Dom i ogród

Zastosuj Feng Shui w ogrodzie – wskazówki dotyczące większej harmonii i dobrego samopoczucia

yin yang projekt ogrodu feng shui energie - świat kwiatów trawnika sha chi

Nauka Feng Shui jest dobrze znana, a nawet bardzo popularna. Z ich pomocą możesz również stworzyć harmonię w swoim domu, biurze i ogrodzie. Dziś chcemy Ci wyjaśnić podstawowe zasady, według których Feng Shui w ogrodzie może wykorzystać, aby była piękna i pachnąca oraz odpowiednio wykorzystać energię.

Feng Shui w ogrodzie – na co uważać?

Energie Yin-Yang-W ogrodzie-azjatyckie zasady feng-shui-obserwuj projekt

Najpierw zacznijmy od opowiedzenia o dwóch rodzajach energii – energii chi i energii sha. Energia Chi to energia pozytywnego ruchu, symbolizuje życie, szczęście i zdrowie. Ta energia jest we wszystkich żywych istotach. Energia Chi preferuje harmonię, harmonię w domu, biurze czy ogrodzie. Energia chi to ruch, ale jest to ruch powolny i spokojny. To uspokajający ruch naturalnie szemrzącego potoku na zewnątrz w naturze lub wolno płynącej rzeki.

Energie Feng Shui w skrócie

Japońskie zasady ogrodu układają wodospad-kamyki-flora

Energia Sha jest przeciwieństwem energii Chi. Brakuje Sha lub jest w stagnacji, niesprzyjające chi w nauczaniu Feng Shui. To znaczy, kiedy energia chi jest utrudniona w swoim naturalnym przepływie, wtedy powstaje sha. W naturze występują tylko płynne ruchy, ale dłuższe, nienaturalne linie proste są tworzone przez ludzkie ręce, wtedy chi staje się sha. Energię tę potęgują nawet proste kąty we wnętrzu, proste ścieżki bez krzywizn, długie korytarze. Dlatego wskazane jest unikanie w jak największym stopniu szkodliwej energii Sha i podkreślanie pozytywnej energii Chi. Przyniesie Ci to kilka korzyści w codziennym życiu.

Uwolnij energię poprzez ukierunkowane projektowanie i wybór roślin

Feng Shui w ogrodzie Porady Drewniana ścieżka ogrodowa Pachnąca flora

Spróbujmy teraz zastosować kilka zasad chi przy projektowaniu ogrodu. który Feng Shui w ogrodzie nie potrzebuje prostych ścieżek i kątów. Twoje ścieżki powinny być zaprojektowane tak, aby miały gładkie krzywe i skręty. Pożądane jest, aby przez ogród biegły małe ścieżki. Twoje zewnętrzne odosobnienie musi być w pełnej harmonii z tobą, twoimi myślami i uczuciami. Możesz ustawić klomby, kamienne ścieżki i trawniki tak, jak chcesz, zgodnie z kształtem i wielkością swojego ogrodu.

Projekt ogrodu z Feng Shui

Azjatycki ogród deski drewniane Feng-Shui okładziny drzew rosną-seater

Możesz także urządzić małe Alpineum w swoim ogrodzie. Podczas sadzenia roślin należy również przestrzegać zasad Feng Shui. Będziesz miał dużo pozytywnej energii w swoim ogrodzie, gdy Twoje rośliny będą tam harmonijnie ułożone i pięknie wyglądać. Chi preferuje małe, nisko rosnące kwiaty i rośliny. Obecnie jest ich duży wybór, zaczynając od róż, sukulentów (takich jak Sempervivum) i Sedum.

Stwórz ogród skalny

Kamyczki ze ścieżki ogrodowej Feng Shui tworzą ogród skalny

Ogród skalny może być wspaniałym miejscem, gdzie rośliny pokazują swoje piękno, np. kwitną tu byliny (Arabis caucasica), wszystkie odmiany tymianku, skalnica. Rośliny zimozielone mogą dobrze się rozwijać w zacienionych obszarach. Małe rośliny, strzeżone roślinami zielonymi, doskonale komponują się z drzewami iglastymi. Do tego bieżąca woda w ogrodzie – to potężne źródło energii Chi. Polecam małą fontannę lub sztuczny staw.

Stwórz sztuczny staw

Ogrody wodne-projekt Feng Shui Tworzenie wskazówek dotyczących oczka wodnego

Pachnące aromaty potęgują pozytywne chi. Dlatego bardzo wskazane jest posadzenie ogrodu liliami, bzami, miętą, różą, jaśminem, wiciokrzewem, drzewami iglastymi. Niech zapachy tych roślin wypełnią powietrze wokół Ciebie! Weź głęboki wdech w czystym powietrzu, ma to bardzo pozytywny efekt! Rośliny pnące pomagają również gromadzić energię chi w ogrodzie. Ta opcja może być użyta, jeśli chcesz gdzieś ukryć kanciaste krawędzie. Glicynie i powojniki można sadzić wokół domu lub wokół szopy ogrodowej. I nie zapominaj, że Twój ogród, dom lub biuro muszą być zawsze uporządkowane! Energia chi jest zaburzona przez każde zaburzenie. Twoje ścieżki w ogrodzie powinny być czyste, trawnik zawsze powinien być koszony wcześnie, nie pozwól chwastom rosnąć wysoko na rabatach, usuń je w odpowiednim czasie!

Aromatyczne zapachy w ogrodzie Feng Shui

Azjatycki projekt ogrodu Feng Shui rządzi układaniem ścieżki ogrodowej

Usuń również martwe kwiaty! Dobrze, jeśli Twoje tereny zielone i klomby nie są kanciaste, ale mają zaokrąglony kształt. Postępuj zgodnie z zasadami chi, a Twój ogród zawsze pozostawi Cię oszałamiającym pięknem i cudownym zapachem Aromaty dawać prezenty. Spędzisz tam cudowne godziny pełne harmonii!

Projekt ogrodu daje ciszę i spokój

Feng Shui w ogrodzie, porady i wskazówki, projektowanie trawników, nasadzeń i miejsc do siedzenia

Feng Shui w ogrodzie – stwórz roślinną oazę

Energie Feng Shui w stawie wodnym wykorzystują bujny świat roślinności

Baseny Zen