Dom i ogród

Użyj wiecznie zielonych roślin pnących do aranżacji wnętrz

wiecznie zielone rośliny pnące w kształcie sklepienia rośliny doniczkowe-siedzisko-zabytkowe-meble

Rośliny tworzą czarującą atmosferę nie tylko w ogrodzie, ale także w pomieszczeniach. Jeśli chcesz dodać do tego odrobinę romansu, dobrym pomysłem są pnącza. Możesz wiecznie zielone rośliny pnące Pozwalają wiaderkom pełzać po pomieszczeniu, tworząc w ten sposób ciekawy, dekoracyjny efekt i jednocześnie wnosząc do domu naturę.

Niech wiecznie zielone rośliny pnące oplatają pokój

wiecznie zielone rośliny pnące deco-idee-salon-biała-ściana

Użyj nudnych mebli, prostych ścian, kolumn lub ścianek działowych, aby ozdobić je pnączami. Chcielibyśmy przedstawić Państwu niektóre z tych pomysłów projektowych, a także kilka odpowiednich roślin, które można w tym celu wykorzystać. Gatunki zimozielonych pnączy występują również w formie kwitnącej, więc wybór należy do Ciebie. Zapraszam do łączenia kilku ze sobą. W tym artykule pokażemy, jak przymocować roślinę pnącą do ściany.

Zimozielone rośliny pnące na słoneczne miejsce – passiflora

wiecznie zielone rośliny pnące passiflory-kwiat-fioletowe-winorośli

Passionflower jako kwitnąca wiecznie zielona roślina pnąca zachwyca atrakcyjnymi i pachnącymi kwiatami. Lubi jasne miejsca i może stać na słońcu przez cały dzień, więc jest odpowiednia, jeśli szukasz wiecznie zielonych pnączy na słońce. Potrzebuje jednak również dużo wody, dzięki czemu należy unikać podlewania. Roślina pnąca rośnie bardzo szybko i dlatego dobrze nadaje się do szybkiego projektowania pomieszczeń.

10 kwitnących roślin pnących do ogrodu lub jako roślina doniczkowa

Rośliny pnące na balkonach i tarasach – ochrona prywatności i zieleni

Pokrowiec na ogrodzenie & Ściany z krzakami & Rośliny pnące

Pełzający kwiat porcelany

zimozielone rośliny pnące kwitnące-porcelana kwiat-wosk kwiat-różowo-kolor

Kwiaty porcelanowe to także wiecznie zielone rośliny pnące z kwiatami. Kwiaty są nie mniej imponujące niż kwiaty męczennicy. Jednak ten okaz nie może stać w palącym słońcu. W celu pomyślnego kwitnienia należy unikać częstego przenoszenia. To samo dotyczy nasiąkania wodą, ponieważ jest to szkodliwe dla kwitnącego pnącza.

Zimozielone rośliny pnące – roślina bluszcz

zimozielone rośliny pnące szybko-rosnące-efeutute-duże-liść-wice

Efeutute potrzebuje nie tylko pomocy przy wspinaczce, ale od czasu do czasu także twojej pomocy z wąsami. Na ścianie możesz skierować te wiecznie zielone pnącza we właściwym kierunku za pomocą podpierających gwoździ. Ze względu na maksymalną wysokość 20 metrów można nim ozdobić dużą powierzchnię. Roślina jest bardzo łatwa w pielęgnacji i odpowiednia również dla początkujących.

Pielęgnacja zimozielonych pnączy – ziele zebry o pstrokatych liściach

wiecznie zielone rośliny pnące zebra-zielo-kolorowe-liście-ładne-wiadro-roślin

Możesz stworzyć ciekawe kolory, jeśli wybierzesz ziele zebry. Częściowo zielone liście mają również fioletowe wzory i świetnie się prezentują. Zimozielone pnącza, które są zimozielone i szybko rosną, potrzebują dużo światła, ale tylko trochę bezpośredniego słońca i umiarkowaną ilość wody. Zawsze pozwól glebie wyschnąć przed ponownym podlaniem.

Bluszcz jako roślina doniczkowa

zimozielone-rośliny-pnące-bluszcz-rośliny-doniczki-wiszące-metalowe-dekoracje

Bluszcz to jeden z klasyków, jeśli chodzi o rośliny pnące. Wspaniałą wiadomością jest to, że roślina może być również uprawiana jako roślina doniczkowa. Wybierz gołą ścianę, aby ozdobić ją bluszczem lub innym wsparciem wspinaczkowym. Przegrody pokojowe są na przykład bardzo odpowiednie, jeśli chcesz uprawiać wiecznie zielone rośliny pnące, takie jak bluszcz.

Inne odpowiednie rośliny pnące

zimozielone-rośliny-pnące-doniczki-projektowanie-krataki-futro-osłona

– Skandeny Filodendronów

– Fioletowy wyciszenie

– Szparagi ozdobne

– Cissus antarktyda

– Wspinaczkowy kwiat świecznika

– Tradeskantie

– nasturcje wspinaczkowe

– roślina duchów

– rosyjskie wino

Pomoce do wspinaczki

zimozielone-rośliny pnące-vintage-dress-szare-lustro-shabby

Niektóre rośliny pnące nie mogą same przylgnąć do ściany i dlatego potrzebują pomocy do wspinania. To może wyglądać zupełnie inaczej. Gotowe kraty lub kraty są dostępne do kupienia. Ale możesz także improwizować i przymocować druty lub patyki między sufitem a podłogą, aby wspierać wiecznie zielone rośliny pnące. Możesz również użyć gwoździ, na które po prostu nakładasz łodygi. Jeśli zginasz gwoździe do góry, możesz bezpiecznie zamknąć łodygi.

