Dom i ogród

Stylowa ochrona przeciwsłoneczna: parasole na każdy balkon lub ogród

Ochrona przed słońcem, parasol-czerwony-balkon-kwiaty-skrzynia-stalowa-balustrada

W ciepłe i słoneczne dni wszystkich ciągnie na zewnątrz, ponieważ w ten sposób można naprawdę zaopatrzyć się w witaminę D i cieszyć się ciepłymi promieniami słońca. Ale co jakiś czas może to być zacienione miejsce – do tego nie powinno zabraknąć odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej na żadnym balkonie czy tarasie z dużą ilością światła słonecznego, bo tylko w ten sposób można beztrosko wypocząć w ciepłe temperatury i ładną pogodę. Praktycznym i eleganckim rozwiązaniem jest parasol: parasole są dostępne w wielu różnych wzorach, kolorach, kształtach i rodzajach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla swojego balkonu i stylu ogrodu.

Właściwy parasol na stół na zewnątrz

stół jadalny-ogród-centralny maszt-parasol-fakele ochrona przeciwsłoneczna

Jeśli lubisz zorganizować grilla w letnie popołudnie i serwować pyszne jedzenie w plenerowej jadalni, najlepiej skorzystać z parasola wysięgnikowego. W przeciwieństwie do klasycznego parasola – centralnego parasola masztowego – mają Parasole sygnalizacyjne zaletą jest to, że maszt znajduje się z boku, a parasol zapewnia cień podczas zawieszania. Wisząca nasadka pozwala ustawić bogato zastawiony stół jadalny lub stół ogrodowy z krzesłami pod spodem i jest on całkowicie chroniony przed światłem słonecznym, nie zajmując zbyt dużo miejsca na tarasie lub balkonie. Aby więcej osób mogło usiąść przy stole i zrelaksować się w cieniu.

centralny maszt-parasol-biały-stół-zintegrowany-basen

Jednak parasole wspornikowe są nie tylko korzystne pod względem funkcjonalności i wygody, ale także istnieje wiele wzorów i kształtów, które można dobrać w zależności od stylu ogrodu. Na przykład parasol na wsporniku w ciemnozielonym kolorze jest idealny do klasycznego wyglądu, elegancki parasol wykonany z białej tkaniny, która jest odporna na zabrudzenia i wodę, jest nieco bardziej elegancki. Na kolorowy balkon lub do ogrodu, parasole w bogatych kolorach i wzorach w kolorze czerwonym lub żółtym dopełniają wygląd.

Zrelaksuj się w cieniu na leżaku wellness

Parasol-białe-przegubowe-ramię-leżaki-basen-taras

Ciepły wiosenny lub letni dzień wprowadza świąteczny nastrój? Możesz również pomóc w przygotowaniu się do wakacji we własnym domu, bo piękny zakątek w ogrodzie czy dobrze postawiony leżak na balkonie może zdziałać cuda. Parasole z centralnym masztem doskonale sprawdzają się jako niezbędną ochronę przed słońcem, ponieważ leżak można ustawić po lewej i prawej stronie. W zależności od położenia słońca leżysz całkowicie w cieniu lub w półcieniu. Na balkonie można również zamontować takie parasole na balustradzie balkonu, aby lepiej wykorzystać zwykle ograniczoną przestrzeń. Oprócz centralnej parasolki masztowej na balkonach można również zastosować specjalne parasole balkonowe z mocowaniem do ściany. Można je odpowiednio przechylać i wysuwać za pomocą ramienia teleskopowego, dzięki czemu parasol można elastycznie regulować w razie potrzeby.

Parasole pasujące do każdego wyglądu ogrodu

parasole-czerwony-kolor-basen-mediterranean-mozaika

Z pewnością ważne jest, aby wybrać odpowiedni parasol dostosowany do osobistych potrzeb w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, ale wygląd nie ma również znaczenia dla dobrego samopoczucia na zewnątrz w domu. Model – czy to parasol z centralnym stojakiem, parasol na wsporniku czy parasol balkonowy – zawsze powinien być dostosowany do osobistych preferencji stylistycznych. Zaczyna się od wyboru odpowiedniego koloru napiętego parasola: podczas gdy biała parasolka tworzy wakacyjny nastrój, może być również podatna na widoczne zabrudzenia, podczas gdy tkanina parasolowa w ciemnym kolorze (na przykład w kolorze czarnym) może wyglądać nieprzyjemnie lub też świetnie w stylu ogrodowym. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest zorientowanie się, który kolor jest właściwy we własnym obszarze zewnętrznym.

parasol-balkon-centralny-słup-kolor-kształt-żółty-biały

W zależności od koloru kształt klosza również odgrywa rolę. Istnieją różne warianty od okrągłego, owalnego, prostokątnego do kwadratowego. Wybór kształtu parasola zależy przede wszystkim od dostępnej przestrzeni na parasol i planowanego zastosowania. Parasol kątowy jest z pewnością szczególnie przydatny, jeśli ma być używany razem ze stołem (kątowym). Na przykład duży, okrągły parasol zapewnia cień w salonie ogrodowym.