Dom i ogród

Ukryj kompostownik – pomysły na przykrycie własnych odpadów organicznych w ogrodzie

Kompost na śmieci w ogrodzie może czasami wyglądać na niechlujny, ale możesz ukryć swój kompost, aby poprawić estetykę. Dostępnych jest kilka opcji. Oczywiście ziemia doniczkowa i liście są przydatne w ogrodach warzywnych i klombach. Jeśli jednak chcesz to ukryć, możesz odkryć kilka praktycznych pomysłów, jak to zrobić w tym poście. Niech więc przykłady zainspirują Cię do nadania ładowi i stylu ogrodu.

Ukryj kompostownik i chroń środowisko

Konstrukcja wykonana z drewna jako osłona prywatności i ukrywa pryzmę kompostu

Pojemniki na kompost nie zawsze są najładniejszymi akcesoriami ogrodowymi, ale to nie jest powód, by nie zaczynać kompostowania. Jest tak wiele korzyści z wytwarzania kompostu, w tym poprawa składników odżywczych gleby i uczynienie go zrównoważonym. Ponieważ coraz więcej osób przyjmuje ten pomysł, obecnie na rynku dostępnych jest kilka opcji. Kompost produkowany na skalę przemysłową zużywa energię i emituje węgiel podczas jego wytwarzania i transportu. Więc robiąc mniej zakupów i produkując więcej samodzielnie, możesz zmniejszyć wpływ na środowisko i sprawić, że Twój ogród będzie bardziej zrównoważony.

ukryj praktyczną kryjówkę dzięki materiałom wielokrotnego użytku, takim jak kompostownik drzwiowy

Działaj więc proekologicznie i pomóż naturze, ukrywając jednocześnie atrakcyjny i funkcjonalny kompostownik. Możliwości są wystarczająco wszechstronne, jeśli chcesz ukryć większą stertę kompostu. Może to w atrakcyjny sposób zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie recyklingu bioodpadów. Oto kilka kreatywnych sposobów na ukrycie zielonego kosza na śmieci lub kompostownika. W ten sposób nie musisz odwracać uwagi siebie i swoich gości od piękna krajobrazu.

Jak ukryć kompost w ogrodzie?

Użyj kwiatów i roślin w ogrodzie i przykryj kompostownik paletami w kolorze czarnym

Posiadanie sterty kompostu to świetny pomysł, ale może to czasami zepsuć wygląd ogrodu. Główne alternatywy to duży czarny plastikowy pojemnik lub otwarta sterta kompostu w kwadratowej drewnianej konstrukcji. Jednak funkcjonalność nie zawsze musi być piękna. Powszechnym rozwiązaniem jest ukrycie sterty kompostu w kącie za szopą. Może to spowodować dwa problemy. Po pierwsze, kompost ogrodowy powinien znajdować się tam, gdzie, podobnie jak reszta ogrodu, jest dobrze i łatwo dostępny. Ponadto nie powinien zamieniać się w wysypisko śmieci lub brzydki zakątek, który nie jest uważany za część rzeczywistego ogrodu.

Ukryj ścieżki ogrodowe wykonane z drewnianych listew do przechowywania kompostu w ogrodzie

Na przykład świetnym pomysłem jest trzymanie kompostu pod ścieżkami ogrodowymi i budowanie pojemników w ziemi. Mogą one następnie służyć jako przejścia przez łóżka ogrodowe. Jest to oszczędzający miejsce wariant dla małych podwórek, który może również pięknie wyglądać. Dla tych, którzy mają podniesione łóżka, jest to również bardzo odpowiednia opcja. Zintegruj więc odpady organiczne z istniejącym projektem ogrodu w taki sposób, aby nie można było stwierdzić, gdzie one są.

Ukryj odpady organiczne w bębnie kompostownika

Ukryj bęben kompostowy do ogrodu i wyrzuć go taczką

Porządny kompostownik w kształcie bębna ułatwia obracanie. Jeśli potrzebujesz kompostu, aby szybko wykonać zadanie, równie dobrze możesz trzymać się tradycyjnej sterty kompostu z kosza, o ile masz do niego łatwy dostęp i możesz go odwrócić. Może to być również niedroga opcja, która pozwala na więcej ćwiczeń w ogrodzie. Więc jeśli chcesz zrobić małe ilości kompostu na małej przestrzeni przy minimalnym wysiłku, jest to właściwy wybór. Mały kompostownik w bębnie to równie dobra propozycja dla entuzjastów ogrodnictwa, którzy chcą zachować część odpadów do całorocznego użytku.

Użyj drewnianej kraty z pnączami

drewniana krata z pnączami w ogrodzie jako osłona prywatności na odpady organiczne

Jeśli masz już kompostownik, ale jest cierniem w boku, istnieje wiele sposobów, aby go ukryć. W takim przypadku drewniana kratownica może służyć nie tylko jako podpora dla roślin pnących, ale także zapewniać odpowiednią kryjówkę dla kompostu. Dopasowane kwiaty mogą również zamienić każdą kratkę w bujny, zielony punkt centralny, za którym możesz schować swój kompost w ogrodzie.

Materiały wielokrotnego użytku

pomysły na upcykling ze starymi drzwiami prysznicowymi ukrywającymi kompost w ogrodzie

Istnieje wiele kreatywnych pomysłów na upcykling przy użyciu wyrzuconych materiałów, które przechowujesz. To kolejny świetny sposób na ulepszenie projektu recyklingu. Na przykład stare drzwi prysznicowe mogą być idealną osłoną, jeśli chcesz ukryć swój kompostownik. Utrzymuje to wilgoć w pojemniku, ale także przepuszcza promienie słoneczne na ciepło, co może być szczególnie przydatne w miesiącach zimowych. Całość sprawia, że ​​Twój ogród wygląda na bardziej uporządkowany.

Palety lub okładziny drewniane

kompost ogrodowy z paletą i dekoracją roślinną lekkimi ciałami

Prosta konstrukcja kompostownika charakteryzuje się czystymi liniami i sprawdza się w tradycyjnym lub nowoczesnym ogrodzie. Możesz użyć listew cedrowych do zbudowania własnego ekranu prywatności. Jeśli jednak nie masz takich umiejętności, podobne produkty możesz znaleźć w sklepach ze sprzętem. Recykling palet nie jest nowym pomysłem, ale istnieje wiele sposobów wykorzystania materiałów z palety do stworzenia działającego kompostownika, który odpowiada Twoim potrzebom. Można np. wyposażyć taki kontener w drzwiczki na zawiasach, które zapewnią szybki dostęp do materiałów.

ukryj ładny narożnik kompostowy z konstrukcją drewnianej szafki ogrodowej z drzwiami i blatem

Wspaniałą rzeczą w budowaniu własnego kompostownika jest to, że możesz wziąć dowolny z powyższych pomysłów i uczynić go własnym. Połącz kilka różnych materiałów, aby stworzyć własny projekt, który pasuje do Twojego stylu i ilości wysiłku, jaki chcesz włożyć zarówno w projekt, jak i pielęgnację ogrodu.