Dom i ogród

Wykonaj samodzielnie dekoracje ogrodowe z betonu – 6 pomysłów i instrukcji

dekoracja ogrodowa wykonana z betonu instrukcja-fontanna-nowoczesna-funkcja wodna

Beton to materiał, z którym łatwo się pracuje. Można zaprojektować dowolne kształty i figury, aby ten materiał doskonale nadawał się do rękodzieła. A nawet początkujący mogą po prostu wypróbować pomysły, które chcielibyśmy dziś Wam zaprezentować. Istnieją różne warianty Dekoracje ogrodowe z betonu, do których oprócz betonu potrzebne są formy. Możesz je szybko połączyć za pomocą prostych artykułów gospodarstwa domowego.

Samodzielnie wykonaj dekoracje ogrodowe z betonu – indywidualny projekt

dekoracja ogrodowa z betonu fontanna-prosta-pomysł-kula-mech

Jeśli nie podoba Ci się monotonny szary wygląd betonu, możesz w końcu pokolorować betonową dekorację ogrodową według własnego uznania i tym samym stworzyć kolorowy akcent w ogrodzie. Możesz dowolnie zmieniać dowolne pomysły, wymyślając inne kształty. Są tylko inspiracją i ostatecznie powinny cię zadowolić. Zacznij od razu z pierwszym pomysłem!

Dekoracje ogrodowe z betonu – oryginalna doniczka

dekoracja-ogrodu-beton-szara-torba-aranżacja-letnie-kwiaty

Ta doniczka jest naprawdę łatwa do wykonania. Jeśli więc nie chcesz od razu próbować czegoś skomplikowanego, ale chcesz najpierw poznać beton jako materiał, to ta dekoracja ogrodu DIY wykonana z betonu jest dokładnie właściwym wyborem. Podczas pracy z betonem ważne jest noszenie rękawiczek, aby uniknąć zatrucia betonem.

Materiały do ​​dekoracji ogrodu

dekoracja ogrodowa-beton-materiały-doniczki-majcownik-na zewnątrz-instrukcje

– Beton

– Drewniany kij lub inny przedmiot do mieszania betonu

– Woda

– 2 wiaderka (rozmiar w zależności od wielkości doniczki)

– Ręcznik

– Podkład (folia, plandeka, gazeta lub karton)

Wymieszaj beton

dekoracja ogrodowa-beton-mieszanka-wiadro-doniczka-zrób-sam-sam

Do pokazanej betonowej dekoracji ogrodu użyto 19-litrowego wiadra. Połowa z tego jest wypełniona betonem. Następnie napełnij wiadro wystarczającą ilością wody. Zasadniczo potrzebna jest bardziej wodnista konsystencja niż zwykle stosowana do betonu, ale nie powinna też być zbyt rzadka. Ręcznik powinien dobrze wchłaniać beton bez zbytniego kapania.

Przygotuj ręcznik

dekoracja-ogrodu-beton-recznik-pomysl-dom-dekoracja-ogrodu

Teraz weź stary ręcznik. Teraz weź drugie wiadro i połóż je do góry nogami na macie. Teraz możesz najpierw sprawdzić, czy długość ręcznika jest wystarczająca i rozłożyć go. Z łatwością odetniesz nadmiar materiału. Jest to ważny krok w przygotowaniu betonowych dekoracji ogrodowych, aby później osiągnąć efekt estetyczny.

Kształtuj doniczkę

dekoracja ogrodowa-beton-wejście-dekoracja-cegła-ściana-akcent

Po ustaleniu pożądanego rozmiaru i długości betonowej dekoracji ogrodu, ręcznik można zanurzyć w betonie. Upewnij się, że ręcznik jest całkowicie pokryty betonem. Pominięte obszary są widoczne później. Następnie odłóż ręcznik z powrotem na drugie wiadro i ukształtuj go tak, jak chcesz i wcześniej o tym pomyślałeś.

Ładna kompozycja kwiatowa

dekoracja ogrodowa-beton-petunia-różowa-postnica-srebrne-liście

Jeśli odkryjesz, że są wolne miejsca, możesz je szybko zakryć, gdy beton jest jeszcze mokry. Zrób więc szybki przegląd swojej pracy, zanim pozwolisz jej odpocząć. Następnie pozwól betonowi dobrze wyschnąć przez okres od jednego do dwóch dni. Na koniec wyjmij wiadro, wypełnij gotową donicę ziemią doniczkową i posadź kwiaty. Twoja nowa dekoracja ogrodowa z betonu jest gotowa!

Zbuduj wanienkę dla ptaków z betonu

ogród-dekoracja-beton-kąpiel-zbuduj-misę-podstawę-stymulacja

Czy lubisz też śpiew ptaków? Następnie zwab tych przyjaznych gości do swojego ogrodu, oddając się odrobinie luksusu podczas odświeżającej kąpieli. Ptaki po prostu to pokochają! Dekoracja ogrodowa wykonana z betonu jest nie tylko wyjątkowo tania, ale również jest wykonywana stosunkowo szybko.

Materiały do ​​kąpieli ptaków

dekoracja ogrodowa-betonowa-miska-zrób to sam-plastikowy-projektowanie-ogrodu-kąpiel dla ptaków

– 2 worki betonu

– Pojemnik do mieszania

– Miarka

– kielnia cementowa

– formy odlewnicze (np. stare miski i wiadra)

– Smar do formy odlewniczej

– Resztki bielizny

Wymieszaj beton do kąpieli ptaków

dekoracja ogrodowa-beton-mix-materiał-projektowanie-na zewnątrz

Zamiast mieszać wszystkie dwie torebki jednocześnie, aby uzyskać betonową dekorację ogrodu, zalecamy użycie tylko połowy torebki na raz. Wymieszaj to z żądaną ilością wody. Użyj miarki, aby dokładnie wiedzieć, ile wody zużyłeś. Pozostałe połówki muszą mieć taką samą konsystencję.

