Dom i ogród

Trawy w ogrodzie – efektownie zaprezentuj trawę ozdobną w wiadrze

Trawa w ogrodzie hochkuebel-weiss-basen-taras

Trawy, szuwary i turzyce można spotkać niemal w każdym ogrodzie. Ich struktura, kolory i trwałość również sprawiają, że są bardziej popularne niż rośliny doniczkowe. Oto kilka przykładów dużych i małych, bujnych i drobnych wariantów, gdzie Trawy w ogrodzie być ułożone w wiaderkach. Znajdują się one w Ogrodach Botanicznych Cheekwood i Muzeum Sztuki w Nashville w stanie Tennessee. Dla każdego jest coś ciekawego do zobaczenia.

Trawy w ogrodzie – jakie odmiany można łączyć?

Kamienie podłogowe doniczki ogrodowe ozdobne gatunki traw kształt

1. Trawy w ogrodzie – Ten garnek znajduje się w Ogrodzie Botanicznym Cheekwood i Muzeum Sztuki w Nashville na zakrzywionej kamiennej ścianie. Terazo Pot firmy Frontgate pokazuje, jak dobre trawy mogą wyglądać w doniczkach. Trawa słoniowa stanowiąca centrum jest otoczona przez cyprys sawara (Chamaecyparis pisifera), trojeść (Euphorbia), kostrzewę błękitną (Festuca glauca), kostrzewę wełnianą (Stachys byzantina), zieleń kukurydzy (Lonicera nitida) i trawę chińską (Miscanthus). sinensis).

Najpiękniejsze trawy w ogrodzie – bambusowa trawa jako akcent

Trawa akcentuje pomysły na projekt ogrodu rośliny doniczkowe

2. Trawy w ogrodzie – Trawa bambusowa również sama w sobie robi świetne wrażenie w tej dużej donicy, która znajduje się w części ogrodu botanicznego przypominającej amfiteatr. Kolor ziemi i proste kształty betonowej donicy Vestrivas przywodzą na myśl starożytne naczynia na olej. Dobrze łączy się ze śródziemnomorską atmosferą stworzoną przez puszysty rozmaryn i starożytny filar, który kiedyś był częścią budynku Nashville Capitol.

3. Trawy w ogrodzie – Wejście do muzeum sztuki w Cheekwood, które pierwotnie było rezydencją i zostało zaprojektowane przez architekta i projektanta krajobrazu Bryanta Fleminga, jest ozdobione klasycznym posągiem, który wydaje się zachwycać mieszanką wysokiego papirusu, turzyc i różnych traw. Rośliny znajdują się w okrągłej doniczce firmy Gladding, McBean. Turzyce mogą nadać roślinom doniczkowym inną teksturę, wysokość i kolor. Lisa turzyca w tym przykładzie nadaje kolor bursztynowy, turzyca nowozelandzka czerwonawy, a turzyca japońska pokrywa brzeg doniczki pięknymi liśćmi.

Trawy rodzime w ogrodzie

Dekoracja ławki ogrodowej do trawy ozdobnej z turzycy

4.. Trawy w ogrodzie – Urocze połączenie srebrnych doniczek z posadzonymi w nich rodzimymi trawami tworzy dramatyczną scenę przed wapienną ścianą na podwórku rezydencji Cheekwood. Switchgrass to roślina wyprostowana, co czyni ją świetnym elementem pionowym. Grube liście mają stalowoniebieski połysk i to przez całe lato. Jesienią stają się złociste, co oznacza, że ​​możesz cieszyć się tą rośliną przez kilka lat. Doniczki cynkowe pochodzą od Living Green.

Efektywna paleta kolorów

Pomysły na ozdobne doniczki na trawę dekoracyjne pomysły na ogród

5. Trawy w ogrodzie  – Nawet przy ograniczonej palecie kolorów i skupieniu się na strukturze możesz stworzyć piękne, przyciągające wzrok rośliny jednoroczne w neonowych kolorach. W tym przykładzie głównymi kolorami są jasnozielony i odmiana kremowo-białego i jasnożółtego. W tym garnku firmy Gladding, McBean, pozuje rurka przypominająca bambus. Z przodu imponuje japońska tęczówka. Reszta ozdobiona jest trawą długopisową, brokatem wyspowym, turzycą leśną wiosenną, rozmarynem i cyprysem amurskim.