Wsparcie z sieci

zimozielone-rośliny-alpinistyczne-schody-dekoracyjne-siatka-roślin

Ta nowoczesna klatka schodowa została wyposażona w prostą sieć rybacką, aby umożliwić wzrost wiecznie zielonych roślin pnących. Duża powierzchnia może pomieścić różne rośliny i jest idealna tylko do nowoczesnych, ale także morskich stylów wyposażenia. Taką siatkę można również zawiesić bezpośrednio na ścianie.

Rośliny na ścianę

zimozielone-rośliny-pnące-śródziemnomorskie-salon-projekt-sklepiony

Zimozielone rośliny pnące z przyczepnymi korzeniami mogą również bez pomocy wspinać się bezpośrednio na ścianę. Bluszcz jest jedną z tych roślin. Ten wariant projektu z roślinami pnącymi ma szczególnie nostalgiczny efekt, ponieważ przypomina stare fasady domów, tylko że teraz wprowadza do domu romantyczną atmosferę.

Udekoruj meble

zimozielone-rośliny-pnące-meble-pomysł-stół-jadalny-metal-noga-pomocy do wspinania

Naprawdę imponującym pomysłem jest ten stół do jadalni, który możesz nawet zbudować samodzielnie lub przynajmniej zlecić wykonanie. Nogi stołu i rama składają się z metalowych prętów o dowolnym kształcie i służą jako pomoc w wspinaczce. Zimozielone rośliny pnące mogą tak wspaniale wspinać się. Pomysł można wykorzystać również do innych mebli.

Piękne rośliny pnące

zimozielone-rośliny-pnące-drabina-pomoc do wspinania się-aloes-dywan-shabby-idea

Zasadniczo jako pomoc we wspinaniu można używać najróżniejszych przedmiotów. W tym pomieszczeniu np. drabina służy do tego celu. Może być oparty o ścianę i może mieć dowolną wysokość. To zależy od maksymalnej wysokości rośliny. Rośliny pnące zimozielone wcale nie są wybredne, jeśli chodzi o pomoce wspinaczkowe.

Udekoruj kuchnię

zimozielone-rośliny-pnące-kuchnia - sadzenie-bluszczu-wiszące-lampki-niebieskie-kable

Spraw, aby Twoja kuchnia była jeszcze bardziej domowa, pozwalając wiecznie zielonym roślinom pnącym rosnąć w całym pomieszczeniu. Wybierz ścianę i zawieś sznurek lub bardzo cienki drut, który jest ledwo widoczny. Wygląda na to, że roślina rośnie sama w powietrzu lub wzdłuż ściany. Możesz też uformować z rośliną dowolny kształt, tak jak tutaj.

Niech rośliny pnące zawisną

zimozielone-rośliny-pnące-pomysł-projekt-prosta-ściana-schody-minimalistyczne

Jeśli niektóre rośliny nie mają podpórek, po prostu pozwól ich pędom zwisać. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść, jeśli chcesz zaprojektować wysokie obszary z roślinami. Tutaj na przykład posadzono wysoki mur za spiralnymi schodami. Zimozielone rośliny pnące sympatycznie rosną w dół.

Zimozielone rośliny pnące w doniczkach na ścianę

zimozielone-rośliny-pnące-sześciokąt-doniczka-wiszące-łodygi-nowoczesne

Ten sam pomysł można zastosować również do mniejszych doniczek mocowanych do ściany lub do doniczek wiszących. Otrzymujesz więc podwójną dekorację, zwłaszcza jeśli pojemnik ma oryginalny kształt. Zastanów się wcześniej, czy chcesz pozwolić roślinom rosnąć w górę, czy pozwolić im zwisać. Później trudno będzie je nawlec w kratę.

Pomysł na sypialnię

zimozielone-rośliny pnące-sypialnia-wisząca-szafa-łóżko-kosze-dekoracja

Jeśli w sypialni nie ma wystarczająco dużo miejsca na dużo roślin, to pomysł można zrealizować również tam wiszącymi pnączami. Użyj szafy, aby umieścić roślinę, a liście i łodygi ozdobią boczną ścianę szafy. Kupując wiecznie zielone rośliny pnące, zrób kilka badań, które rośliny są odpowiednie.

Projekt ściany w sypialni

zimozielone-rośliny pnące-bluszcz-sypialnia-ściana-pomysł-cegła-biała

Możesz też po prostu ponownie ozdobić ścianę pnącą rośliną. Wybierz wiecznie zielone pnącza z przyczepnymi korzeniami i nie czekaj długo, aż naga ściana zostanie zajęta przez rośliny. W ten sposób zawsze zapewniasz, że powietrze w pomieszczeniu jest czyste, a podczas relaksu czujesz się bliżej natury.

Rośliny do pomieszczeń o wysokich ścianach

zimozielone-rośliny-pnące-jasny-pokój-sadzenie-doniczki-leżak

Masz bardzo wysokie ściany, z którymi nie możesz nic zrobić? Ustaw donice i przymocuj długie kraty. Stworzyłeś już niezbędną podstawę dla wiecznie zielonych pnączy. Rośliny szybko przejmą mur. Z kwitnącą rośliną pnącą będziesz również cieszyć się jaskrawymi kwiatami. Wybierając roślinę, weź pod uwagę warunki oświetleniowe, które możesz zagwarantować.