Dom i ogród

Upcykling narzędzi ogrodniczych – kreatywne pomysły i projekty DIY ze starych narzędzi ogrodniczych

Jeśli chcesz ponownie wykorzystać narzędzia ogrodowe z upcyklingu do swojego następnego projektu DIY, dostępnych jest wiele opcji. Możesz ulepszyć stare przedmioty z szopy lub garażu, aby uzyskać nowe przeznaczenie w ogrodzie lub na zewnątrz.

Konwertuj własne upcyklingowe narzędzia ogrodowe

naczynia ceramiczne metalowe kanister na wodę stare przybory kuchenne upcykling narzędzia ogrodowe

Wyrzucanie zużytych narzędzi może być prawdziwym marnotrawstwem, nawet jeśli są stare i zardzewiałe lub wyglądają na bezużyteczne. Zamiast tego możesz zatem rozważyć użycie narzędzi ogrodniczych do przyjaznego dla środowiska i kreatywnego upcyklingu. Po prostu sprawdź kilka przykładów, aby zmienić uszkodzone lub bezużyteczne stare przedmioty w eleganckie lub rustykalne dekoracje ogrodowe.

ulepszone narzędzie do upcyklingu z nowym wyglądem ogrodu

Większość z tych projektów nie zajmuje dużo czasu. Od karmników dla ptaków i wystroju szopy ogrodowej po ognisko, wszystkie rzeczy, które możesz zrobić za pomocą starych narzędzi, będą inspirowane. Nie musisz też mieć starej kolekcji narzędzi do upcyklingu. Na przykład na pchlich targach często można znaleźć stare łopaty, łopaty i wiele innych narzędzi. Im bardziej są zardzewiałe, tym bardziej rustykalny będzie wygląd, jeśli masz taki gust. W przypadku wielu narzędzi ogrodniczych do upcyklingu nie trzeba nawet przerabiać. Kratka nadaje charakteru i służy jako podstawa takiego projektu.

Buduj domki dla ptaków

inspirujące przykłady upcyklingu narzędzi ogrodniczych z łopat do budowy karmników lub domków dla ptaków

Stare grabie, łopaty i motyki można wykorzystać do stworzenia uroczego ptasiego miasteczka na trawniku lub ogrodzie. Po prostu przymocuj drewniane budki dla ptaków, które możesz kupić w każdym sklepie z narzędziami lub zrobić samemu, do końcówek tych starych narzędzi ogrodniczych i masz wspaniały widok na trawnik i wspaniałe małe miejsce dla ptaków. Tak więc budki dla ptaków nie zawsze muszą stać na drzewach, do czego prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony. Zwłaszcza jeśli nie masz wielu drzew na swoim podwórku lub posesji, stare widły, grabie i łopaty z uchwytami nadal są świetnymi zamiennikami.

Sztuka ogrodowa ze starych narzędzi

sztuka ogrodowa stare upcykling narzędzia ogrodowe szpatułki i grabie jako głowa i skrzydła sowy

Nadaj swojemu ogrodowi elegancki wygląd, dodając do ogrodu rzeźby, które tworzysz z ponownie użytych narzędzi ogrodniczych. Pomysł przekształcenia starych narzędzi w sztukę jest zarówno tani, jak i zrównoważony. Możesz użyć swojej wyobraźni, aby stworzyć prawie każdy rodzaj postaci. Więc jeśli chcesz poświęcić trochę więcej czasu i wysiłku na pracę z metalowymi częściami, upcykling narzędzi ogrodniczych może być właściwym wyborem. Na przykład ozdobna sowa ogrodowa wykonana z grabi lub szpadli i starych podków może być świetnym sposobem na ponowne wykorzystanie rzeczy, które mają złamane uchwyty.

