Dom i ogród

Wskazówki pielęgnacyjne dotyczące wieszania roślin domowych – po prostu samemu zielone pokoje

wiszące-rośliny-domowe-rodzaje-kwietników-zrób-to-sam-porady Chcesz szybko i trwale upiększyć swój dom? Dlaczego nie zielony? Kto może oprzeć się urokowi i świeżym zapachom roślin domowych! Najpiękniejszymi roślinami doniczkowymi są rośliny wiszące, które stają się wspaniałymi atrakcjami w domu i na balkonie, nawet jeśli często są to rośliny jednoroczne. Ponadto są wiszące rośliny domowe szczególnie praktyczne ze względu na niewielkie rozmiary. Podpowiemy, na co należy uważać podczas uprawy roślin wiszących w Wohl&Świetny.

Wiszące rośliny domowe – przyciągające wzrok do domu i balkonu

wiszący-dom-rośliny-paprocie-na zewnątrz-taras-zazielenienie

Wiszące rośliny domowe nie muszą być narażone na unoszące się gorące powietrze. Rośliny wiszące najlepiej czują się na półkach ściennych lub wolnostojące w pokoju, na filarach lub taboretach. Kwiaty świeczkowe, miłorząb paproci, kolumny, kwiaty woskowe i inne są popularnymi gatunkami wiszącymi. Gatunki kaktusów doskonale nadają się również jako zielona dekoracja w salonie. Niektóre rodzaje roślin rosną bardzo szybko i zakrywają donicę. Regularne przycinanie utrzyma Cię w formie.

Wskazówki dla miłośników roślin: jak prawidłowo uprawiać wiszące rośliny domowe

wiszące-domowe-rośliny-doniczki-gliniane-zrób-to-sam-ogród

Każdy rodzaj rośliny charakteryzuje się innymi właściwościami. Wybór roślin powinien opierać się na lokalizacji, dla której są przeznaczone. Aby Twoje rośliny dobrze się rozwijały, musisz je odpowiednio posadzić w skrzynkach na kwiaty. Działa to w następujący sposób: najpierw napełnij pudełka do połowy ziemią doniczkową, następnie dodaj garść piasku i dobrze wymieszaj. Roślinę umieszcza się luźno w ziemi doniczkowej, a donicę napełnia się. Po lekkim naciśnięciu w końcu dobrze nalewasz wodę. Jeśli kwiaty wiszą, regularnie usuwaj brązowe liście i nie podlewaj roślin na słońcu i wcześnie rano.

Jakie rośliny są odpowiednie dla której lokalizacji??

wiszące-domowe-rośliny-ogrodowe-ochrona-prywatności-ogrodzenie-drewno-wiszące

Potrzebujesz miejsca słonecznego lub częściowo zacienionego: Surfinie, złotowłosa, wisząca begonia, niebieski Mauritius, jaśmin, lwie paszcze. Ważne jest, aby zawsze były równomiernie nawilżone i regularnie nawożone. Miejsce częściowo zacienione lub zacienione – kwiat wachlarzowy, lustro elfa, begonia bulwiasta, wisząca fuksja itp. Wiszące rośliny, takie jak kaktusy (kaktusy szuwarowe) również dobrze się czują na słonecznym parapecie.

Pielęgnacja roślin domowych

wiszące-rośliny doniczkowe-doniczki-zrób-sam-kosze-rattan

Upewnij się, że stoisz mocno, aby kwiaty nie przewróciły się łatwo. Możesz wybrać między wiszącym naczyniem a donicą do montażu na ścianie. Naczynia można znaleźć w szerokiej gamie modeli, materiałów i kształtów. Ułóż wiszące rośliny doniczkowe w metalowym koszu, ceramicznym naczyniu, kształcie torebki lub siatce zgodnie ze swoim stylem życia. Należy pamiętać, że wybrany koszyk jest wodoodporny.

Donice ozdobne i akcesoria do zawieszania roślin domowych

Sadzarki Akcesoria - Rośliny wiszące Porady dotyczące uprawy roślin w pomieszczeniach

Istnieją rośliny stojące, które w rzeczywistości nie są przeznaczone do wiszących roślin, ale nadal można je sadzić w wiszącym koszu lub zwisać z pudełka na kwiaty. Więc robią kolorowy widok. Rośliny pnące, na przykład, wyrastają na zwis i mogą być ustawione jako zwisające. Oznacza to, że duże obszary można zazielenić niedrogo i atrakcyjnie – i to bez pomocy do wspinaczki. Najpiękniej jest, gdy rośliny wiszące i stojące są ze sobą połączone.

Zawieś rośliny do pokoju z wiszącego kosza

Kwiaty ścienne pielęgnacja roślin domowych doniczki pudełka wiszące rośliny do uprawy w pomieszczeniach

Wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin domowych-różnorodność zieleni-półki ścienne-wiszące doniczki

Pielęgnacja paproci-wiszący kosz wiszący skrzynka na kwiaty-domek balkon-zieleń

Wskazówki dotyczące pielęgnacji kolumn Kwitnące, zielone pomysły Rośliny domowe

Rodzaje roślin wiszących-wewnętrzny balkon udekoruj dom

Rośliny doniczkowe z woskiem Hoya-Indoor - porady dotyczące pielęgnacji roślin

wiszące rośliny doniczkowe nowoczesne-doniczki-diamenty-pastelowe odcienie

wiszące rośliny domowe makrama-neonowe kolory-oryginalny-nowoczesny-sukulent-kaktus

wiszące-domowe-rośliny-do góry nogami-parasol-idea-graeser-orchid

wiszące-rośliny-domowe-pomysły-białe-ściany-dekoracje

wiszące-domowe-rośliny-złote-akcenty-doniczka-dekoracja-sufit-zielone-liście