowe, jałowcowe i mahoniowe. Na podstawie można również zamontować kółka z hamulcami. Dzięki temu leżak można dowolnie przesuwać w ogrodzie?.

Znajdź odpowiednie miejsce na leżaki we własnym ogrodzie

2. Dwa kolejne rattanowe elementy są przykręcone do boków. Wysokiej jakości modele nadal mają szklane iluminatory, przez które wpada mnóstwo światła słonecznego do czytania lub rozwiązywania krzyżówek. W razie potrzeby boki mogą być również wyłożone folią przeciwdeszczową. Nawet gdy pogoda się zmienia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjemnie odpocząć na świeżym powietrzu.

3. Ruchomy kosz górny jest również przymocowany po bokach. Można go regulować do tyłu za pomocą systemu podnoszenia. W ten sposób możesz wygodnie siedzieć i leżeć na leżaku.

Ustawianie leżaków w ogrodzie Pomysły na projekt

4. Do wyboru jest również szeroka gama akcesoriów: boczne kieszenie oferują miejsce na telefony komórkowe itp., wyjątkowo grube poduszki siedziska i oparcia zapewniają optymalny komfort, a obrotowe stoliki bistro zapewniają powierzchnię na napoje i przekąski.

Ustawienie leżaków w ogrodzie: lokalizacja

Leżaki plażowe w konstrukcji i częściach ogrodu

Na wybrzeżu stoi na piasku, w miejscowym ogrodzie często stoi na trawniku. Leżak najlepiej ustawić w miejscu, w którym może stać od wiosny do późnej jesieni. Dobrze nadają się miejsca chronione przed wiatrem i deszczem, takie jak zadaszony taras, róg przed ścianą ogrodu lub nisza między wysokimi żywopłotami. Drewniany kozioł jest odporny na warunki atmosferyczne, ale beton lub kostka brukowa może również chronić go przed wilgocią gleby.

Umieść krzesło plażowe w centrum uwagi

Ustawianie leżaków w ogrodzie Pomysły na cokole

Krzesło plażowe jest bardziej elastyczne niż jakikolwiek inny mebel. Przy odpowiedniej dekoracji może być skutecznie inscenizowana i przyciągać wzrok w każdym ogrodzie. Oto kilka wskazówek, jak spersonalizować swoje krzesło plażowe:

1. Zainwestuj w zdejmowane pokrowce. Są nie tylko bardzo łatwe w pielęgnacji i w razie potrzeby można je szybko wymienić, ale także umożliwiają za każdym razem przeprojektowanie leżaka. Szczególnie popularne są morskie paski w kolorze czerwonym, zielonym lub ciemnoniebieskim i białym.

2. Latarnie i latarnie LED wyczarują romantyczną atmosferę i mogą dodać dodatkowego uroku leżakowi!.

3. Śródziemnomorskie rośliny w doniczkach, stylowo ułożone wokół leżaka, sprawiają, że przyciąga wzrok.

Leżak wymaga regularnej konserwacji

Prawidłowa pielęgnacja leżaków w ogrodzie Wskazówki

Regularnie pielęgnowany leżak może bez problemu wytrzymać deszcz, wiatr i silne promienie słoneczne. Oto kilka wskazówek dotyczących konserwacji:

  • Uszczelnij drewniane części specjalnymi środkami ochronnymi.
  • Pod wpływem silnych promieni słonecznych rattan staje się kruchy. Dlatego też, gdy nie korzystasz z leżaka, powinieneś założyć na nie pokrowiec ochronny.
  • Od listopada leżak przychodzi do swojej kwatery zimowej, gdzie może spędzić zimę. Mebel można przechowywać w szopie ogrodowej, w garażu lub w nieogrzewanym pomieszczeniu w domu.