Dom i ogród

Z salonem na świeżym powietrzu do oazy dobrego samopoczucia we własnym ogrodzie

na zewnątrz-salon-taras-ogród-siedzisko-rattan-jasnoszary

Pobyt na łonie natury ma udowodniony pozytywny wpływ na ludzi. Nic dziwnego, że latem lubimy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Idealnym miejscem na relaks i odpoczynek jest własny ogród. Zwłaszcza, gdy jest atrakcyjnie zaprojektowany i zachęca do odpoczynku z wygodnym siedziskiem i dekoracyjnymi akcentami. Dzisiaj podzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami, jak najlepiej udekorować salon na świeżym powietrzu.

Wygodne siedzenia w salonie?

salon-ogród-siedzisko-fotele-wygodne-przytulne-drewniana podłoga-taras

Niezależnie od tego, czy chcesz cieszyć się czasem spędzonym w ogrodzie samotnie, czy z rodziną i przyjaciółmi, najpierw upewnij się, że masz wygodne siedziska, na których możesz usiąść. Meble ogrodowe można ustawiać indywidualnie lub tworzyć w większą grupę siedzeń. Istnieje więc możliwość samotnego odpoczynku z dobrą książką lub dzielenia przestrzeni z gośćmi przy grillu. Są szczególnie wygodne Fotel wypoczynkowy z indywidualnym komfortem siedzenia, które są dostępne w różnych szerokościach siedziska i wysokości oparcia. Dzięki temu siedzisko jest indywidualnie dopasowane do użytkownika i dopasowuje się do jego wielkości i postury.

Wskazówka: Ci, którzy dopasowują kolor mebli do siedzenia do elewacji domu, zapewniają szczególnie harmonijny obraz.

Przytulny pawilon

outdoor-salon-ogród-drewniany-pawilon-altana-ochrona-prywatnosci-schody

Pawilon nad częścią wypoczynkową zapewnia miłośnikom przyrody możliwość przebywania w ogrodzie, nawet przy złej pogodzie lub w przypadku nagłego letniego deszczu. Dodatkowo chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym w bardzo upalne dni i w południe. Istnieją różne wersje wykonane z drewna, w postaci metalowej ramy i romantycznych zasłon z tkaniny.

Wskazówka: Jeśli wybierzesz pawilon z drzwiami lub oknami zamykanymi na stałe, możesz wykorzystać go również jako warsztat lub pokój gościnny np..

Ładne kwiaty

salon-ogród-taras-hortensja-radość

Projekt roślin jest alfą i omegą każdego zadbanego ogrodu.

• Niektóre rodzaje roślin kwitną przez całe lato i dlatego zachwycają swoich właścicieli trwałym blaskiem koloru. Należą do nich np. oleandry, powojniki i hortensje.

Okrywowa upiększają również większe obszary i są bardzo łatwe w pielęgnacji.

• Każdy, kto posiada trawnik, powinien pomyśleć o automatycznym systemie nawadniania. Taka pielęgnacja gleby optymalnie i zapewnia, że ​​trawa pojawia się w soczystej zieleni.

outdoor-salon-prywatność-żywopłot-zimozielone-rośliny

• Żywopłoty wizualnie dzielą ogród i zapewniają wystarczającą prywatność. Przede wszystkim nadają się do tego rośliny, które rosną wysokie i tolerują bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Oto wybór:

o bluszcz

o chińskie stroiki

o bambus ogrodowy

o Wiśniowy laur

o Dzikie wino

Oświetlenie atmosferyczne

oświetlenie-ogrodowe-bajkowe światła-drzewa-parasole

Odpowiednie oświetlenie zapewnia nie tylko wystarczającą widoczność w ciemności. Służy również do stworzenia klimatycznej atmosfery w godzinach wieczornych na świeżym powietrzu.

• Indywidualne akcenty można ustawić, oświetlając drzewa o ciekawych kształtach, zwłaszcza ładne rośliny lub rzeźby w ogrodzie i tym samym je podkreślając. Nadaje się do tego zarówno oświetlenie bezpośrednie za pomocą reflektorów, jak i oświetlenie pośrednie, na przykład w postaci półokrągłych lamp solarnych.

• Lampy wbudowane w podłogę przyciągają wzrok. Często układa się je w półokręgu lub w linii prostej wzdłuż werandy, aby przestrzeń na zewnątrz świeciła w romantycznym świetle.

• Kolorowe lampki, lampiony i świece w dużych ilościach zapewniają efekt WOW na następnym przyjęciu w ogrodzie z rodziną i przyjaciółmi.

Rustykalna kuchnia na zewnątrz

piec do pizzy-ogród-zlew-zlew-rustykalny

Każdy, kto tak pięknie urządził swój ogród, wcale nie chce go opuszczać. I nie musi tak być. Trendem 2017 roku są tak zwane kuchnie zewnętrzne. Możliwości takiego grilla znacznie wykraczają poza możliwości prostego grilla. Posiada blat roboczy, zlew, grill i/lub kuchenkę. Oznacza to, że posiłki można nie tylko spożywać na świeżym powietrzu, ale także tam przygotowywać. Oszczędza to irytującego biegania tam iz powrotem między obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi. W ten sposób gospodarz może w pełni cieszyć się czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi.

Wskazówka: Instrukcje można znaleźć w Internecie, jak uzyskać Zbuduj swoją własną kuchnię na świeżym powietrzu bardzo łatwo pozostawia.

Ilustracje:

1. © Photographee.eu / Shutterstock

2. © markilux

3. 5. © Hannamariah / Shutterstock

4. 6. 7. © pixabay.com cc0