Dom i ogród

Wybierz dekoracje ogrodowe wykonane z rdzy do nowoczesnego i klasycznego wystroju ogrodu

dekoracja ogrodowa wykonana z pomysłów na rdza-minimalistyczne-vintage-rustykalne-dekoracje ścienne-figury

Dekoracje ogrodowe wykonane z zardzewiałego metalu przyciągają wzrok w każdym ogrodzie. Styl nie ma znaczenia, ponieważ zarówno ogrody minimalistyczne wykorzystują rdzawe dekoracje ogrodowe, aby uzyskać trochę koloru z całą zielenią, jak i klasyczne w stylu vintage, shabby lub rustykalnym, gdzie przyczyniają się do bardziej autentycznego wyglądu. A jeśli chodzi o ozdoby ogrodowe wykonane z rdzy, to wybór jest ogromny. Niezależnie od tego, czy chodzi o małe wtyczki do kwiatów, figurki lub dekoracje ścienne, czy też duże elementy, takie jak panele, płoty prywatności lub pomoce wspinaczkowe – jest wiele rzeczy, które można wykorzystać do upiększenia terenu na zewnątrz, a różne metale mogą ozdobić ogród. Mamy kilka pomysłów i inspiracji, które pomogą Ci szybciej zdecydować, czego szukać.

dekoracja ogrodowa-rdza-na zewnątrz-design-ptak-łopata-uchwyt-metalowa-płyta

Oprócz tego, że w sklepach ze specjalną powłoką można oferować szeroką gamę elementów i dekoracji ogrodowych, można również zastosować inne ciekawe rzeczy, które z czasem zardzewiały. Kilka takich przykładów znajdziecie również w poniższej galerii, którą podzieliliśmy na pomysły na nowoczesne i klasyczne ogrody.

Dekoracje ogrodowe z rdzy do nowoczesnych ogrodów

dekoracja ogrodowa wykonana z rdzawej kuli-nowoczesna-corten-figura

Być może widziałeś już sporo pomysłów na zardzewiałą dekorację w minimalistycznym i nowoczesnym ogrodzie. W prostym, ogrodowym stylu dekoracje nie są przesadzone. Jeśli nadal chcesz tworzyć przyciągające wzrok, stal nierdzewna, znana również jako stal Corten, jest często pierwszym wyborem. A ponieważ minimalistyczne ogrody składają się głównie z zielonych roślin, czerwono-brązowe dodatki i elementy również się sprawdzają.

Ekrany i panele prywatności

Dekoracja ogrodowa wykonana z rdzawych paneli-ochrona prywatności-stal corten-światła

Duże panele i ekrany prywatności są często używane w nowoczesnym ogrodzie, aby zapewnić prywatność lub po prostu jako akcent. Nie myśl tylko o prostokątnych kawałkach metalu. Panele są atrakcyjnie perforowane, dzięki czemu są szczególnie skuteczne. Niektórzy producenci oferują nawet indywidualne motywy i napisy, dzięki którym Twoja zardzewiała dekoracja ogrodowa będzie czymś wyjątkowym.

dekoracja ogrodowa wykonana z rdzy ogrodzenie prywatności-nowoczesny design-minimalistyczny-ogród

Jeśli panele są po prostu zaprojektowane i nie są perforowane, możesz je dobrze podkreślić, zwłaszcza wieczorem, stosując oświetlenie ogrodowe. Po prostu kierujesz promienie światła na panele Corten i tworzysz ciekawe efekty świetlne, dzięki którym możesz cieszyć się metalowymi dekoracjami ogrodowymi nawet w ciemności.

Przegrody metalowe

Przegrody, które pozwalają wizualnie oddzielić od siebie obszary, to kolejny sposób na udekorowanie ogrodu. Tego typu dekoracja ogrodowa wykonana z rdzy może być zarówno solidna, jak i bardziej subtelna. Takie ściany nadają się nie tylko do ogrodów wertykalnych, a nawet jako półki zewnętrzne, ale są również często używane do zintegrowania funkcji wodnej z obszarem zewnętrznym. W tym przypadku są to piękne ściany wody.

Miska ogniowa jako dekoracja ogrodu i tarasu

dekoracja ogrodu-rdza-podstawa-misa-nowoczesny-pomysł-ogród-miejsce do siedzenia

Ci, którzy kochają urok ognia, wybierają misę ogniową jako dekorację. Dzięki prostemu wzornictwu, które można również perforować, aby stworzyć piękne wzory, przyciąga uwagę wszystkich, sprawia, że ​​miejsce do siedzenia jest wygodniejsze i ozdobi ogród nie tylko wtedy, gdy płonie, ale także w każdym innym czasie. Ta ogrodowa dekoracja wykonana z rdzy po prostu pasuje do każdego nowoczesnego ogrodu. Istnieją również większe kominki i kominki rusztowe. Jeśli więc szukasz czegoś masywniejszego, to również znajdziesz to tutaj.

Zardzewiałe filary

dekoracja ogrodowa-rdza-rdza-słup-lampa-oświetlenie-staw-bambus

Słupy rusztowe mają wiele zastosowań. Mogą przedstawiać lampę lub fontannę, w której woda tryska z kolumny. Oczywiście perforowany model może również ozdobić ogród, podobnie jak posąg. Kilka kolumn, które są ustawione w pewnej odległości od siebie, z kolei nadaje się jako przegroda pomieszczenia dla dowolnej powierzchni, a jednocześnie służy jako dekoracja ogrodu wykonana z rdzy. Z kolei ci, którzy kochają migoczący ogień, lubią się oprzeć na słupie ognia wykonanym z rdzy.

