Dom i ogród

Zbuduj własny piec do pizzy w ogrodzie – instrukcje ze zdjęciami i filmami

pizze-piec-ogród-zbuduj-sam-ceglany-ognisko-węgiel-pizza

Jeśli chcesz upiec naprawdę smaczne, chrupiące pizze jak we włoskiej restauracji, możesz to zrobić Zbuduj własny piec do pizzy w ogrodzie i wnieś prawdziwą przyjemność z pizzy do domowej kuchni na świeżym powietrzu. Najpierw musisz dokładnie zaplanować piec, zdobyć materiały i postępować zgodnie z podręcznymi instrukcjami budowy. Po ciężkiej pracy przychodzi przyjemność!

Zbuduj własny piec do pizzy w ogrodzie – wielkość i wymiary

Zbuduj własny piec do pizzy w ogrodzie

Pokażemy Ci krótki przewodnik uwzględniający podstawowe cechy pieców do pizzy. Dla tych, którzy nie są tak zaprawieni technicznie, którzy nie potrafią zbudować cegieł klinkierowych w formie kopuły, w sklepach dostępne są gotowe zestawy pieców do pizzy. Ułatwiają one pracę, a także oszczędzają koszty murarza. Jednak każdy, kto ceni sobie piekarnik w kształcie kubka, powinien wziąć pod uwagę murarza.

1. Zbuduj fundament

zbuduj własny piec do pizzy zbuduj betonowy fundament

Ustal wymiary fundamentu i wykop ziemię do około 30 do 40 cm. Dalej jest 15 cm warstwa żwiru i pokruszonego piasku oraz siatka ze stali konstrukcyjnej. Następnie powstaje rama szalunkowa, która później zapobiegnie wyciekaniu betonu. Beton układa się w zasypie i pozostawia do stwardnienia.

Sam zbuduj grill ogrodowy – instrukcje do swojego nowego projektu weekendowego

Kamienny kominek grillowy – absolutna atrakcja w ogrodzie

Budowa kominka ogrodowego – 29 pomysłów na stylową atmosferę na tarasie

2. Ściany

piec do pizzy w ogrodzie zbuduj swój własny betonowy kamień węgielny

Zastanów się dokładnie nad kształtem i wielkością, jaką chcesz mieć Piec do pizzy w ogrodzie chcę mieć. Tutaj konstrukcja jest zbudowana w kształcie litery L, która wygląda na kompaktową, a jednocześnie oferuje wystarczająco dużo miejsca do przechowywania i gotowania. Mur jest połączony zaprawą i klejem do spoin. Następnie zaprojektuj blat. Następnie ponownie utwórz szalunek i zalej betonem. Wygładź i pozwól stwardnieć.

piec do pizzy ogród samobudujący blat z kamienia łupanego

Ten betonowy blat zdecydowanie powinien być wyposażony w stalowe pręty. jeśli sam zbudujesz piec do pizzy w ogrodzie. Ponieważ w przyszłości Twój piec będzie wystawiony na zewnątrz przez cały rok, będzie również narażony na działanie czynników atmosferycznych, w tym wahań temperatury i, co nie mniej ważne, na mróz. Z kolei metalowe pręty w betonie zapobiegają pękaniu betonu w takich warunkach pogodowych.

łamane płaskie kamienie mogą być również używane zamiast stali konstrukcyjnej

piec do pizzy w ogrodzie zbuduj sobie kamienie na blacie

Jako alternatywę dla powierzchni betonowej możesz po prostu zaprojektować kamienny blat, jeśli sam budujesz piec do pizzy w ogrodzie. Również w tym celu jako podstawę wykorzystuje się beton, a następnie pokrywa się go płytami z kamienia naturalnego w dowolnym kształcie i kolorze. Przerabiaj kawałek po kawałku. Nie popełnij błędu wylewania betonu na całej płycie i próby ukamienowania wszystkiego na raz. Nie da się pracować szybciej niż wysycha beton. Z tego powodu najpierw jeden obszar jest zaopatrzony w płytki, potem następny i tak dalej.

zamaskować kamienie szala

pizza-piec-ogród-zbuduj-sam-betonowanie-ściany

Kamienie szalika, których użyłeś do budowy pieca, same w sobie nie są szczególnie piękne, prawda? Dobrze więc, że dostępna jest szeroka gama cegieł licowych, którymi można je pokryć i stworzyć pożądany wygląd. Jeśli podoba Ci się tradycyjny wygląd cegły, możesz również z łatwością zbudować piec ogrodowy do pizzy z cegły.

