Dom i ogród

Teren zewnętrzny z hamakiem o egzotycznym uroku

teren zewnętrzny z hamakiem niebieska siatka kolorowa tapicerka dachowa śródziemnomorska

Lato jest tutaj! Teraz nadszedł czas, aby przekształcić swój taras, ogród, a nawet małe podwórko w przytulne miejsce, w którym możesz w pełni cieszyć się chwałą nowego sezonu! Co powiesz na przykład, jeśli masz Teren zewnętrzny z hamakiem projekt? Można tam wspaniale odpocząć i zrelaksować się, zapomnieć o stresach dnia codziennego i zrelaksować się. Letnia zabawa powinna trwać długo, aż do późnej jesieni, kiedy znów można poczuć chłód zimy. Ale nie chcemy teraz o tym rozmawiać, bo do tego czasu jest jeszcze dużo czasu. Teraz wszyscy jesteśmy zbyt zajęci przygotowywaniem naszych domów na przyjemne letnie wieczory. Dzisiaj przyjrzymy się elementowi na zewnątrz, który na zawsze zmieni Twoją atmosferę! Przedstawiamy Wam kilka fajnych pomysłów na teren zewnętrzny z hamakiem!

Strefa zewnętrzna z hamakiem w stylu wikliny

teren zewnętrzny z wiklinowym wzorem hamaka, słomą, tropikalny styl

Nie od dziś wiadomo, że nie tylko ogród może służyć jako teren zewnętrzny z hamakiem. Projektanci wymyślili świetne sposoby na wkomponowanie ich we wnętrze. Ale dzisiaj chcemy mocno skoncentrować się na przyjemności na świeżym powietrzu. Od prostego ganku po oszałamiający basen, naprawdę masz wiele opcji rozmieszczenia hamaka. Hamaki zajmują bardzo mało miejsca i są bardzo wygodne. Jeśli nadal nie masz pewności, co działa najlepiej dla Ciebie, powinieneś rzucić okiem na 18 pomysłów na inspirację na teren zewnętrzny z hamakiem w naszej galerii zdjęć. Dziś znacznie ułatwisz każdą decyzję.

Teren zewnętrzny z hamakiem otoczony wieloma roślinami

hamak teren zewnętrzny rośliny tarasowe stolik egzotyczny design

Teren zewnętrzny z hamakiem nad wodą

hamak teren zewnętrzny taras zadaszenie białe umeblowanie kanapa bar

Gęste lasy Amazonii są prawdopodobnie najlepszym miejscem na świecie dla tych hamaków! W takim razie z pewnością nie zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i spokojnych wakacjach! Są przeznaczone do drzemki na świeżym powietrzu, a jednocześnie zapewniają, że nie padniesz ofiarą niebezpiecznej przyrody. Oczywiście pomysł na strefę zewnętrzną z hamakiem przy basenie nie stwarza takiego ryzyka, wręcz przeciwnie, oferuje znacznie większy komfort.

Hamak wolnostojący z własnym oparciem

hamak teren zewnętrzny wolnostojąca konstrukcja stelaż morski ogród

Albo inny hamak, z którego roztacza się zachwycający widok na odległe jezioro lub rozległy ocean, to dla właścicieli więcej luksusu. Woda jest rzeczywiście idealnym miejscem na hamak. W naszej wyobraźni symbole romantycznych wakacji w tropikach często idą w parze: kołyszące się palmy, złoty piasek, lazurowe fale i teren na świeżym powietrzu z hamakiem.

Hamak pod pergolą z widokiem na morze?

hamak na zewnątrz pergola projekt ścieżka ogrodowa widok na morze

Jeśli nie masz domu na plaży lub nad pięknym jeziorem, basen jest oczywiście najlepszą opcją dla Ciebie. Teraz istnieje również wiele samodzielnych modeli, które naprawdę nie wymagają dodatkowego wsparcia. Więc nie musisz się martwić, że nie masz drzew w swoim ogrodzie! Nie powinno to przeszkadzać w ulepszaniu terenu zewnętrznego za pomocą hamaka!

