Dom i ogród

Zewnętrzne jacuzzi zapewnia dobre samopoczucie we własnym ogrodzie

Zewnętrzne jacuzzi taras-wbudowane spa-wellness

Dzięki zewnętrznemu jacuzzi Twój własny ogród lub taras na dachu staje się oazą wellness, w której zmysły mogą się zrelaksować. W dzisiejszych czasach każdy może cieszyć się leczniczą mocą wody przez cały rok we własnym domowym spa – ponieważ nowoczesne systemy hydromasażu są wyposażone w systemy grzewcze i dlatego można z nich wygodnie korzystać nawet zimą przy ujemnych temperaturach. Jakie rodzaje wanien z hydromasażem są na rynku i jak właściwie dbać o nowoczesne obiekty, zobacz artykuł.

Jacuzzi zewnętrzne – projekty w skrócie

Zewnętrzny-whirlpool-wbudowany-drewniany taras-dach

Hottuby to wanny lub niecki wodne, które masują ciało dzięki specjalnym dyszom powietrznym /tzw. jets/ lub dyszom wodnym. Intensywność masażu można regulować na życzenie lub ukierunkować na określone partie ciała. Obiekty mogą być po prostu wykorzystywane do relaksu, ale często są wykorzystywane jako środek terapeutyczny po konsultacji z lekarzem – Masaż podwodny wspomaga krążenie krwi i pozytywnie wpływa na przemianę materii.

Wanny z hydromasażem można zainstalować w domu lub w ogrodzie. W domu relaks zapewniają tzw. whirlpoole, które oferują wystarczająco dużo miejsca dla jednej lub dwóch osób i są wykorzystywane w podobny sposób jak wanna /tj. Woda jest odprowadzana po kąpieli /. Wanny Whirlpool są wykonane z akrylu, a montaż jest łatwy, o ile dostępne jest dodatkowe podłączenie zasilania. Wanny są uważane za tańszą i zajmującą niewiele miejsca alternatywę dla popularnych wanien z hydromasażem na świeżym powietrzu.

Hottuby – wariant do zabudowy szybko staje się atrakcją w ogrodzie

Zewnętrzne jacuzzi do zabudowy obok basenu

Odporne na warunki atmosferyczne jacuzzi zewnętrzne oferuje miejsce dla maksymalnie ośmiu osób i jest dostępne w dwóch wersjach – wbudowanej lub przenośnej. Wbudowane jacuzzi szybko stają się atrakcją w ogrodzie, na tarasie lub przy basenie. Zostały zaprojektowane zgodnie z osobistymi potrzebami i nie pozostawiają nic do życzenia pod względem wyposażenia, kształtu i wielkości basenu. W każdym razie w fazie planowania należy zwrócić szczególną uwagę na system grzewczy i systemy filtracyjne – ponieważ raz zainstalowany jacuzzi można tylko z dużym trudem doposażyć.

Ostatnio dużą popularnością cieszy się nowy, montowany na stałe model do użytku na zewnątrz – zajmujące niewiele miejsca urządzenie łączy basen i wannę z hydromasażem w jednym basenie wodnym. Swim Spa, u ekspertów od jacuzzi optirelax.de dostępny, posiada potężny przeciwprądowy system pływania oraz strefę jacuzzi, z której można korzystać przez cały rok.

Przenośne spa to elastyczne rozwiązanie dla domu wakacyjnego

Outdoor-jacuzzi-wolnostojące-elastyczne-spa-wellness-jacuzzi

Drugi rodzaj wanny z hydromasażem – tzw. przenośne wanny spa, pozwala na pewną elastyczność. Umywalki wykonane są z akrylu i pokryte drewnem lub stalą, co nadaje projektowi elegancki wygląd. System ogrzewania, pompa i system filtrów są zainstalowane w Portable Spa, dzięki czemu montaż jest dość prosty.

Jacuzzi zewnętrzne – to zależy od odpowiedniej pielęgnacji

Porady dotyczące pielęgnacji wanny na świeżym powietrzu woda

Jacuzzi zewnętrzne zostało zaprojektowane specjalnie do użytku na zewnątrz, ale odpowiednia pielęgnacja i odpowiednie akcesoria gwarantują jego długowieczność. Pokrowiec na jacuzzi sprawia, że ​​urządzenie bez problemu wytrzyma mroźne i deszczowe zimowe dni.

Dokładne czyszczenie specjalnymi środkami pielęgnacyjnymi i systemem ozonowania zapobiegają tworzeniu się zarazków. Producenci zalecają również wymianę wody co 3 miesiące i regularne sprawdzanie wartości pH.

Wolnostojący domek-spa z jacuzzi na świeżym powietrzu