3. Uformuj dno piekarnika

piec-do-pizzy-zbuduj-sam-piekarnik-powłoka paleniska cegła klinkierowa

Po zbudowaniu podstawowej ramy (należy samodzielnie określić wysokość pieca do pizzy w ogrodzie w zależności od swojego rozmiaru, aby łatwo wsunąć pizzę do piekarnika i ponownie ją wyciągnąć), kolej na piec. Tradycyjnie ma to okrągły kształt. Uzyskujesz to za pomocą wąskich cegieł, które odpowiednio układasz, a następnie mocujesz zaprawą. Upewnij się, że używasz materiałów ogniotrwałych.

pizzy-piec-zbuduj-sam-szklane odłamki podstawa okrągła

Następnie wypełnij powstały pierścień szkłem i piaskiem. Materiały te mają za zadanie pochłaniać ciepło wytwarzane przez drewno i nadal równomiernie je oddawać przez długi czas po tym, jak drewno przestanie się palić. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi odpowiednimi materiałami w sklepie z narzędziami.

Układaj cegły szamotowe

piec do pizzy w ogrodzie sam zbuduj podłogę z ogniotrwałych cegieł szamotowych

Z kamieni ogniotrwałych budujesz podstawę do pieczenia pizzy. Spoiny powinny mieć szerokość 1 cm, aby w upale mogły się ponownie rozszerzać i kurczyć. Możesz dowiedzieć się więcej o najlepszym składzie piasku, zaprawy i wody w swoim sklepie z narzędziami. W zasadzie jednak 4 części piasku trawnikowego, 6 części zaprawy i wody do uzyskania wymaganej konsystencji.

Przygotuj cegły szamotowe i wlej beton

piec do pizzy instrukcje budowy ogrodu klinkier ceglany kształt kopuły

Kopuła jest następnie budowana na tej podpowierzchni. Składa się z cegieł, które powinny być ponownie ognioodporne. Nie zapominaj, że kamienie powinny być ułożone naprzemiennie z każdym nowym rzędem. Spoiny są dokładnie wypełnione zaprawą. Abyś miał również pewność, że kopuła się nie przekrzywi, co jakiś czas cofnij się o kilka kroków i spójrz na nią z daleka. Daje to lepszy przegląd. Jeśli to konieczne, usuń część kamieni i ponownie zamuruj. Lepiej zrobić to teraz niż później, kiedy wszystko jest ustawione.

piec do pizzy ogród zbuduj sam ogniotrwałe cegły klinkierowe z cementu

Nie zapomnij też o otwarciu i dobrze przyjrzyj się rozmiarowi. W końcu twoja pizza powinna również zmieścić się później. Od trzeciego rzędu cegły są budowane pod kątem. Oznacza to, że zewnętrzny koniec jest nieco wyższy niż część wewnętrzna. Jest to konieczne, aby zachować kształt kopuły, gdy samodzielnie budujesz piec do pizzy w ogrodzie. W razie potrzeby ten kąt jest następnie nieco zwiększany w niektórych rzędach.

piec-do-pizzy-im-ogródek buduj cegły klinkierowe w kształcie kopuły

Ten model wymaga łącznie sześciu rzędów. Ale to zależy od wielkości pieca. Z kolei górna część kopuły pozostaje otwarta, aby dym mógł się wydostać. Ciekawy jest również sposób ukształtowania otworu na pizzę. Wytnij kawałek styropianu lub podobnego do pożądanego kształtu, który następnie posłuży jako podpora dla cegieł.

piec do pizzy ogród zbuduj samodzielnie cegły szamotowe cegły klinkierowe

piec-do-pizzy-zbuduj-sam-cegly szamotowe cement ogniotrwaly

4. Zbuduj komorę spalania

piec do pizzy - zbuduj sobie kopułę otwórz drzwi cegła klinkierowa

Palenisko zbudowane jest z cegły klinkierowej i uszczelnione warstwą betonu ogniotrwałego. Z przodu łuku zostaw miejsce na przewód kominowy. Kopulasta komora ogniowa jest wzmocniona siatką drucianą i kolejną warstwą cementu ogniowego. Następnie należy wprowadzić dodatkową warstwę izolacyjną z arkuszy lub waty szklanej. Następnie piec jest czyszczony od wewnątrz i usuwany z nadmiaru piasku. W końcu możesz też optycznie upiększyć swój piec do pizzy.

piec do pizzy-kuchnia zewnętrzna zbuduj własne drzwi piekarnika kopułowego

Miejsce na komin

piec do pizzy ogród samobudujący komin kominowy szamot ogniotrwały

Fajne pomysły, jak samemu zbudować piec do pizzy w ogrodzie

pizze-piec-ogród-zbuduj-sam-ceglane-sciany-drewno-opałowe-ogród-węglowy

pizza-piec-ogród-zbuduj-sam-ognisko-dzban-do-pizzy-zrób-zrób-majsterka

pizze-piec-ogród-zbuduj-sam-na zewnątrz-ogród-kominek-kamień naturalny-grill

pizze-piec-ogród-zbuduj-sam-kamień-gliniany-cegła-zrób-zrób-to-sam-ogień

Twój piec do pizzy w ogrodzie jest gotowy!

piec-do-pizzy-zbuduj-sam-w-ogrodzie blat w kształcie litery L

piec-do-pizzy-zbuduj-siebie-piekarnik-kuchenka zewnętrzna