Basen z hamakiem

hamak na zewnątrz lato pomysł tropikalny basen kominek kamień

Śródziemnomorski teren na świeżym powietrzu z romantycznym hamakiem

hamak na zewnątrz śródziemnomorska nowoczesna palma basen taras

Hamak jako leżanka z podporami

hamak teren zewnętrzny leżanka huśtawka staw podpora pergoli

Teren zewnętrzny z hamakiem – w środku zielonej przyrody

obszar zewnętrzny z nowoczesnym pomysłem na wsparcie słupka hamaka

Nie wszyscy mamy taki sam gust, jeśli chodzi o wymarzone wakacje! Podczas gdy jedni chcieliby spędzić czas nad chłodną wodą, inni wolą zaplanować wakacje na łonie natury, gdzie jest dużo zieleni. Ale jeśli masz ogród pełen zielonych krzewów, krzaków i wielu innych zielonych roślin i wieszasz tam hamak, to możesz poczuć się jak na wymarzonym urlopie. Wtedy możesz zafundować sobie spokój i relaks na świeżym powietrzu z hamakiem we własnym ogrodzie.

hamak teren na zewnątrz drzewa domek ogrodowy ganek w stylu klasycznym

Dodatkowo hamak przynosi wiele korzyści we własnym ogrodzie. Chcemy tylko od razu podać jeden przykład: W tym przypadku prywatność nie powinna stanowić problemu, więc możesz zawiesić hamak w różnych miejscach w ogrodzie bez szukania odpowiedniego podparcia. Nowoczesne projekty hamaków zapewniają, że nawet najmniejsze podwórka oferują wystarczająco dużo miejsca na zewnątrz z hamakiem. W rzeczywistości z takim hamakiem wciąż pozostaje dużo miejsca!

hamak miejsce na zewnątrz patio kominek drzewa pergola stołek rattan

Każdy hamak, a dotyczy to również obszaru zewnętrznego z hamakiem, ma swoje unikalne wymagania w zależności od rozmiaru i materiału, ale eksperci podejrzewają, że klasyczny hamak wymaga długości co najmniej 3,6 m, a dla optymalnego komfortu powinien mieć 1,8 m zawieszony do 2,4 m nad ziemią. Tutaj również wiele zależy od Twojego osobistego wyboru i preferencji, gdzie chcesz zawiesić hamak. To jest indywidualne i zawsze inne. Ale wcześniej zaplanuj teren zewnętrzny z hamakiem i zawsze sprawdzaj te punkty podparcia i pnie drzew i upewnij się, że wytrzymają ciężar.

Teren zewnętrzny z hamakiem i baldachimem

hamak teren zewnętrzny rośliny pnące pergola białe poduszki zielone

Hamak na zadaszonym tarasie lub werandzie ma szereg wyjątkowych zalet. Oczywiście, może zabraknąć magii szerokiego, niekończącego się nocnego nieba, ale bez problemu możesz też cieszyć się wygodą swojego hamaka w deszczowy dzień. Jeśli mieszkasz w regionie, w którym lato jest naprawdę gorące, ładna pergola jako miejsce na świeżym powietrzu z hamakiem będzie dla Ciebie dobrą opcją. Pomyśl o pomyśle przekształcenia tego obszaru w część dzienną i jadalnię na świeżym powietrzu, w której możesz spędzić wiele przyjemnych godzin w swoim nowym hamaku.

teren na zewnątrz z hamakiem w stylu plaży z widokiem na morze,

Wewnętrzne dziedzińce doskonale sprawdzają się również jako teren zewnętrzny z hamakiem! Jako punkty podparcia możesz użyć elementów na konstrukcji budynku domu. Możliwości są naprawdę nieskończone, a przekonasz się sam, na pewno pierwszego przytulnego wieczoru, który spędzisz tam w hamaku z martini w ręku!

hamak na zewnątrz zasłony pergoli pomysł na zadaszenie

hamak na zewnątrz nowoczesny design balkon drewno widok na jezioro

teren zewnętrzny z hamakiem na dziedzińcu pomysł w stylu vintage nowoczesny parkiet

teren zewnętrzny z hamakiem fioletowy turkusowy koc egzotyczny wzór