Dom i ogród

Wanna z hydromasażem i hydromasaż

okrągła wanna z hydromasażem wbudowane świece dwie osoby

Każdy, kto ma Wanna z hydromasażem wie, marzy o posiadaniu takiego w domu. Czuje się bardzo komfortowo, gdy woda faluje dookoła, a strumienie wody masują skórę. Mięśnie się rozluźniają i można po prostu zasnąć przy rytmicznym szumie wody i zapachów.

 Wanna z hydromasażem i jej historia?

góry whirlpool stół do kąpieli miękkie siedzisko zapach osoba

Początki zabiegów hydromasażu leżą w głębokiej historii wcześniejszych imperiów europejskich. Uważa się, że praktyka ta została wprowadzona przez starożytnych Greków w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia człowieka przy jednoczesnym leczeniu różnych chorób. Oczywiście tylko znani i zasłużeni mieszkańcy starożytnej Grecji powinni cieszyć się tym skarbem masażu. Taką osobą był szanowany naukowiec Archimedes. Już rozumiesz, gdzie woła swoje „Eureka!”.

ten Wanna z hydromasażem jest wprowadzany masowo w Cesarstwie Rzymskim. Każdy zna efekty i rozprzestrzenianie się tych kąpieli.

Pod koniec rewolucji przemysłowej rozpoczyna się trzeci etap rozwoju terapii hydromasażu. Dominikański mnich Sebastian Kneipp publikuje książkę „Meine Wasserkur”. Inni naukowcy też to opracowują Hydroterapia, ale kulminacją tego typu zabiegów są bracia Jacuzzi. Trzy lata po zimnej wojnie, w cichej Ameryce, dwaj bracia, którzy już posiadają fabrykę pomp hydraulicznych, zaprojektowali w wannie podwodną pompę do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów Kennetha Jacuzzi. Pierwszy Wanna z hydromasażem Pojawia się na rynku amerykańskim w okresie zimnej wojny (1955) i staje się hitem. Reszta historii jest już znana.

Wanna z hydromasażem: jakie są rodzaje hydromasażu?

wnętrze pokoju kwiaty jacuzzi niebieska ramka

Istnieją trzy rodzaje hydromasażu:

  • Wanna z hydromasażem z masażem strumieniem podwodnym
  • Masaż podwodny
  • Masaż podwodnym strumieniem ciśnieniowym

 Wanna Whirlpool z masażem podwodnym –  tak nazywa się tzw. Jacuzzi. Ale ta nazwa nie pasuje, ponieważ tak naprawdę dotyczy wanny z masażem podwodnym, którą produkują również inne firmy. Zabieg polega na nurkowaniu w specjalnej wannie w kształcie ciała. Temperatura wody w wannie jest wysoka, ale można ją wybrać i regulować. Silne, ciepłe strumienie wody płyną z kilku kierunków. Niektóre typy wanien posiadają możliwość zmiany kierunku, natężenia i kształtu promieni. Wszystkimi tymi dodatkami może sterować osoba relaksująca. A bąbelki? W większości z nich Wanny z hydromasażem  podwodny strumień zawiera pewną ilość powietrza, co powoduje dziwny, relaksujący plusk. Najnowocześniejsze wanny oferują możliwość zmiany procentowej zawartości powietrza w strumieniu wody, dzięki czemu można eksperymentować z bąbelkami, aż do osiągnięcia idealnej równowagi.

Jacuzzi jest częścią obiektu

masaż podwodny ekskluzywna łazienka spa design meble łazienkowe

Masaż podwodny – prawdziwa ekstaza. Wyobraź sobie, że leżysz w specjalnie zaprojektowanym, wygodnym „podwodnym łóżku” z wprawnymi rękami terapeuty, które rozluźniają każdą grupę mięśni w Twoim ciele. Wtedy naprawdę byście zasnęli… Ale to całkiem normalne, bo wielu fanów tego zabiegu spędza go we śnie – to takie relaksujące! O tak – zapomniałam o pachnących ziołach – takie zaniedbanie! Gdy leżysz w wodzie, wokół Ciebie opływają aromatyczne zioła, liście róż i inne kwiaty. A woda nie jest zwykłą wodą – zawiera różne rozwiązania, które służą do określania celów ludzi terapia wybrane – np. mleko lub woda różana. Istnieje inny rodzaj masażu podwodnego – masaż rehabilitacyjny. Jeśli niedawno złamałeś, zerwałeś lub rozciągnąłeś kości, mięśnie lub ścięgna, zapytaj swojego lekarza o ten rodzaj terapii. Jeśli lekarz się zgodzi, na pewno będziesz z tego bardzo zadowolony!

Wszystkie rodzaje hydromasażu są już dostępne w domu

nowoczesny projekt łazienki wanna akrylowa niebieskie zagłówki oświetlenie led

Masaż podwodnym strumieniem ciśnieniowym – zabieg ten znany jest na całym świecie pod nazwą „prysznic Charcota”. Oryginalny francuski wynalazek, „prysznic Charcota” stał się szeroko stosowaną techniką dla… .niesamowitego! Biura KGB byłego Związku Radzieckiego stosowały ten masaż dla swoich udręczonych ludzi, aby stać się bardziej wrażliwym na prąd. Dzięki Bogu te dni minęły, a medycyna wymyśliła korzyści płynące z tego leczenia. Terapia z łagodnym prysznicem o temperaturze 35-37 stopni Celsjusza i ciśnieniu 1,5-3 atmosfer działa odprężająco na układ nerwowy. Wiązka jest bardzo silna, więc terapeuta pozostaje od 3 do 3,5 metra od osoby. Temperatura wody zostaje równomiernie obniżona do 15-20 stopni Celsjusza. Kilka dni po kąpieli mogą pojawić się lekkie, niebieskie guzki, dlatego nie należy próbować tego zabiegu latem. Chociaż ten rodzaj hydromasażu jest rozpowszechniony wśród kobiet w Bałtyku, nie każdemu Europejczykowi się spodoba. Jeśli masz drobną strukturę kości, lepiej tego nie próbować! W Europie zabieg ten stosowany jest najczęściej przez mężczyzn w profesjonalnych sportach relaksacyjnych.

Nowoczesna wanna z funkcją hydromasażu

wanna zewnętrzna wbudowany drewniany taras salon meble ogrodowe szkło

 Wanna z hydromasażem dla dwojgazasłony czarna lampa gładka powierzchnia schody

Kolekcja wanien z hydromasażem firmy HAFRO

wanna zen kilka osób szkło drewno

Okrągła wanna z hydromasażem z wygodnymi oparciami

wanna zen kilka osób szkło drewno

Wbudowane jacuzzi – bliższy widok z krawędzi

krawędź wirowa część wodna niebieska biała

jacuzzi dysze palmowe jedna osoba

fitness widok na góry szklane wbudowane jacuzzi