Dom i ogród

Szopa na narzędzia w ogrodzie: Kiedy szopa ogrodowa staje się funkcjonalnym dodatkiem do ogrodu

Sezon ogrodniczy zaczyna się wiosną. Teraz jest właściwy czas, aby wyjąć narzędzia ogrodowe z garażu lub piwnicy, aby wykonać wszelkie niezbędne prace na zewnątrz lub dokonać naprawy domu. Większość ogrodników hobbystów zwykle spodziewa się niemiłej niespodzianki, ponieważ ani piwnica, ani garaż nie nadają się do przechowywania narzędzi itp. W garażu zajmują zbyt dużo miejsca, a wysoka wilgotność w piwnicy jest często bardziej uporczywa Rdza na narzędziach ogrodniczych . Na szczęście istnieje alternatywa: szopa ogrodowa. Szopka na narzędzia w ogrodzie okazuje się niezwykle funkcjonalnym dodatkiem do przestrzeni zewnętrznej.

Szopa na narzędzia w ogrodzie: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szopa ogrodowa z miejscem do przechowywania sprzętu i narzędzi

Szopa może pełnić kilka funkcji. Znajdują tam swoje zimowe schronienia narzędzia ogrodowe, narzędzia, rowery, dziecięce zabawki na świeżym powietrzu, a nawet kwiaty. Jeśli szopa posiada okna, latem może służyć również jako gabinet lub pomieszczenie do rękodzieła. Aby nowy dodatek do ogrodu był trwały, przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Szopa ogrodowa z oknem i otworem do wentylacji

1. Materiał odgrywa ważną rolę w trwałości konstrukcji. Drewno jest do tego mniej odpowiednie. Dużo lepiej Domki ogrodowe z ramą wykonaną ze stali ocynkowanej ogniowo i panelami z tworzywa sztucznego. Materiały te są nie tylko łatwe w pielęgnacji, ale także zapewniają pewną stabilność i bez problemu wytrzymują deszcz, śnieg, wiatr i silne światło słoneczne. Gwarantuje to długą żywotność. Jednocześnie plastik nie nagrzewa się latem i pozostaje w środku przyjemnie chłodny.

2. Prosty montaż, co odbywa się bez specjalnych narzędzi i może być wykonane przez niedoświadczonych entuzjastów ogrodnictwa w ciągu dwóch lub trzech godzin, jest również ważnym punktem sprzedaży. W razie potrzeby lokalizację można zmienić bez większego wysiłku i dodatkowej technologii.

Szopa na narzędzia w ogrodzie z podwójnymi drzwiami

3. Wybierając model, Funkcjonalność Przede wszystkim. Idealna szopa ogrodowa jest kompaktowa i zajmuje niewiele miejsca. Można go skonfigurować zgodnie z wymaganiami i oferuje elastyczne opcje przechowywania. Ma podwójne drzwi i okno.

4. Szopka na narzędzia również powinna być łatwa w pielęgnacji być. Podczas gdy drewno na początku i po zakończeniu sezonu ogrodniczego trzeba przeszlifować i ponownie naoliwić lub pomalować, stal i tworzywa sztuczne wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Po prostu wyczyść powierzchnię, spłucz, a następnie wytrzyj do sucha.

Wiata na narzędzia w ogrodzie na co zwrócić uwagę przy zakupie

5. Wysokiej jakości szopa na narzędzia ma rygiel do drzwi, jest zamykana i ma otwór wentylacyjny w szczycie.

Szopa ogrodowa: jak wybrać odpowiednią lokalizację

Szopka na narzędzia łatwa w montażu w ogrodzie

Kilka czynników odgrywa decydującą rolę w wyborze odpowiedniej lokalizacji.

  • Wielkość ogrodu, roślinność i instalacje stałe, takie jak pergola, taras czy ogród zimowy w dużej mierze decydują o tym, gdzie można umieścić szopę na narzędzia.
  • Ważna jest również podstawa prawna, zwłaszcza w odniesieniu do odległości od sąsiednich domów i dopuszczalnej wysokości.
  • Najlepiej wybrać lokalizację łatwo dostępną. Jeśli planujesz zaopatrzyć szopę w prąd i wodę, to optymalna lokalizacja znajduje się w pobliżu domu.

  • Aby szopa była stabilna, podłoga powinna być sucha i przepuszczalna. W razie potrzeby powierzchnię podłogi można również pokryć żwirem. Płyta betonowa lub płytki betonowe to niedrogi wariant fundamentu.
  • Niezależnie od tego, czy jest to staw z karpiami koi, czy strumień: ustaw szopę ogrodową co najmniej cztery metry od wody. W przeciwnym razie ryzykujesz, że ruch gruntu w kierunku stawu spowoduje zapadnięcie się fundamentu w ziemię lub powstanie z czasem pęknięć.