Wykonuj dekoracje ogrodowe z betonu

dekoracja ogrodowa-betonowa-łopata-zlewka-mieszanie-ptaków-stymulacja

Możesz użyć narzędzi ogrodniczych lub innego przedmiotu zamiast kielni do betonu, aby wykonać tę dekorację ogrodową z betonu. Najważniejsze, że możesz wszystko dobrze mieszać. Staraj się unikać pęcherzyków powietrza w jak największym stopniu. Upewnij się, że pojemnik jest wystarczająco duży do mieszania, aby podczas mieszania nic się nie przelewało. Mimo to podkładka to dobry pomysł.

Wyprodukuj bazę

dekoracja ogrodowa-beton-cokół-baune-kształt-wiadra-taras-podłoga-drewniana

Potrzebny będzie worek betonu na podstawę betonowej dekoracji ogrodowej. Szczególnie odpowiednie jest wiadro szersze u góry niż u dołu. Stwarza to bardziej stabilne wsparcie dla powłoki. Napełnij wiadro gotową mieszanką betonową i pozostaw do wyschnięcia.

Zrób miskę

dekoracja ogrodowa-beton-inspiracja-kształt-pierścień-kamienie-waga-majsterkowanie

Teraz weź dwie miski o różnych rozmiarach. Wlej mieszankę z połowy worka betonu do większego worka, po czym najpierw rękoma utwórz zagłębienie (nie zapomnij o rękawiczkach!). Następnie rozwiń je mniejszą miską, wciskając ją. Z łatwością usuniesz nadmiar betonu. Jeśli jednak to nie wystarczy na powłokową część betonowej dekoracji ogrodowej, można dodać więcej. Włóż kamienie do małej miski. Beton może się ślizgać zanim wyschnie, zwłaszcza jeśli jest bardziej płynny. Kamienie temu zapobiegają.

Udekoruj beton i pozwól mu wyschnąć

dekoracja-ogrodu-beton-zbuduj-cyrkonie-projekt-miska

Dopóki beton jest jeszcze suchy, możesz udekorować miskę. Dodaj brokat lub kamyki lub użyj innych elementów. Po kilku godzinach możesz wyjąć małą miskę. Ale daj betonowym ozdobom ogrodowym przynajmniej jeden dzień, aby prawidłowo wyschły. Aby uniknąć pęknięć, połóż wilgotną lnianą szmatkę na wszystkich widocznych obszarach. Umieść miskę na podstawie, napełnij ją wodą i obserwuj kąpiące się ptaki.

Ławka dekoracyjna i użyteczna

dekoracja-ogrodu-betonowa-ławka-pomysł-na-powitanie-napis

Jak już zauważyłeś, możesz z łatwością samodzielnie wykonać formy odlewnicze. Na przykład zbuduj pudełko, z którego możesz następnie zrobić siedzisko takiej ławki. Sam możesz określić rozmiar. Stwórz przyjemną część wypoczynkową w cieniu dzięki tej praktycznej betonowej dekoracji ogrodowej.

Etykieta betonu

Dekoracje ogrodowe-wykonane-betonowe-ogrodowe-ławki-siedzisko-narożne-odcień-zrób-zrób-to-sam-meble-dekoracyjne

Jeśli beton jest lekko wysuszony i już nie spływa, można na nim pisać lub nawet dodawać zdjęcia. Możesz ciepło powitać swoich gości w części wypoczynkowej lub dodać kwiaty do ogrodu, malując kwiaty na betonowych dekoracjach ogrodowych. Ponownie możesz również pokolorować beton.

Pudełko na kwiaty jako dekoracja ogrodu

dekoracja ogrodowa-beton-kwiaty-box-weranda-design-stal nierdzewna

W przypadku pudełka na kwiaty nie jest też potrzebna żadna skomplikowana forma odlewnicza. Takie skrzynki na kwiaty jak dekoracje ogrodowe wykonane z betonu mogą wspaniale zastąpić balustradę lub posłużyć jako przegroda pokoju w określonym miejscu w ogrodzie. Połącz różne rośliny i kwiaty, aby nadać betonowi teksturę i kolor.

Dekoracje ogrodowe z betonu – ostoi

dekoracja-ogrodu-z-betonu-ścieżka-ogrodu-krok-koła-koła-żwir-projekt

Betonowa ścieżka ogrodowa wcale nie musi wyglądać na nudną. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni kształt. Tutaj możesz zobaczyć pomysł na ogrodową dekorację wykonaną z betonu, gdzie ostoi zostały zaprojektowane w okrągłym kształcie. Wokół niego można posypać żwirem lub innym materiałem.

Fontanna betonowa

dekoracja ogrodowa-beton-kula-fontanna-elegancka-nowoczesna

Taka fontanna wygląda na skomplikowaną, ale faktycznie da się ją skopiować. Atrakcyjną betonową dekorację ogrodu w nowoczesnym stylu można uzyskać, postępując zgodnie z instrukcjami na poniższym filmie. Znowu masz możliwość wprowadzenia zmian. Jeśli nie chcesz piłki, użyj na przykład zdjęcia na okładce jako szablonu fontanny.