Rozmiar doniczki Notatka

Rośliny doniczkowe zdobią południowy balkon ogrodu

6.. Trawy do doniczek – Trawa z płaskim kłosem wspaniale komponuje się z tym japońskim ogrodem. Została zasadzona w doniczce przez Giulię z Kampanii. Trawa wydaje się nawet imitować bambusowe tło. Doniczka i posadzone w niej rośliny powinny być jak najbardziej zbliżone do stylu ogrodu, w którym jest postawiona, aby lepiej pasowały. Zwróć też uwagę na proporcje. Duża doniczka w małym ogrodzie to skomplikowana kombinacja, a mała doniczka w dużym ogrodzie może wyglądać na zagubioną.

Kombinacja do zacienionych obszarów w ogrodzie

angelonia ucho słonia ozdobna trawa układająca sadzarka kolor niebieski

7th. Trawy do doniczek – Co myślisz o tej jasnoniebieskiej doniczce, takiej jak ta doniczka Obsit Square z Kampanii z kolorową mieszanką japońskiej trzciny karłowatej, rdzawych pokrzyw, Arcelia angelonia i niebieskawego ucha słonia? Kolejną zaletą traw jest ich ruch. Dzięki tej kombinacji poruszają się razem z uchem słonia na każdym wietrze i wydają się żywe. Dobrze nadaje się na zacieniony obszar w ogrodzie.

Dopasuj kolor trawy do tła

Pomysły na aranżację ogrodu z terakoty

ósmy. Trawy do doniczek – To, że dopasowanie kolorów rośliny doniczkowej i tła jest ważne, jest tutaj ponownie pokazane. Czerwonawe kolory prosa rózgowego bardzo dobrze komponują się z ręcznie robionym wazonem z terakoty Seibert & Ryż. Pionowa trawa, wysokość i pionowe pofałdowanie wazonu sprawiają, że ta kombinacja staje się centralnym punktem. Jeśli Twój ogród składa się głównie z niskich roślin, bujna doniczka z wysoką trawą może mieć taki sam efekt jak krzew lub rzeźba. Zaletą tego jest to, że możesz go przenosić, kiedy tylko chcesz.

Doniczki umiejętnie łączyć

Donice bardzo dekoracyjne pomysły producent projekt ogrodu

9. Trawy do doniczek – Połączenie różnych doniczek może wyglądać równie wspaniale, jak ładne ułożenie różnych roślin. Staraj się używać oryginalnych doniczek. Te dwie wysokie z Eye of the Day wykonane są z tradycyjnej terakoty, ale mają nowoczesny wzór. Po lewej chińskie trzciny otoczone są kwiatami lotosu, wyspiarskim brokatem i kilkoma sukulentami, w tym aloesem humilis. Prawa doniczka jest ozdobiona pojedynczą japońską turzycą.

Dodaj energii do ogrodu

Pomysły na projektowanie ogrodu ozdobne wanny z trawą taras balkon

10. Trawy do doniczek – Niektóre kombinacje roślin lub doniczek dają dziwaczny wygląd. Campania Olivia Pot wydaje się mieć fryzurę z nowozelandzkiej turzycy, a doniczka wydaje się pochłaniać pomarańczowe kolory turzycy. Taką doniczkę można postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie, aby dodać trochę energii. Znajduje się w ogrodzie Robertson Ellis Color Garden w Cheekwood.

czarna okrągła doniczka

graeser-ogród-czarny-okrągły-japoński-ogród

pomarańczowe donice z trawami ozdobnymi

Trawy w ogrodzie sadzarka-pomarańcza-taras-basen

Donice o antycznym wyglądzie

graeser-garten-planter-antyklook-glasgelaender

Trawy ozdobne w wysokich wannach

graeser-garten-hochkuebel-weiss-prysznic na zewnątrz

tworzyć pomysły doniczki z kostką brukową mur oporowy