Wiadra minimalistyczne

dekoracja ogrodowa-rdza-donice-minimalistyczne-kostki-drzewa-rośliny

Możesz również dodać subtelne akcenty, używając zardzewiałych donic, aby wyeksponować drzewa lub krzewy. Różne wzory i rozmiary umożliwiają unikalne kombinacje, które po prostu uwydatnią i upiększą każdy nowoczesny ogród.

Dekoracje ogrodowe wykonane z rdzy do ogrodów rustykalnych i vintage

dekoracja ogrodowa wykonana z rdzy zegar-pomysł-dekoracja-show-rzymskie-cyfry

To, co dobrze wygląda w nowoczesnym ogrodzie, nie wygląda źle w bardziej klasycznym ogrodzie. Jednak rdzawa dekoracja ogrodowa ma tutaj inny wygląd. Zwykle są bardziej ozdobne i nie takie proste. Można tu również wykorzystać stare przedmioty z szopy, o których już dawno zapomniano i które można wykorzystać ponownie. Żelazną dekorację z pewnością znajdziesz szybko.

Udekoruj ogród starymi taczkami

dekoracja ogrodowa-rdza-taczka-rustykalna-doniczka-dekoracja-ogrodowa

Możesz szybko i bez większego wysiłku przerobić starą taczkę w ciekawą dekorację ogrodową wykonaną z rdzy. Po prostu poszukaj odpowiedniej lokalizacji. Wózek można następnie obsadzić pięknymi kwiatami i przyciągać wzrok. Wymyśl ciekawe aranżacje pasujące do Twojego stylu ogrodu. Co powiesz na mieszankę kwiatów i żwiru?

Wtyczka ogrodowa wykonana z rdzy

dekoracja ogrodowa-rdza-wtyczka-projekt ogrodu-kwiat-drewno-ogrodzenie

Ponieważ małe elementy oraz dzwonki i gwizdki zwykle nie są pożądane w minimalistycznym ogrodzie, korki ogrodowe są tam rzadko spotykane. Tym bardziej nadają się do ogrodu w stylu vintage lub shabby chic. Nie ma znaczenia, czy kwiaty, rdzawy kot, sowy czy inne motywy. Najważniejsze jest to, że podoba Ci się projekt ze szpilkami ogrodowymi. Popularna sylwetka jelenia jest również dostępna jako wtyczka. Możesz również urozmaicić łóżka ogrodowe, samodzielnie wykonując tego rodzaju dekoracje ogrodowe z rdzy. Żelazo zwykle nie rdzewieje dużo czasu.

Zardzewiała pomoc wspinaczkowa

dekoracja ogrodowa-rdza-zabytkowa-optyka-pomoc-wspinaczka-pomoc-wspinaczka-roślina-rdza

Dawniej nowa dekoracja, która teraz stała się dekoracją ogrodową wykonaną z rdzy, nie musi Cię już denerwować, ponieważ również wygląda bardzo pięknie. Elementy, które nie były przechowywane, szybko wysychają w deszczu lub zimą rdzewieją. Może się to również zdarzyć z pomocą wspinaczkową, ale może to być korzystne. Nadaje to dekoracji ogrodowej szczególnego uroku.

Zardzewiałe figurki do ogrodu i zardzewiałe tabliczki z powiedzeniami

dekoracja ogrodowa-rdza-słonecznik-idea-romantyczna-dekoracja-na zewnątrz

Zardzewiałe tabliczki z powiedzeniami lub motywami pasują oczywiście do wszystkich stylów ogrodowych, w zależności od stylu. Zdobienie na metaloplastyce jest tutaj również wycinane laserowo i w wielu przypadkach można je zamówić indywidualnie. Możesz więc umieścić znak powitalny na podwórku lub oznaczyć nimi łóżka ogrodowe. Dekoracja ogrodowa wykonana z rdzy, która również się przyda.

dekoracja-ogrodowa-rdza-figury-pomysly-zrób-zrób-to-metal-żelazko

Co więcej, istnieją różne figury, które są uważane za zbyt kiczowate jak na minimalistyczny ogród, ale nadają rustykalnym i innym stylom wykończenia. Czy to zegar słoneczny, proste kształty z giętych metalowych pasków, które można samodzielnie wykonać jako ozdoba z rdzy, czy też profesjonalnie wykonane figurki z handlu – możliwości są liczne i godne polecenia. Użyj ich do dekoracji łóżek, miejsc do siedzenia lub gołych ogrodzeń, fasad i ekranów prywatności.

dekoracja ogrodu-rdza-skrzynka pocztowa-front garden-design-inspiracja-piękna

Wszystkie te pomysły to oczywiście tylko mały wybór i powinny służyć jako sugestia lub dać wgląd w świat dekoracji ogrodowych wykonanych z rdzy. To, czy są dla Ciebie, jest ostatecznie kwestią gustu. Pewne jest jednak to, że rdza i korten wyglądają stylowo i emanują niepowtarzalnym urokiem.