Dom i ogród

Wskazówki dotyczące sadzenia krokusów – na trawniku czy w doniczce?

Fioletowe krokusy Porady dotyczące uprawy w ogrodzie Opieka nad lokalizacją

Krokusy, przebiśniegi i żonkile to zwiastuny i symbole wiosny, a ich kwiaty rozjaśniają łąki i pastwiska. Jego pachnące płatki wyglądają jak małe gwiazdki na świecącym tle śniegu. Krokusy to małe, mocne i łatwe w pielęgnacji cebulki, które kwitną latami i dwa razy w roku – wczesny kwitnienie można zaobserwować pod koniec zimy i późne kwitnienie jesienią. W sklepach ogrodniczych można znaleźć różne rodzaje cebulek krokusów i hybryd krokusów. Ku uciesze każdego ogrodnika, te wiosenne kwiaty kwitnące są naprawdę bardzo łatwe do sadzenia. Aby cieszyć się blaskiem kolorów we własnym ogrodzie, oferujemy kilka wskazówek tutaj Krokus roślinny, które prowadzą do pięknych rezultatów.

Wskazówki dotyczące sadzenia krokusów – odpowiedni czas sadzenia

Kwiaty cebulowe Cebulki krokusów Wskazówki dotyczące roślin Ogrodnictwo w doniczce na trawnik

Krokusy można sadzić przez cały rok. We wrześniu gatunki kwitnące należy sprowadzić do ziemi wiosną. Zaraz po ostatnich zimowych dniach krokus błyszczy na trawnikach i łąkach. Gatunki kwitnące jesienią można sadzić już w lipcu. W razie potrzeby glebę można nawozić. Korki uwielbiają światło słoneczne, ale mogą również dobrze rosnąć w półcieniu pod drzewami i krzewami.

Urocze żółte krokusy

Żółte krokusy kwiatowe porady ogrodnicze wiosenne gafa

Do uprawy krokusów na trawniku należy zrobić dołki o głębokości ok. 5-10 cm. Umieść cebulę w dołkach, przykryj je ziemią i raz obficie podlej. W przeciwnym razie nie jest konieczne dalsze podlewanie. Latem krokusy wodne bardzo oszczędnie, aby gleba nie wyschła całkowicie. Cebule potrzebują odpowiedniej przestrzeni między sobą. Ta łatwa w uprawie roślina nie wymaga dalszej konserwacji po umieszczeniu w ziemi. Krokus osiąga wysokość 30 cm i co roku ponownie kwitnie.

Kolorystyka kwiatów różni się w zależności od gatunku – biała, lawendowa, żółta, niebieska, brązowa, fioletowo-czerwona, czasem także w paski. Aby uzyskać żywe niuanse kolorystyczne, należy sadzić różne gatunki. Daje to spektakularny efekt w momencie kwitnienia. Może to potrwać od jednego do dwóch tygodni. Wybierz kolory, które lubisz.

Sadzenie krokusów w doniczce

Krokus rośliny doniczkowe ogród ziołowy Lokalizacja notatek

Szafran krokus jest cenną przyprawą. Te i inne gatunki krokusów doskonale nadają się do sadzenia w ogrodzie ziołowym w doniczce. Jeśli temperatura otoczenia jest przyjemna, a warunki oświetleniowe dobre, krokus może dobrze się rozwijać w doniczce. Przez pierwsze kilka miesięcy garnek najlepiej przechowywać w temperaturze 4°C. Zwykle nadaje się do tego nieogrzewana ciemna piwnica lub chłodny garaż. Gdy cebula zacznie kiełkować, przenieś doniczkę w jasne, słoneczne, ale chłodne miejsce. Miesiąc później krokus doniczkowy jest gotowy do kwitnienia. Roślina potrzebuje teraz temperatury około 17°C.

Krokus w ogrodzie: wskazówki dotyczące sadzenia i pielęgnacji

Ogród-tworzyć rośliny krokusy kolorowe byliny gatunki-kolory