Dom i ogród

Wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin domowych – upiększ dom kwiatami

Pomysły oryginalne kreatywne porady dotyczące pielęgnacji roślin doniczkowych

Lubisz kwiaty, ale niestety nie masz własnego ogrodu? To już nie powinno być problemem, oto rozwiązanie dla wielu gospodyń domowych: dajemy Ci ważne wskazówki dotyczące Pielęgnacja roślin domowych w tzw. ogrodach kontenerowych! Ostatnio stały się bardzo popularne i są popularnym sposobem na posiadanie pięknych kwiatów w pojemnikach również w domu. Jeśli nie masz dużo miejsca na zewnątrz lub nie masz łąki, teraz mamy dla Ciebie ciekawe pomysły. Lub jeśli masz po prostu piękne ceramiczne doniczki, które po prostu stoją i zbierają dużo kurzu, nie używając ich, czas się zmienił. Ogród kontenerowy to właściwe rozwiązanie dla Ciebie!

Pielęgnacja roślin domowych – oryginalny pojemnik ogrodowy w domu

Kwiaty rośliny doniczkowe porady pielęgnacyjne sztuczki kwiaty

W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodów, pojemniki dają możliwość zaprojektowania własnego małego ogródka, w którym samodzielnie określisz kształty, kolory i zapachy, ponieważ Twoje kwiaty znajdują się na małej i łatwej do kontrolowania powierzchni. Teraz możesz sam wybierać motywy kwiatowe, tylko upewnij się, że poszczególne kwiaty dobrze do siebie pasują i nie wykluczają się wzajemnie. Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Ci stworzyć w domu wspaniały projekt kwiatu pojemnika, który będzie estetyczny i zachęcający do wzrostu roślin.

Zwróć uwagę na ekspozycję na słońce

Dbanie o rośliny domowe – wybór odpowiedniej lokalizacji

Kwiaty wiosna roczny kapelusz słomkowy oryginalne doniczki

ten Pielęgnacja roślin domowych zaczyna się od wyboru odpowiedniej lokalizacji. Zanim cokolwiek posadzisz, umieść pojemniki w zaplanowanym miejscu i obserwuj, kiedy w ciągu dnia na tę część domu świeci słońce. Pełne słońce oznacza bezpośrednie światło słoneczne przez sześć do ośmiu godzin dziennie. Jeśli słońce świeci tam tylko przez połowę czasu (3-4 godziny na dobę) lub jeśli miejsce jest bezpośrednio w cieniu, należy wybrać te kwiaty, które nie potrzebują tak dużo słońca. Są też takie miejsca, gdzie z jednej strony jest dużo słońca, az drugiej cienia. Jeśli dotyczy to również Ciebie, posadź kwiaty słoneczne na jednej połowie powierzchni, a kwiaty cieniolubne na drugiej.

Dbanie o rośliny domowe – wybierz przyciągający wzrok

piękne wiosenne kwitnące kwiaty rattanowy kosz kubki czerwone kwiaty

Jednym ze sposobów dobrego zaprojektowania ogrodu kontenerowego jest umieszczenie go wokół przyciągającego wzrok. Znajdź podobne do drzewa skupisko kwiatów, kwitnący krzew, a nawet naprawdę duże kwiaty, na przykład słoneczniki. Posadź je na środku pojemnika, gdzie ich korzenie mają dużo miejsca do wzrostu. Następnie otocz je mniejszymi roślinami, które uzupełniają ich kolory.

Dbanie o rośliny domowe – wybierz kwiaty z tego samego regionu

Metalowe rośliny trawiaste kwiaty rodzime gatunki

Jednym ze sposobów na uzyskanie jednolitego wyglądu ogrodu doniczkowego i jednoczesne ułatwienie podlewania jest wybieranie kwiatów tylko z tego samego regionu domowego. Możesz wybrać rośliny pustynne, tropikalne lub rośliny rosnące na północnym zachodzie. Ponieważ rośliny te są przystosowane do tego samego klimatu, można je traktować w ten sam sposób podczas ich pielęgnacji i podlewania.

Dbanie o rośliny domowe – mieszaj kolory

Kwiaty walizki kosze rattanowe pomysły roślinne zielone

Moim zdaniem piękno kwiatów tkwi w ich różnorodności kolorów, która zachwyca nas każdego dnia. Jeśli masz ulubiony kwiat, możesz zobaczyć, czy występuje w kilku wariantach kolorystycznych, takich jak tulipany, lwie paszcze czy bratki. Połączenie dwóch lub więcej kolorów tego samego rodzaju nadaje Twojemu ogrodowi jednolity, ale ciekawy wygląd.

Baw się wzorami

Nie ma reguły, która mówi, że musisz sadzić kwiaty w prostych rzędach. Sadząc nasiona, pamiętaj o wzorach. Na przykład możesz narysować spiralę z nasion niezapominajki lub posadzić bratki w kształcie gwiazdy. Oczywiście nikt nie jest w stanie przewidzieć, które nasiona wyrosną pomyślnie, ale przy odrobinie praktyki możesz stworzyć prawie każdy wzór, który naprawdę Ci się podoba.

Ogród kontenerowy – kwiaty jednoroczne lub wieloletnie?

Kwiaty umiejętnie łączą roczne wieloletnie pomysły

Stworzenie pięknego projektu ogrodu w pojemniku często wymaga wyczucia koloru i tekstury, ale nie ma żadnych ścisłych zasad dotyczących tego, jak to zrobić. Wybierz kwiaty, które Cię inspirują i baw się różnymi sposobami łączenia ich w piękne. Wiele kwiatów ginie po roku, co oznacza, że ​​możesz zacząć od nowa wiosną przyszłego roku. Dopóki nie zdecydujesz, że masz wieloletnie kwiaty, możesz bawić się wzorami kwiatów, aż poczujesz, że naprawdę robisz to dobrze.

wejście do domu na klatkę schodową udekoruj oryginalny pomysł

A na koniec dzisiejszego artykułu podaj nam ostatnią wskazówkę od redakcji, specjalnie dla Ciebie:

Aby mieć pewność, że masz pełną kontrolę nad układem ogrodu kontenerowego, lepiej zacząć od zakupu wyrośniętych kwiatów z lokalnego centrum drzew. Chociaż kosztują więcej, będziesz mógł lepiej oszacować, jak wyglądają kwiaty i zdecydować, gdzie je umieścić. Jak ci się podoba ten pomysł?

Kreatywne donice do domu

Doniczki oryginalny pomysł róże stokrotki

Doniczki zrobione są ze starych butów

oryginalne pomysły na rośliny doniczkowe evergreen hardy

Porady pielęgnacyjne pomysły piękne doniczki wykonane samodzielnie