Dom i ogród

Szklana fasada z efektem lustra – niezwykły domek na drzewie

Fasada szklana - fasada lustrzana - domek na drzewie - miejskie życie

Jako nowoczesny wariant typowego domku na drzewie, dodatkowa konstrukcja na dachu domu jednorodzinnego doskonale wpisuje się w miejskie otoczenie. W rzeczywistości jest to samodzielna jednostka dla 12-letniego chłopca, czyli inaczej mówiąc – pokój nastolatka. Z zewnątrz wygląda jak kostka Szklana fasada który wylądował na dachu domu. Koncepcja i projekt są właściwie oparte na tradycyjnym pomyśle domku na drzewie.

Szklana fasada z efektem lustra chowa się na dachu kamienicy

Szklana fasada-lustrzana fasada-domek na drzewie-lustro-lustro

Dom na drzewie w kształcie sześcianu na dachu jest ledwo widoczny z daleka. To złudzenie optyczne uzyskuje się bardzo skutecznie dzięki szklanej fasadzie z efektem lustra. Za pomocą lustrzanej fasady prosta, kubiczna konstrukcja wchodzi w kontakt ze światem zewnętrznym i wywołuje irytację. Powierzchnia w dużej mierze odbijająca światło działa częściowo jako szyba, ale tylko od wewnątrz.

Szklana fasada z efektem lustra: nowoczesny wariant domku na drzewie w mieście

szklana-fasada-lustro-fasada-domek-dach-miasto

Fasada odzwierciedla roślinność i otaczający krajobraz i niewiele odsłania wnętrza. Niewielki budynek zdaje się rozpływać w otoczeniu i zachowuje rytm nowoczesnej architektury miejskiej. Tylko poszczególne obszary są przezroczyste od wewnątrz i funkcjonują jako okna wielkoformatowe. Inne są całkowicie nieprzejrzyste i zapewniają prywatność, której naprawdę potrzebujesz.

Domek na drzewie w środowisku miejskim – szklana fasada z efektem lustra dla domu na dachu

szklana-fasada-lustrzana fasada-domek-wnetrze-drewno

W ciągu dnia niezwykła szklana fasada odbija wszystko w okolicy i wydaje się być niewidoczna. Wieczorem mały domek ożywia wewnętrzne oświetlenie i pełni funkcję futurystycznej latarni, która wyróżnia się ponad kamienicami.

Dom z fasadą ze szkła i minimalistycznym wnętrzem wykonanym w całości z drewna

domek na drzewie-minimalistyczny-dom-pensjonat-drewniana-konstrukcja-wnetrz

Podczas gdy z zewnątrz dom wydaje się futurystyczny, wnętrze małego domu jest proste, ale bardzo przytulne. Wnętrze, umeblowanie i wszystkie meble są specjalnie wykonane na potrzeby projektu. Używa się do tego tylko naturalnej sklejki.

Minimalistyczne wnętrze wykonane ze sklejki

domek na drzewie-nowoczesne-wnętrze-minimalistyczne-drewno

Proste, ale funkcjonalne wyposażenie zapewnia wszystko, czego potrzebuje jedna osoba: sypialnię, gabinet i strefę wejściową. Poszczególne pokoje nie są oddzielone od siebie żadnymi drzwiami. Wystrój jest bardzo prosty i prosty. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz dominują prostokątne proporcje i kształty.

Nowoczesny domek na drzewie w mieście – meble i wyposażenie ze sklejki 

domek-lustro-elewacja-wnetrze-sklejka-minimalistyczny

Okna wielkoformatowe i fasada ze szkła z efektem lustra

szklana-fasada-lustrza-fasada-domek-nadwinie-duża

Zbuduj pensjonat z lustrzaną fasadą na dachu

Szklana fasada -lustrzana fasada-domek-dach-dom-miasto

Szkic pensjonatu

szklana-fasada-lustro-fasada-budynek na drzewie-plan-szkic

Ale musimy przyznać, że pomimo świetnego i efektownego projektu ta lustrzana fasada może mieć szkodliwy wpływ na ptaki. Ptaki, podobnie jak inne zwierzęta, nie rozpoznają lustra i prawdopodobnie staną na tej szklanej fasadzie. Realizacja koncepcji nowoczesnego domku na drzewie na dachu domu z pewnością zapewnia ochronę przyrody i dzikiej przyrody.

* projekt autorstwa Remico Siebring