Dom i ogród

Zaprojektuj ogród zimowy – jakie rośliny wchodzą?

a-konserwatorium-w-domu

Zaprojektuj ogród zimowy nie jest łatwym zadaniem. Tapicerowane siedziska, meble z rattanu lub klasyczne meble drewniane, romantyczne stoły i krzesła z żelaza i metalu, a przede wszystkim kwiaty i rośliny, które w zimnych porach roku mogą sprawić, że pomieszczenie będzie o wiele bardziej przytulne. Ogrody zimowe są w większości wykonane ze szkła, a zieloni przyjaciele natury potrzebują nie tylko słońca latem, ale także ciepła przez zimę. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam dokładnie, jakie rośliny trafiają do ogrodu zimowego i jak można je stylowo zaaranżować z resztą wystroju.

Zaprojektuj ogród zimowy – jakie rośliny są wliczone

Apartament na ostatnim piętrze z ogrodem zimowym

Wybór roślin, jeśli masz swój Zaprojektuj ogród zimowy zależy od temperatury i lokalizacji pomieszczenia. W przypadku żywotnych i zdrowych roślin będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Oliwka i agawa najlepiej nadają się do tego w zimnym, tylko sporadycznie ogrzewanym ogrodzie zimowym. Rośliny z Nowej Zelandii, Morza Śródziemnego i Australii, takie jak lilia afrykańska, palma konopna, rozmaryn, wawrzyn, lilia maczugowa i palmowa oraz święty bambus, rozwijają się wokół punktu zamarzania. Ogród zimowy z regulowaną temperaturą, skierowany na wschód, zachód lub południe i oferujący temperaturę od 5 do 15 stopni, jest wyposażony w rośliny południowoamerykańskie i afrykańskie. Były to na przykład pomarańcza i passiflora, peruwiańska papryka, kwiaty kanarków i środek do czyszczenia cylindrów, a także cytryna. Przy stałych temperaturach powyżej 18 stopni bardzo komfortowo poczują się hibiskus, imbir ozdobny, krzewy kawowe, papirus, paprocie drzewiaste, mango i wiele innych.

Zaprojektuj i udekoruj ogród zimowy

zawieszone-rośliny doniczkowe-oranżeria-klasyczne-meble

ten Zaprojektuj ogród zimowy a dekorowanie, aby było miejsce do dobrego samopoczucia i było oazą dobrego samopoczucia dla ludzi i roślin, zależy wyłącznie od indywidualnego gustu i zależy od niewielkiej ilości informacji o roślinach. Jeśli spędzasz tam więcej czasu w jasne zimowe dni, możesz sprawić, że pokój będzie bardziej przytulny. Więcej tapicerki, dywany, ciepłe koce i kilka rodzajów paproci zawieszonych na suficie czy palmy w donicach wystarczą. Unikaj zbyt wielu mebli i zbyt wielu roślin, ponieważ potrzebujesz więcej światła i promieni słonecznych, aby cieszyć się. Kilka pomysłów na projekt znajduje się w tym artykule.

Metalowa sofa stołowa w oranżerii

Płytki z terakoty, ciepły ogród zimowy

Udekoruj-konserwatorium-kuchnię-z-roślinami

Projekt oranżerii, przytulne umeblowanie

Sadzenie dekoracji w oranżerii

Kształt sześciokąta z motywem kwiatowym w oranżerii

które-domowe-rośliny-w-zimowym-ogrodzie-komety-w-doniczce

wymarzony-projekt-i-wyposazenie-ogrodu zimowego

Miecz Paproci Roślina doniczkowa Palma

piękny-klasyczny-zimowy-projekt-i-układ

romantyczne-wnetrza-ozdobne-rosliny-zima

Sofa roślinno-kwiatowa

Meble z rattanu do ogrodu zimowego z kamienia naturalnego

nowoczesne-umeblowanie-zimowe meble ogrodowe-rattanowe

Metalowe krzesła-stoły-kwiaty-rośliny doniczkowe

Skórzany fotel-drewniany stół-dekoracja ogrodu zimowego

Plastikowe-krzesła-konserwatorium-pomysły-z-roślinami

Rośliny do projektowania ogrodów wewnętrznych

mieszkanie-poddasze-z-ogrodem-zimowym-cegła

Błyszcząca-Podłoga-Oranżeria-Pomysły-Rośliny

Kwiaty drewniane rośliny stołowe

jaśniejsze-klasyczne-projektowanie-oranżerii-i-meble

Dekoracja Konserwatorium z Cegły