Dom i ogród

Trendy w meblach ogrodowych: to najważniejsze wydarzenia na 2020 rok

Ciesz się ciepłymi promieniami słońca na leżaku, zakończ wieczór z przyjaciółmi przy grillu lub zrelaksuj się na leżaku z książką w ręku: meble ogrodowe powiększają przestrzeń życiową na zewnątrz. Leżaki, stoły jadalne i grupy wypoczynkowe sprawiają, że taras lub balkon jest popularnym miejscem wypoczynku dla całej rodziny.

Meble ogrodowe Trendy na taras Kolory i materiały w skrócie Pomysły na projekty i zestawy mebli

Tym ważniejsze jest, aby projekt balkonu czy tarasu był jednocześnie funkcjonalny i stylowy. Przedstawiamy przegląd najnowszych trendów w meblach ogrodowych na przyszły sezon letni 2020, podpowiadamy na co zwracać uwagę przy zakupie i wyjaśniamy, jak skutecznie zainscenizować zestawy ogrodowe.

Trendy w meblach ogrodowych na sezon 2020: jak stworzyć świąteczną atmosferę na świeżym powietrzu

Meble wypoczynkowe na zewnątrz Fotel z drewna z tapicerką

W przyszłym roku skupimy się na komforcie. ten meble ogrodowe wykonane z rattanu lub teku przekonują wyrazistymi kształtami i prostą sylwetką. Naturalnie wyglądające połączenia materiałów tworzą urok zestawów mebli w stylu nowoczesnego wiejskiego domu. Dzięki neutralnemu kolorowi okazują się naprawdę wszechstronne i oferują wiele zastosowań na zewnątrz. Proste meble sprawiają, że główną rolę w projekcie odgrywają dodatki. Szklane wazony i rustykalne miski dekoracyjne wprowadzają do ogrodu śródziemnomorski klimat, kolorowe poduszki na krzesła i leżaki stanowią akcent, a małe figurki wykonane z morskiego szkła tworzą wakacyjny nastrój na zewnątrz.

Te meble kwestionuje się projekt tarasu w stylu wiejskim: grupy stołów jadalnych, na które składają się drewniany stół i drewniane krzesła lub fotele rattanowe, solidne hamaki w mocnym kolorze, a także ławki ogrodowe wykonane z egzotycznych gatunków drewna wnoszą rustykalne Urok w ogrodzie.

Kolorystyka: W większości szare meble pozostają dyskretnie w tle, dodatki lśnią w jasnożółtym, niebiesko-zielonym i śnieżnobiałym kolorze.

Trendy w meblach ogrodowych na sezon 2020: Wyższe meble wypoczynkowe

Zestaw mebli wypoczynkowych składający się z sofy modułowej i hokera lub stolika kawowego oraz huśtawki na ganku na przestronnym drewnianym tarasie

W przyszłym roku producenci położą dodatkowy nacisk na wygodę. Dawno minęły czasy sof z siedzeniami blisko podłogi. W tym roku meble wypoczynkowe są wyższe, dzięki czemu można wygodniej wstawać i siadać. Nawiasem mówiąc, w 2020 roku nie będziemy już koncentrować się na bogatych salonach, które na małym balkonie lub tarasie wyglądają na przerośnięte, ale na zajmujących mało miejsca dwu- i trzyosobowych sofach. Wraz z leżakami i stołkami można je dowolnie łączyć, tworząc wygodne przestrzenie mieszkalne lub grupy do siedzenia, dzięki czemu przebywanie na świeżym powietrzu staje się przyjemnością.

Trendy w meblach ogrodowych Leżaki przy basenie, projekt tarasu w śródziemnomorskim stylu wiejskiej rezydencji

Modne meble wypoczynkowe są kompaktowe, mają solidną ramę wykonaną ze stali nierdzewnej, rattanu lub aluminium i są odporne na deszcz, wiatr, a nawet śnieg. Grube tapicerowane poduszki zapewniają większy komfort siedzenia i leżenia. Przy wysokości siedziska 50 cm – 60 cm sofy bardziej przypominają leżankę niż salon.

Kolory: Poduszki tapicerowane w kolorze szarym idealnie komponują się z minimalistyczną metalową ramą. Szczególnie w przypadku mebli wypoczynkowych purystyczny design, który został zredukowany do minimum, jest bardzo modny. Podobnie jak w salonie, istnieją różne sposoby na rozluźnienie surowego wyglądu sof. Na przykład dywany ogrodowe mogą być szczególnie skutecznie wystawiane przed prostą grupą salonów.

Trendy w meblach ogrodowych na sezon 2020: grupy restauracyjne „Mix and Match”

Trendy w meblach ogrodowych Ogród zimowy tworzy przytulną część wypoczynkową ze stołem ogrodowym i krzesłami

W 2020 roku jadalnia na świeżym powietrzu będzie bardziej kolorowa niż kiedykolwiek. Krzesła w różnych kolorach i kształtach są odważnie łączone zgodnie z trendem „mix and match”. Modne niuanse żółtego żółtego, zielonego mchu i ognistej czerwieni nadają tarasowi odrobinę koloru. Efektem końcowym jest ekscytująca grupa stołów do jadalni, która nadaje nowoczesnemu tarasowi dodatkowego charakteru.

Więc jeden się udaje kolorowy mix krzeseł: Sześć foteli może tworzyć pary kolorystyczne w kolorze mocnej czerwieni lub żółci, wyrazistego granatu lub zieleni trawy i subtelnej szarości lub kremu wokół stołu ogrodowego.

Kupowanie mebli ogrodowych: Kiedy jest odpowiedni czas na zakup nowych mebli ogrodowych

Trendy w meblach ogrodowych na rok 2020 Lounge group na tarasie z rattanowymi meblami i zewnętrznym dywanem

Na początku jesieni nie myślimy właściwie o meblach ogrodowych. Ale teraz jest właściwy czas na zakup nowych zestawów mebli. Z jednej strony dlatego, że po targach ogrodniczych w Kolonii ustalono już najnowsze trendy na przyszły rok, a z drugiej dlatego, że wiele wysokiej jakości produktów dostępnych jest już teraz w obniżonych cenach.