Dom i ogród

Uprawa roślin – aromatyczne przyprawy do ładnego ogrodu

uprawa roślin rozmaryn niebieski kwiaty przyprawy ogród

Uprawiaj rośliny sprawia, że ​​ogród jest ładniejszy i bardziej aromatyczny. Przyprawy aromatyczne są wiernymi pomocnikami w kuchni. Dlatego tym lepiej, jeśli masz je pod ręką podczas gotowania. Z czym wiąże się prawidłowa pielęgnacja aromatycznych roślin? Uprawiaj rośliny a zwłaszcza przyprawy powinny być bezproblemowe nawet dla najbardziej niedoświadczonego ogrodnika. Nie są wrażliwe, rzadko chorują i trzeba je tylko chronić przed wiatrem. Możesz również przechowywać ostre liście przez długi czas, susząc je lub zamrażając. Dzięki temu zawsze będziesz mieć pod ręką wystarczającą ilość aromatycznych przypraw.

Uprawa roślin jest całkiem możliwa we własnym ogrodzie!

Pielęgnuj świeżą zieloną bazylię pysznie podczas gotowania

Uprawiaj rośliny – Cechy szczególne bazylii

Bazylia to jedna z najpopularniejszych i najpopularniejszych aromatycznych roślin w ogrodzie. Lubi ciepło i słońce i wymaga ochrony przed przeciągami. Latem należy ją regularnie podlewać. Nie zapomnij też często spryskiwać liści wodą. Roślina kwitnie na czerwono i biało od maja do września. Jeśli zdecydowałeś się wysuszyć bazylię, powinieneś to zrobić przed kwitnieniem. Możesz wybrać odmianę w zależności od upodobań kulinarnych. Bazylia czerwonolistna i bazylia tajska są bardziej pikantne, podczas gdy bazylia europejska jest bardziej aromatyczna. Wewnątrz rośliny „odstrasza” dym papierosowy, a na zewnątrz nawet komary. Najlepszy czas na wysiew bazylii to kwiecień lub maj.

Przygotuj pyszną zupę z cytryną na drewnianej desce

koperek

Nawet niedoświadczeni ogrodnicy nie będą mieli trudności z odpowiednią pielęgnacją tej aromatycznej rośliny. Nie ma szczególnych wymagań co do przestrzeni w ogrodzie, ale jeśli znajdziesz dla niej bardziej słoneczne miejsce, przyprawa stanie się bardziej aromatyczna. Wszystko, czego potrzebujesz, to większa doniczka, ponieważ roślina ta ma długie korzenie i dlatego potrzebuje więcej miejsca. Koperek dorasta do 25 cm wysokości. Nie jest wrażliwy i rzadko jest atakowany przez mszyce lub pod wpływem pogody. Latem ziele należy regularnie podlewać, gleba musi być wilgotna. Koper można wysiewać od marca do września.

Do uprawy roślin wymagana jest pewna wiedza

uprawa pietruszki wpływa korzystnie na zdrowie kuchni

Uprawiaj rośliny – Osobliwości pietruszki

Pietruszka potrzebuje stanowiska słonecznego lub częściowo zacienionego. W przeciwnym razie straci swój aromat i zmieni kolor na żółty. Regularnie podlewaj to zioło, ponieważ uwielbia wilgoć. Upewnij się jednak, że woda się nie gromadzi, w przeciwnym razie korzenie będą spleśniałe. W zasadzie nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale chciałaby mieć więcej gleby bogatej w próchnicę. Należy również regularnie usuwać chwasty, inaczej pietruszka będzie rosła wolniej. Istnieją dwa różne rodzaje pietruszki. Jeden ma gładsze liście, mocniejszy zapach i typowy smak. Drugi ma kręcone liście i służy głównie do dekoracji. Pietruszkę można wysiewać od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Rozłóż nasiona równomiernie na ziemi i przykryj nie więcej niż pół centymetra ziemi. Wciśnij delikatnie ręką. Potem będziesz potrzebować trochę cierpliwości, aż pojawią się pierwsze liście.

Uprawa roślin – jak dbać o tymianek

porady i pomysły koszyk porosty zielone kwiaty tymianek

Dla tymianku wybierz najcieplejsze i najbardziej słoneczne miejsce w swoim ogrodzie. Ta aromatyczna roślina nie potrzebuje dużo wody i nie przeszkadza w okresach suszy. Lubi gleby piaszczyste, bogate w próchnicę i zawierające wapno. Roślina kwitnie w ładnych różowo-fioletowych kolorach od czerwca do października. Prawdziwy tymianek jest szeroko rozpowszechniony. Ale coraz bardziej popularny staje się również tymianek cytrynowy. Przydaje się nie tylko w kuchni. Jego silny zapach odstrasza również szkodniki na sąsiednich roślinach.

uprawa roślin pikantny obiad dodać przyprawowy aromatyczny

Uprawiaj rośliny – cząber i jego osobliwości

Cząber jest łatwy w pielęgnacji. Jest bardzo pachnący, co w kuchni zawsze jest dobre. Zioło należy umieścić w miejscu o półcieniu i podlewać umiarkowanie często i umiarkowanie. Dzięki temu będzie mogła Cię zadowolić swoim wspaniałym zapachem. Ziemia powinna być bogata w próchnicę. Cząber jest najbardziej aromatyczny przed i podczas kwitnienia, a także wczesnym rankiem. Istnieją odmiany, których możesz używać przez cały rok. Cząber należy wysiewać od kwietnia do początku czerwca.

Uprawa roślin – rozmaryn jako kolejne pachnące zioło

zieleń rozmarynowa, aby samodzielnie rosnąć pomoc kuchenna

To wiecznie zielone zioło ma małe liście przypominające igły. Kwitnie w ładnych, jasnofioletowych kolorach od marca do lipca. Ta roślina również nie wymaga dużej konserwacji. Gdy termometr wskaże ponad 20 stopni Celsjusza, pora przenieść roślinę na zewnątrz w nasłonecznione miejsce, które jest również osłonięte od wiatru. Roślina powinna mieć dużą doniczkę z podstawą z piasku lub gliny. Podlewaj je rzadko, ale regularnie. Rozmaryn można stosować przez cały rok i doskonale komponuje się z daniami mięsnymi i rybnymi. Uprawiaj rośliny może być ciekawa i użyteczna.

sałatka z ziemniaków koperkowo-czosnkowych pasująca do pielęgnacji świeże   uprawa roślin pietruszka aromatyczne przyprawy zielone końcówki

rośliny uprawne zielone kwiaty świeże aromatyczne pyszne

sadzenie uprawa pikantnych uprawa gotowanie pomocne pomysły