Upcykling narzędzi ogrodniczych – wąż ogrodowy

stary wąż ogrodowy jako wycieraczka pomysły na upcykling z nieużytecznych przedmiotów

Możesz nawet użyć starego węża ogrodowego do stworzenia niezwykłej kreacji. Na przykład ponowne użycie nieszczelnego węża, który normalnie byś wyrzucił, może być materiałem na wygodną wycieraczkę. Można je przymocować do prawie wszystkich drzwi wejściowych, aby nadać przestrzeni zewnętrznej ciekawy akcent. Taki pomysł może być wyjątkowy i bardzo łatwy w realizacji. Ponadto nie musisz wyrzucać węża ogrodowego i dlatego możesz również realizować inne kreatywne projekty do dekoracji.

pomysły na upcykling narzędzi ogrodniczych Wypleć kosz z węża ogrodowego i użyj go do roślin doniczkowych

Jeśli podoba Ci się pomysł węża ogrodowego, możesz wykorzystać go również do stworzenia innych praktycznych rzeczy. Można to wykorzystać na przykład do wykonania nowego kosza, który można wykorzystać jako akcesorium ogrodowe do recyklingu. Możesz użyć tego jako doniczki na roślinę doniczkową, a nawet umieścić w niej inne nowoczesne narzędzia ogrodowe do upcyklingu.

łańcuszek podświetlany wieniec na drzwi z piękną dekoracją z kwiatów i węża ogrodowego

Tematyczne wieńce na drzwi to jeden z najłatwiejszych sposobów na utrzymanie sezonowego wystroju bez zmiany ogólnego wyglądu domu i zbyt głębokiego zagłębiania się w magazyn. Jednym z najłatwiejszych sposobów wykonania wiosennego wieńca ogrodowego jest owinięcie i ozdobienie starego węża.

Meble ogrodowe wykonane z łopat lub wideł

niezwykłe meble ogrodowe wykonane z przedmiotów pochodzących z recyklingu krzesła wykonane z łopaty i grabi

Jeśli lubisz dekoracyjne pomysły wykonane z metalu, możesz przekształcić swoje stare łopaty, widły i ich uchwyty w podkładkę lub krzesła na zewnątrz. Takie upcyklingowe narzędzia ogrodowe i rustykalne meble mogą być bardzo inspirujące jako taki projekt. Do siedzeń można użyć łopaty, której nogi wykonane są ze starych uchwytów narzędziowych. Oparciami mogą być również łopaty lub widły. Ponadto nadają się również jako nogi do stołu. Cały zestaw może zapewnić rozrywkę na świeżym powietrzu i zaimponować kreatywności Twoim gościom. To wyjątkowy i funkcjonalny sposób na dobre wykorzystanie tego starego narzędzia do upcyklingu.

Lampa wykonana ze starej łopaty

biała malowana łopata jako designerska lampa stwórz samodzielnie kreatywne pomysły

Wszystkie te rustykalne opcje, które do tej pory widziałeś, są piękne. Ale co, jeśli szukasz czegoś bardziej nowoczesnego i praktycznego do upcyklingu narzędzi ogrodniczych? To może być doskonałym przykładem Twoich umiejętności projektowych. Jeśli pomalujesz starą łopatę na czystą, odważną biel i połączysz ją z białym światłem, może wyglądać ultranowoczesnie.

Palenisko w taczce

kreatywne upcyklingowe narzędzia ogrodowe przekształcają stare taczki w kominki przytulną atmosferę

Kto nie lubi przytulnego kominka w ogrodzie do towarzyskich rozmów? Jeśli masz starą taczkę, z łatwością zamienisz ją w ładną, rustykalną bazę na ognisko.

Spalanie drewna w żelaznej taczce w stylu rustykalnym do ogrodu

Takie upcyklingowe narzędzia ogrodowe doskonale sprawdzają się również jako donice lub rabaty kwiatowe. Upewnij się jednak, że jest to faktycznie ognioodporna metalowa taczka. Wtedy możesz cieszyć się romantyczną atmosferą w ogrodzie bez zmartwień.