Dom i ogród

Tworzenie ładnego kwietnika – 6 przydatnych wskazówek dla hobbystów

Kwietniki-układanie-ogrodnictwa-planowanie-piękne-kwiaty-rośliny-zazielenienie

Tego lata nie musisz martwić się o swój ogród, niezależnie od tego, czy masz zielony kciuk, czy nie. Z poniższymi wskazówkami zgadniemy, jak zrobić ładną Stwórz kwietnik Możesz stworzyć ogrodowy raj dla siebie.

1. Układanie kwietnika – planowanie

Kwietniki-układanie-ogrodnictwo-planowanie - kopanie-sadzenie-kopanie

Przed twoją ślicznotką kwietnik powinieneś zrobić trochę badań i dobrze zaplanować. Ponieważ z pewnością chcesz cieszyć się wszystkimi kwiatami, na przykład słoneczniki nie powinny przeszkadzać bratkom. Dlatego posadź wyższe kwiaty z tyłu łóżka, a mniejsze z przodu. Podziel kwiaty na grupy w zależności od ich koloru. Bądź kreatywny!

2. Tworzenie kwietnika – wybierz odpowiednie miejsce 

kwietnik-układanie-ogrodnictwo-planowanie-słoneczny-susza-tolerancyjny-żywopłot-drzewo-owocowe

Miejsce, w którym to dostajesz Stwórz kwietnik należy dobierać tak samo starannie, jak położenie samych kwiatów na łóżku. W zależności od tego, czy łóżko jest cały dzień na słońcu, czy przez drzewa lub dach jest cień, należy wybrać odpowiednie kwiaty. Nie wszystkie rośliny lubią spędzać cały dzień na słońcu. Nie przepełniaj łóżka i zostaw wystarczająco dużo miejsca między kwiatami, aby mogły rosnąć. Kupując kwiaty, poznaj swoje preferencje w zakresie wody, światła słonecznego i przestrzeni.

Osłony łóżka z kamienia, drewna lub tworzywa sztucznego – przegląd

Ułóż kamienie na obrzeża trawnika – oddziel trawnik od klombów

Budowanie obramowania łóżka – obramowanie łóżka wykonane z drewna, metalu lub kamienia

3. Wymieszaj kwiaty na swój piękny kwietnik

Kwietniki-tworzenie-ogrodnictwo-planowanie-landhausgarten-ueppig-krug-gartendeko

Możesz być ładna Stwórz kwietnik, mieszając kwiaty. Odważ się mieszać rośliny wieloletnie z rocznymi kwiatami. Byliny wracają do Twojego ogrodu co roku. Kwitną zwykle wiosną i latem, a zimują, że tak powiem, zimą. Są świetnym sposobem na urozmaicenie ogrodu bez konieczności przeprowadzania wielu zabiegów konserwacyjnych. Z drugiej strony kwiaty jednoroczne kwitną tylko przez jeden sezon i muszą być przesadzane co roku. Ale zazwyczaj są one najbardziej kolorowe i mogą sprawić, że Twój piękny ogród będzie jeszcze szczęśliwszy. Czy się odważysz!

4. Stwórz ładną kwietnik – nawozy

Kwietnik-tworzenie-ogrodnictwo-planowanie-rośliny-kwiaty-słoneczna-lokalizacja

Każda żywa istota potrzebuje pożywienia, aby rosnąć. Twoje kwiaty i rośliny nie są wyjątkiem. Nawozisz więc swój ogród i kwietnik naturalnym nawozem, takim jak obornik, który możesz znaleźć w swoim centrum ogrodniczym za niewielkie pieniądze. Ale jeśli brzydko pachnie, możesz też zrobić własny nawóz ze skorupek bananów, jajek lub fusów po kawie.

5. Wykorzystaj ściany

Kwietnik Krawędź Kamienie Natura Wygląd Wiosna Lato

Twój ogród nie ogranicza się tylko do ziemi. Możesz także wykorzystać ściany i pozwolić pnączom rosnąć wzdłuż ładnych kratek. W ten sposób można również upiększyć gołe rogi. Możesz nawet samemu zbudować piękne kraty za niewielkie pieniądze.

6. Udekoruj dodatkowo swój piękny kwietnik

Projekt ogrodu kamienna ścieżka drzewa róże ekranu prywatności

Dużo czasu i wysiłku poświęcamy na dekorowanie naszego domu. Dlaczego więc nie udekorować ogrodu? Aby dodać dodatkowe akcenty do kwietnika, nie ograniczasz się tylko do znajomych różowych flamingów na trawnik. Wiele sklepów i centrów ogrodniczych oferuje ciekawe dekoracje, w tym te wykonane ze spawanej miedzi, różne ładne kamienie ozdobne i ptasie pióra, które można wykorzystać, aby uczynić swój ogród czymś wyjątkowym.

Twórz Porady Sztuczki Profesjonaliści Tulipany Kosz rattanowy

Pomysły na projekt ogrodu z kamienia tulipanów

Trawnikowe kwiaty wieloletnie łączą porady ogrodnicze hobby

Kwietnik do sadzenia krawędzi drewna łączy letnie kwiaty

Rozłóż trawnik Wybierz rodzaje kwiatów i sprytnie je połącz